poster

Rambo II

 • USA

  Rambo: First Blood Part II

 • slovenský

  Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  Změna žánru i stylu je oproti komorní a syrové jedničce možná až moc násilná. Druhý boj Johna Ramba o přežití se bohužel zvrhl v čisté akční béčko. Ovšem pravda je, že celkem zábavné. U nás však Rambo II stejně zůstane navždy zapsán spíše jako jeden z prvních VHS-kultů, než-li jako film známý svými kvalitami.(7.8.2007)

 • BadoXXII
  ****

  Rambo je ryzí bojující mašina, která chce jenom vyhrát válku, kterou jiní prohráli. A pokud vyhrát znamená zemřít, tak zemře...... Oproti originálu je pokračovanie už len prázdna akčná jazda s veľmi hlúpym dejom a dialógy sú tiež na facku. Aj napriek tej hlúposti je to ale neskutočne dobre natočená akčná jazda s parádnou hudbou. Od scény ako nasadne Rambo do helikoptéry je to priam luxusný masaker a súboj dvoch helikoptér je čerešnička na torte. Ak beriem len čisto akciu, tak je jednou z najlepšie natočených vôbec (akčné scény písal Cameron a na to ostatné sa podujal Stallone)..... Čemu vy říkáte peklo, je pro něj domov.(18.3.2012)

 • Isherwood
  *****

  Obžaloba byrokracie, agitka hrdinství, ikona akční filmařiny 80. Podobně jako Ronald Reagan po premiéře, můžu i já teď zkonstatovat, že jsem moc rád, že jsem ten film viděl.(5.9.2007)

 • Tetsuo
  ****

  Alzheimerova choroba tohoto filmu metastázovala do jeho největšího fanouška Ronalda Reagana. Patří mu to.(19.2.2003)

 • sud
  ****

  Pokračování kultovního filmu "First blood" se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco v jedničce vyniká zejména boj muže proti muži a schopnost přežití a obrany v divočině, zde uvidíme snad všechny druhy boje (kulomet, nůž, bombardér, luk). Není zde tolik silných a dojímavých scén jako v jedničce, ale některé tu jsou ("Rambo, nezapomeneš na mě"). Zkrátka "Rambo dvojka" je efektní akčňák typický pro 80.léta. Avšak je i něčím výjimečný a nezapadá do akčního standartu osmdesátých let.(14.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace