Černý hřebec

The Black Stallion

Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 118 min

Krásné, ale zároveň se svou krásou neskutečně opájející.(17.4.2010)

• ilemas

Neuvěřitelná konina!!! Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do neskutečně vzdáleného konce. Nudnější film jsem neviděl, herci než něco řeknou, tak asi kvůli natahovaní filmu pár sekund zírají do blba apod. Mám rád filmy o zvířatech, „ Mládí černého hřebce" i animovaný „Spirit" se mi líbily, tak jsem si přes neustálé vychvalování myslel, že tohle bude mnohem lepší, ale opak byl pravdou.(17.5.2010)

Docela solidní konina. Mám koně rád. Mají těžký život, hodně se naběhaj a nemohou ani zarelaxovat u piva, pač neumějí zvracet.(11.1.2012)

Za ty "koňácké" kraviny hvězda dolu. Každopádně kamera a výkony (kupodivu opravdových) hřebců dokonalé.(2.3.2015)

• Terva

Na jedné straně krásná příroda na druhé straně příběh, který se v půlce někam ztratil.(6.6.2012)

• - Tvůrce zvukových efektů filmu vyhrál cenu Golden Reel za nejlepší editaci zvuku. Jeho identita však není známa, protože si nepřál být uveden v titulcích. (Terva)

• - Carmine Coppola, autor hudby k filmu, je otec výkonného producenta Francise Forda Coppoly. (Terva)

• - Robert Dalva soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)