Rambo II

• slovenský

Rambo II

Akční / Dobrodružný / Thriller / Válečný

USA, 1985, 94 min

V době, kdy Arnie vyhlazoval jeden středoamerický ostrov (pche, slabota), Sly na opačné straně polokoule vyplenil rovnou půlku Vietnamu (ty krávo). Jeho Rambo, co prací ve věznici nabral 15 kg svaloviny, měl pouze udělat pár fotek amerických zajatců. Po cestě se však nešťastně zamiloval a navíc padnul do zajetí. Ale jen na chvíli, protože Cameron se Stallonem udělali z Johna prvoligovou mlátičku, která má schopnosti ukončit i případnou třetí světovou. Nože, luky, samopaly a vrtulníky ovládá s přehledem a splynout s okolní přírodou umí také na jedničku s hvězdičkou. Sly se tu zkrátka s ničím a nikým nesere (Vietnamci, Rusáci - je to fuk, zabije všechny), a jen dokazuje, že pokud John Matrix zvládne stonásobnou přesilu, jeho Rambo jich zvládne 300. Vrchol tzv. reaganovských akčňáků.(22.12.2015)

John J. Rambo, narodený 6. 7. 1947 v Arizone, indiánsko - nemeckého pôvodu. Do armády Spojených Štátov Amerických vstúpil dňa 6. 8. 1964. Bol prijatý k Špeciálnym jednotkám. Päťdesiatdeväť potvrdených zabití, dve Strieborné hviedzy, štyri bronzové a štyri purpurové srdcia, Kríž za zásluhy, medaila za statočnosť... dokonale vycvičený, vražedný stroj v ostrej akcii, v juhovýchodnej Ázii, priamo vo vietnamskom vnútrozemí. Poslanie: záchrana amerických, vojnových zajatcov. Drsná, akčná jazda. ****(22.1.2011)

Pokud někdo v jedničce hladověl od nedostatku akčního inferna, výborného zvuku, vraždění a napětí - v pokračování budete nakrmeni nadmíru! Výborný akční snímek 90. let, který drží stylovku prvního dílu. GO SLY !(13.3.2012)

Toto pokračovanie je jasným príkladom odpútania sa od kvalít prvého dielu a pokračuje už len v čisto akčnom vystúpení. Ale v dvojke to ešte tak neškrie a neškrípe. Je síce jasné, čo si chceli tvorcovia dokázať, no aj tak si to vždy rád pozriem a uspokojím svoje sklony k akcii osemdesiatych rokov! 80%.(12.6.2007)

Konečně je Rambo takový, jak jsem čekal. První díl byl na tak slavný akční film moc málo akční, ale tady jsem si to vynahradil. Plno výbuchů, mrtvých vietnamců a zpomalených záběrů na běžícího Ramba. Tak to má být... Silvestr sice na Arnolda nemá, ale i tak vznikl obstojný film, který konečně ukazuje toho nesmrtelného a pro mě pravého Ramba. A je mi jedno, že jednička je "lépe natočená". Dvojka mě bavila. To se počítá.(7.9.2008)