poster

Rambo II

 • USA

  Rambo: First Blood Part II

 • slovenský

  Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *****

  Rambo si utřel slzy a vrazil svou kudlu do srdce Vietnamu. Pro mě nejlepší akčňák 80. let, špičková ukázka žánru plná nezapomenutelných scén a nezapomenutelné hudby. Na Rambovské sérii lze pozorovat stejnou (ale vzhledem k menšímu počtu dílů rychlejší) degeneraci jakou prošel i Rocky - realismus se vytrácí a nahrazuje jej naivní, maximálně efektní zábava 80. let spojená s Reganovskou demonstrací síly a sebevědomí (ale stále se silným kritickým ostnem). Kvalita akce zůstává, i po letech, kdy se člověk směje každému druhému záběru a větě.(12.12.2003)

 • tron
  ****

  „Doba sa zmenila.“ – „Ako pre koho.“ RAMBO II nemá s originálom veľa spoločného. Iste, sú tu rovnaké postavy Johna Ramba (Sylvester Stallone) a jeho mentora, plukovníka Trautmana (Richard Crenna túto svoju rolu neskôr pekne sparodoval v ŽERAVÝCH STRELÁCH II po boku Charlieho Sheena). Ale to je asi tak všetko: kým originál bol temný, ambiciózny a „psychologicky vážny“, dvojka, na ktorej scenári okrem Stalloneho pracoval James Cameron (!), sa odráža smerom k pôvabnej komiksovej akcii. Od určitej chvíle sa tvorcovia definitívne odtrhnú z reťaze: pijavice, mučenie elektrickým prúdom, šípy s vybuchujúcimi hrotmi, rotačné guľomety a majestátny Rambo, vynárajúci sa za chrbtom soka v daždivej džungli z masy bahna. Druhou stranou mince by bolo, keby boli dialógy typu „Pane, máme tentokrát šancu vo Vietname vyhrať?“ –„Tentokrát je to na tebe, John.“ mienené vážne. Ale to radšej riešiť nebudeme.(25.12.2004)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Main Title [2:14] ,2. Preparation [1:19] ,3. The Jump [3:21] ,4. The Snake [1:53] ,5. Stories [3:30] ,6. The Cage [3:59] ,7. Betrayed [4:26] ,8. Escape from Torture [3:40] ,9. Ambush [2:47] ,10. Revenge [6:16] ,11. Bowed Down [1:05] ,12. Pilot Over [1:55] ,13. Home Flight [3:02] ,14. Day By Day [2:07] ,15. Peace in Our Life - Frank Stallone [3:20],(18.6.2011)

 • Kulmon
  ***

  Přestože Rambo vypálí ve druhém díle nejeden náboj, film jako takový náboj postrádá.(6.2.2010)

 • Segrestor
  ****

  Z filmu je patrné, že válka je vyhroceným a násilným projevem sociálního konfliktu. Tento konflikt je přítomen v každém záběru či scéně zobrazující meziosobní či meziskupinové vztahy. Film je o tom, že určitý jedinec či identifikovatelná, zřetelně vymezená skupina jedinců (definovaná tribálně/kmenově, etnicky, jazykově, kulturně, nábožensky, sociálně, ekonomicky, politicky či jinak, ale konkrétně v tomto filmu většinou zastoupena vietnamskými vojáky), je ve vědomé opozici k jinému jedinci/jedincům či skupině/skupinám (v tomto případě vždy k Rambovi), a to proto, že jejich zájmy a cíle jsou protichůdné, neslučitelné, vzájemně se vylučují. Základním nástrojem řešení v tomto hierarchicky organizovaném filmu je politika, která se ale projeví až v samotném závěru, kdy se Rambo rozhodne rozpárat nožem svého nadřízeného po skončení své mise. Jak celý vyhrocený konflikt dopadl ale neprozradím.(7.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace