Rambo II

• slovenský

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

Nářezoidní klasika. Sice už slabší než jednička, ale Stallone je opět výborný.(21.9.2005)

Oscar 1 nominace: Střih zvukových efektů(13.4.2004)

Klasika. Sly Stallone v nejlepší formě. Tentokrát už jde, v úvozovkách, jen o akci. Goldsmithova hudba je znovu víc než vynikající.(8.8.2007)

Pokračování kultovního filmu "First blood" se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco v jedničce vyniká zejména boj muže proti muži a schopnost přežití a obrany v divočině, zde uvidíme snad všechny druhy boje (kulomet, nůž, bombardér, luk). Není zde tolik silných a dojímavých scén jako v jedničce, ale některé tu jsou ("Rambo, nezapomeneš na mě"). Zkrátka "Rambo dvojka" je efektní akčňák typický pro 80.léta. Avšak je i něčím výjimečný a nezapadá do akčního standartu osmdesátých let.(14.9.2005)

Rambo si utřel slzy a vrazil svou kudlu do srdce Vietnamu. Pro mě nejlepší akčňák 80. let, špičková ukázka žánru plná nezapomenutelných scén a nezapomenutelné hudby. Na Rambovské sérii lze pozorovat stejnou (ale vzhledem k menšímu počtu dílů rychlejší) degeneraci jakou prošel i Rocky - realismus se vytrácí a nahrazuje jej naivní, maximálně efektní zábava 80. let spojená s Reganovskou demonstrací síly a sebevědomí (ale stále se silným kritickým ostnem). Kvalita akce zůstává, i po letech, kdy se člověk směje každému druhému záběru a větě.(12.12.2003)

• - Stallone později po natáčení prohlásil, že Rambo 2 byl nejtěžší film, který do té doby natočil, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. (ClintEastwood)

• - Když střílí Rus z vrtulníku na Ramba (Sylvester Stallone) ve vodě, zmizely zásobníky s raketami, když se Rambo vyhoupne nahoru do vrtulníku, jsou zpět. (rakovnik)

• - Sylvester Stallone pre zvýšenie vlastnej fyzickej kondície neváhal poctivo absolvovať špeciálny tréningový posilňovací program i rôzne armádne kurzy, vrátane kurzu prežitia. (marlon)