Rambo II

• slovenský

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

Změna žánru i stylu je oproti komorní a syrové jedničce možná až moc násilná. Druhý boj Johna Ramba o přežití se bohužel zvrhl v čisté akční béčko. Ovšem pravda je, že celkem zábavné. U nás však Rambo II stejně zůstane navždy zapsán spíše jako jeden z prvních VHS-kultů, než-li jako film známý svými kvalitami.(7.8.2007)

Rambo je ryzí bojující mašina, která chce jenom vyhrát válku, kterou jiní prohráli. A pokud vyhrát znamená zemřít, tak zemře...... Oproti originálu je pokračovanie už len prázdna akčná jazda s veľmi hlúpym dejom a dialógy sú tiež na facku. Aj napriek tej hlúposti je to ale neskutočne dobre natočená akčná jazda s parádnou hudbou. Od scény ako nasadne Rambo do helikoptéry je to priam luxusný masaker a súboj dvoch helikoptér je čerešnička na torte. Ak beriem len čisto akciu, tak je jednou z najlepšie natočených vôbec (akčné scény písal Cameron a na to ostatné sa podujal Stallone)..... Čemu vy říkáte peklo, je pro něj domov.(18.3.2012)

Obžaloba byrokracie, agitka hrdinství, ikona akční filmařiny 80. Podobně jako Ronald Reagan po premiéře, můžu i já teď zkonstatovat, že jsem moc rád, že jsem ten film viděl.(5.9.2007)

Alzheimerova choroba tohoto filmu metastázovala do jeho největšího fanouška Ronalda Reagana. Patří mu to.(19.2.2003)

Pokračování kultovního filmu "First blood" se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco v jedničce vyniká zejména boj muže proti muži a schopnost přežití a obrany v divočině, zde uvidíme snad všechny druhy boje (kulomet, nůž, bombardér, luk). Není zde tolik silných a dojímavých scén jako v jedničce, ale některé tu jsou ("Rambo, nezapomeneš na mě"). Zkrátka "Rambo dvojka" je efektní akčňák typický pro 80.léta. Avšak je i něčím výjimečný a nezapadá do akčního standartu osmdesátých let.(14.9.2005)