poster

Cobra

 • Česko

  Kobra

 • USA

  Cobra

 • Slovensko

  Cobra

 • Slovensko

  Kobra

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1986, 84 min

 • CANNIBAL
  ****

  Ať si kdo chce, co chce říká, mně se to celkem dost líbilo. Takovej dnes už klasickej, příjemnej, americkej akčňák z 80. let. A navíc v podání Stalloneho, co víc si od filmu přát...(14.4.2012)

 • woody
  **

  Reagan v Bílém domě a americká kinematografie nacionalisticky zobrazující své hrdiny. Osmdesátými léty ani v nejmenším neopovrhuji. Vzniko spousta výborných filmů - Návrat do budoucnosti. Jednoduché a přece geniální komedie s Johnem Candym, Billem Murrayem, M.J. Foxem. Spousta ultrabéček - Komando, Chuckie a jeho Delta Force, Majkl a jeho emerikn nindža! Ovšem pokud jde o atmosféru prohnilého velkoměsta a jeho násilností, kingem jsou pro mně léta sedmdesátá. To bylo to období disca, politikcé nekorektnosti a brutálních vražd, které se neskrývají v přítmí jako v 60-tých letech, ani nejsou krvavé a komiksově přehnané jako v 80-tých. To Clint střílel padouchy kanónem ráže 44 do hlavy a mučil je šlápnutím na rozřezanou nohu. V té době Charles chodil do metra nebo podchodů a střílel narkomany a pankáče. A Jon s Dustinem se živili jako gigolové... Kobra se ničemu takovému nevyrovná. Atmosféra je zde nulová, záporáci maximálně tak vypadají úchylně a uchylně se smějí a tváří se jak kdybych jim přejel po řiti smirkovým papírem. A nepřipadal vám Marrion trochu zženštile s tou svojí slonovinou pistolkou? ;-) Kdyby alespoň dobře natočili akční scény. Fádní, bez šťávy, zlatej Chuckie a jeho round-haus-kik. Připomínkou starých časů je jen úlisný A. Robinson, který však podle očekávání dostane přes držku. Sylvestrův nejslabší film - Rambo 3 měl alespoň scénu "vrtulník vs. tank" :-)(9.6.2006)

 • viperblade
  ****

  Za tuto roli se Sly nemusí stydět a přiznejme si, kdo by nechtěl Cobru, když by po něm šli zločinci??(20.8.2007)

 • Shit
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Sylvestra Stalloneho.Jako obvykle je Sly pěkně drsnej, možná ještě drsnější než obvykle, stejně jako celej film. To je asi největší klad filmu, drsná atmosféra z něj opravdu jen sálá. Hned od začátku je jasný jakým směrem se bude příběh vyvýjet a Sly nenechá nikoho napochybách a začne rozsévat zákon podle svýho, postupem času začíná zabíjet čím dál tím víc a konečná akce kde Sly zabije 40 lidí je skvělá a ještě perfektně zakončená duelem s Brianem Thompsonem. Já mam tenhle film fakt rád a nedám na něj dopustit(4.6.2006)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $49,042,224(16.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace