• Česko

Kobra

Kobra

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1986, 84 min

Jedno z nejvtipnějších komiksově nadsazených béček vůbec, zvláště pro Slyův nekompromisně debilní scénář a výrazový rejstřík ústředního psychopata. Nutno uzřít s českým dabingem.(12.5.2009)

Marion Cobretti sa tu na nič nehrá a podáva si zlodochou jedna radosť.Film ma dobrú atmosféru, tempo a predovšetkým drsného Stalloneho. 80% - 4*(13.8.2010)

Mezi živočišný rod Homo patří též druh Homo sapiens kulometensis, jako jeho zástupce můžeme uvést drsného hominida v černých okulárech a s rozžvejkanou sirkou v koutku pokřivených úst, jehož definujeme jako Sylvestrus Stalloneus. Tvrďácké hlášky, tisíce vystřílených nábojů, šílený psychopat, jednoduchý scénář. Klasické akční béčko zakončené očekávanou ránou.(19.5.2006)

Ať si kdo chce, co chce říká, mně se to celkem dost líbilo. Takovej dnes už klasickej, příjemnej, americkej akčňák z 80. let. A navíc v podání Stalloneho, co víc si od filmu přát...(14.4.2012)

• Lima

Takovej Rambo v bleděmodrým, tentokrát ale s policejním odznakem a v džungli Los Angeles. Sly si namasíroval ego svým scénářem, ve kterém se pasoval na samozvaného soudce, na "lék" proti zločincům ("Já jsem lék a ty jsi nemoc."......"Tam, kde končí zákon, přicházím já."), poskytl prezentaci herecké nule a své aktuální manželce Brigitte Nielsen, se kterou se těsně po natáčení rozvedl a ve výsledku tak vznikla nebesky stupidní záležitost s až sladce primitivní zápletkou a neskutečně banálními dialogy, kterých naštěstí není mnoho, takže je větší prostor pro akci, zejména pro závěrečné akční vyvrcholení, ve kterém hajzlové na motorkách padají jako kuželky a Sly může ukázat svoje svaly v přiléhavém tričku. Zkrátka osmdesátý léta jako řemen...(24.8.2003)

• - Film se měl původně jmenovat "Profesionál", ale tento název byl už použit u filmu Le Professionnel s Jean-Paul Belmondem z roku 1981, takže bylo jméno změněno. (tequilla)

• - Většinu filmu má Marion (Sylvester Stallone) v ústech sirku a na očích sluneční brýle. Poprvé si brýle sundá v čase 15:25. (žvanimírek)

• - Zabijákův nůž byl speciálně pro film navržen designérem Hermanem Schneiderem. (Fenk)