• Česko

Kobra

Kobra

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1986, 84 min

Kobra měla velice slušný náběh stát výborným ačním filmem - pokud by tedy ovšem nebylo Slyova "úžasného" scénáře. Ten totiž absolutně neví, na kterou stranu to hrát. Ze začátku se Kobra tváří jako detektivka, ale na detektivku má až příliš řídký děj; ke konci se tváří jako akční film, na akční film je ale její první část až příliš "neakční" a když už přichází na to nejlepší, samotnou úžasnou postavu hláškujícího detektiva Mariona "Kobry" Cobrettiho, šetří s ním Slye jako komunisti s pomerančema a místo aby ho nechal vyniknout, ho pořád někam hloupě staví do kouta. Když si k tomu navíc přičtete, že hlavní záporák (s tváří Shao Kahna) působí spíš jako oplzý úchyl než mesiáš nového věku a Niellsonová v mnoha scénách nebezpečně připomíná chlapa, je mi to líto, ale nad *** jít nemůžu.(14.6.2007)

Pro 80. léta velmi specifické béčko se silnou atmosférou, dokonalými dialogy (scénář psal sám Stallone) a sám Sly je tu perfektní, řekl bych že nikdy předtím ani potom už nebyl tak cool jako tady v roli nekompromisního poldy Mariona Cobrettiho. Je velká škoda že Stallone nikdy nenatočil víc filmů s Georgem Cosmatosem (RAMBO 2), tahle spolupráce mohla být ještě hodně plodná.(14.3.2008)

Příběh o policistovi, který se řídí heslem " humanita nade vše a i zločinci jsou lidi", tak k tomu má tento film daleko.Sly je zde tak ostrej jako snad nikde, nosí sluneční brýle,protože se příběh odehrává v létě. Cucá zápalku v puse protože nekouří. Film ve kterém vidíte přímo mistrovství světa o to kdo bude drsnejší.Je neuvěřitelné co Sly této roli obětoval - dokázal mluvit se sirkou v puse.Mě by zajímalo kolik sirek padlo během nátačení asi méně než mrtvol ve filmu.Jedna z mých nejlepších akčnách klasik z proslulých 80let.(25.7.2006)

Za tuto roli se Sly nemusí stydět a přiznejme si, kdo by nechtěl Cobru, když by po něm šli zločinci??(20.8.2007)

• Gilmour93

„I don´t deal with psychos. I put ´em away.“ Plány fašizoidních sekýrníků zhatí, náš Marion Kobrovatý aneb "imperialistický" akční škvár, jenž si Stallone ušil poněkud horkou jehlou na svou oblíbenou míru. V rámci promo akce tam zakomponoval i své dočasné švédské řezivo s nulovým hereckým talentem a jako chodící reklama na produkty Solo Sušice nastavil prostřednictvím svých zrcadlových brýlí zrcadlo smrti bandě psychopatických drvoštěpů. Škoda, že si Sly nedával ty sirky do úst naopak - mohl by pak doma pouhým plivnutím zažehnout oheň v krbu..(28.6.2010)

• - Film se měl původně jmenovat "Profesionál", ale tento název byl už použit u filmu Le Professionnel s Jean-Paul Belmondem z roku 1981, takže bylo jméno změněno. (tequilla)

• - Novela Fair Game Pauly Goslinové, podle které Kobra vznikla, se v roce 1995 dočkala dalšího zpracování. Neslo název Jako štvaná zvěř a dvojici Stallone - Nielsonová nahradili William Baldwin a Cindy Crawfordová. (Divočák)

• - Pro bojové scény nechal Stallone vyrobit "pětačtyřicítku Colt " se slonovinovou rukojetí, na níž se nacházela královská kobra a " samopal Jati " se zaměřovacím laserovým paprskem. (Chupacabre)