Černý hřebec

The Black Stallion

Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 118 min

Na prvý film, ktorý som ako malé dieťa videla v kine, sa jednoducho nedá zabudnúť.(17.4.2010)

Kůň ve filmu je hotové terno. Ale ono spoléhat na to, že ho celý odtáhne sám, také nejde pokaždé.(29.10.2011)

Krásné, ale zároveň se svou krásou neskutečně opájející.(17.4.2010)

Filmová klasika. Možná ten, kdo nemiluje koně to neocení, ale to je v pořádku. Ten film má, co nabídnout právě milovníkům těchto nespoutaných duší. Navíc, když v tomto filmu vidím toho nejkrásnějšího koně, tak mé srdce jednoduše taje.(11.3.2011)

• ilemas

Neuvěřitelná konina!!! Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do neskutečně vzdáleného konce. Nudnější film jsem neviděl, herci než něco řeknou, tak asi kvůli natahovaní filmu pár sekund zírají do blba apod. Mám rád filmy o zvířatech, „ Mládí černého hřebce" i animovaný „Spirit" se mi líbily, tak jsem si přes neustálé vychvalování myslel, že tohle bude mnohem lepší, ale opak byl pravdou.(17.5.2010)

• - Robert Dalva soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)

• - Carmine Coppola, autor hudby k filmu, je otec výkonného producenta Francise Forda Coppoly. (Terva)

• - Caleb Deschanel soutěžil o cenu BAFTA v kategorii nejlepší kamera. (Terva)