poster

Cobra

 • Česko

  Kobra

 • USA

  Cobra

 • Slovensko

  Cobra

 • Slovensko

  Kobra

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1986, 84 min

 • Jacinda
  ****

  Cobra..Cobretti??? aha kobra(11.11.2010)

 • Matty
  ***

  Ze všech špatných akčních filmů ten jednoznačně nejlepší. :-) 65% Zajímavé komentáře: choz, JohnnyD, Cooper(6.6.2006)

 • sud
  ****

  Jeden z nejklasičtějších akčních filmů osmdesátých let. Od začátku do konce akce střídá akci s pořádnou zásobou drsných hlášek. Moje hodnocení není ovlivněno kvalitou snímku, ale stylem a nostalgií. Sly Stallone umí hrát jenom když chce, ale zde jeho minimalistické herectví sedí. Policista Cobretti v kovbojských botách, ošoupaných riflích, černých brýlích a věčně se sirkou v koutku úst je snad nejdrsnější postava, kterou Sly hrál. Nikdy neváhá použít všech možných prostředků k dopadení zločince. Záporáci jsou chvílemi přímo až děsiví a hlavní záporák je opravdu hroznej ksicht. Jak už jsem řekl, moje hodnocení je ovlivněno vzpomínkami na mládí (no vlastně, líbí se mi pořád, ale to je spojeno s tou nostalgií) a pokud chcece mít hodnocení vypovídající o kvalitě filmu, nějaké hvězdičky si z mého hodnocení uberte.(25.10.2005)

 • Enšpígl
  ****

  Příběh o policistovi, který se řídí heslem " humanita nade vše a i zločinci jsou lidi", tak k tomu má tento film daleko.Sly je zde tak ostrej jako snad nikde, nosí sluneční brýle,protože se příběh odehrává v létě. Cucá zápalku v puse protože nekouří. Film ve kterém vidíte přímo mistrovství světa o to kdo bude drsnejší.Je neuvěřitelné co Sly této roli obětoval - dokázal mluvit se sirkou v puse.Mě by zajímalo kolik sirek padlo během nátačení asi méně než mrtvol ve filmu.Jedna z mých nejlepších akčnách klasik z proslulých 80let.(25.7.2006)

 • cheyene
  ****

  Typický akční film 80. let - hudba, atmosféra...Role jako stvořená pro Stallona! Moc toho nenamluví, ale porvat se umí dokonale! Děj je zajímavý, skvělá scéna v nemocnici - gradace, když vrah proráží nožem dveře a Kobra ještě není na blízku! Rozhodně jeden z nejlepších filmů od Slye. -----taková drobná chybička: v jedné ze závěrečných scén v huti se Kobra (Sly) skrývá za rohem a blíží se k němu jeden ze zabijáků. Cobretti otočí kohoutem na trubce doprava a zabijáka sežehne plamen. Ale kdyby otočil doprava, tak by přívod hořlaviny zavřel!(10.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace