Černý hřebec

The Black Stallion

Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 118 min

• ilemas

Neuvěřitelná konina!!! Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do neskutečně vzdáleného konce. Nudnější film jsem neviděl, herci než něco řeknou, tak asi kvůli natahovaní filmu pár sekund zírají do blba apod. Mám rád filmy o zvířatech, „ Mládí černého hřebce" i animovaný „Spirit" se mi líbily, tak jsem si přes neustálé vychvalování myslel, že tohle bude mnohem lepší, ale opak byl pravdou.(17.5.2010)

Kůň ve filmu je hotové terno. Ale ono spoléhat na to, že ho celý odtáhne sám, také nejde pokaždé.(29.10.2011)

Na prvý film, ktorý som ako malé dieťa videla v kine, sa jednoducho nedá zabudnúť.(17.4.2010)

Filmová klasika. Možná ten, kdo nemiluje koně to neocení, ale to je v pořádku. Ten film má, co nabídnout právě milovníkům těchto nespoutaných duší. Navíc, když v tomto filmu vidím toho nejkrásnějšího koně, tak mé srdce jednoduše taje.(11.3.2011)

Rozpočet $2,7miliónaTržby USA $37,799,643Tržby Celosvetovo $-║ Niektoré zábery sú krásne nespútane, živelné, film ovplíva minimom dialógov a zameriava sa hlavne na úchvatný vizuál ponúkajúci prepojenie medzi čiernym výchorom Blackom a malým chlapcom Alecom, príbeh vo svojej jednoduchosti prináša neskutočné čaro. /85%/(11.12.2008)

• - Tvůrce zvukových efektů filmu vyhrál cenu Golden Reel za nejlepší editaci zvuku. Jeho identita však není známa, protože si nepřál být uveden v titulcích. (Terva)

• - Carmine Coppola, autor hudby k filmu, je otec výkonného producenta Francise Forda Coppoly. (Terva)

• - V roce 2002 byl film vybrán k uchování v Národním registru filmů jako kulturně, historicky či esteticky významný. (Terva)