Kukuřičné děti

George Goldsmith

João Fernandes

Harry Keramidas
  • Chrustyn

Další nezajímavé zpracování knihy Stephena Kinga. Tentokrát se zabijáckýma smradama v hlavní roli. Nulová atmosféra a napětí zajišťují 90 minut nudy.(27.3.2010)

• castor

Je hodně zvláštní, že léta páně 1984 vzniklo žánrově vybroušené sci-fi Terminátor, komediální Krotitelé duchů nebo třeba dobrodružný Indiana Jones a Chrám zkázy. V rámci svého žánru nadmíru povedené kousky. Bohužel v osmdesátých letech v drtivé většině ale horory dělat neuměli. Většina špatných hororů je alespoň vtipná, Kukuřičné děti jsou otravným a dosti amatérským paskvilem s jen velmi zřídka kdy dusivou atmosférou. Dialogy jsou na úrovni žáka základní školy, situace a vztahy jsou vykreslené se spletitostí leporela. Pobaví snad jen spratek Isaac a rezavý ucho Malachai.. jinak jsem tam nic jiného neviděl.(7.5.2011)

Drsná a ponurá atmosféra, sympatický párik Hamiltonová/Horton, pútavá kukuričná výprava... ale mohlo to byť ešte lepšie, keby sa: a/ odpovedalo na dôležité otázky (kto je "Ten, ktorý kráča medzi riadkami"? Ani v Kingovej poviedke to nie je vysvetlené, v nej to ale neprekáža.), b/ neodpovedalo na hlúpe otázky (prečo sú deti také aké sú? Koho to zaujíma!) a za c/ drasticky zmenil záver, pretože filmový je jednak oproti poviedkovému (kratučká poviedka Stehena Kinga vyšla aj v slovenskom preklade v jeho poviedkovej zbierke "Nočná zmena") úplne iný a jednak oveľa horší. ZAČIATOK SPOILERU V poviedke deti nakoniec muža zabijú a ženu ukrižujú v poli, vo filme obaja dospelí pržeijú, prehovoria vraždiacim deťom do duše, tie s plačom odhodia kosáky a mačety a máme tu nerealistický happyend. KONIEC SPOILERU(5.12.2004)

Mně to přišlo prostě hezky mrazivé. Bohužel tehdejší efekty a asi i nedostatek peněz pohřbili závěr, ale celkově jako horor prostě příjemně creepy. Isaac a Malachai jsou postavičky, které si zkrátka zapamatuju. :)(23.2.2009)

• kingik

Některé knihy od Kinga je velmi obtížné zfilmovat. Některé zfilmováním ztrácejí hodně ze svého kouzla. Zajímavý hororový námět se v rukou režiséra Fritze Kiersche proměnil na frašku. 20%(23.2.2009)

• - Snímka vznikla podľa poviedky Stephena Kinga v čase, keď už boli s úspechom sfilmované mnohé jeho iné hororové príbehy (Carrie, Osvietenie, Cujo, Mŕtva zóna, Christine). (tron)

• - Ve většině záběrů byla použita pravá kukuřice, pro obtížnější záběry byla vyrobena z polyuretanu. (Chatterer)

• - Důvodem, proč vznikla další pokračování, spočívá ve smlouvě. Producent totiž od Stephena Kinga kromě práv na příběh získal i práva na název. (Petrus1)