poster

Kukuřičné děti

 • anglický

  Children of the Corn

 • slovenský

  Kukuričné deti

 • slovenský

  Deti kukurice

Horor / Thriller

USA, 1984, 93 min

Režie:

Fritz Kiersch

Předloha:

Stephen King (povídka)

Scénář:

George Goldsmith

Kamera:

João Fernandes

Střih:

Harry Keramidas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ***

  Prostě klasika, i když ne tolik populární jako jiný podobný hororvý série, ale jedná se o celkem kvalitní horor z 80tých let, kterej nemá typickou vyčkávací a připravující hodinku a 30 minutový finále, ale hned od začátku na diváka pumpuje výtečnou atmosféru podpořenou perfektní hudbou, které ale bohužel zaznívá jen občas a slušně udělaný vraždění. Nicméně to co tenhle film sráží je za prvé nezajímavej, blbej a nesedící konec a z druhý trošku blbě vybraný dětský herci, sice některý působí dobře, ale například ten hlavní zrzek je naprosto příšernej. 3,5*(9.8.2008)

 • Ghostface2
  ***

  Jedna hvězda za atmosféru, druhá hvězda za Lindu Hamilton a třetí za solidní herecké výkony dětských herců.(30.8.2013)

 • pepo
  **

  Nepochopiteľná kultovka. Námet je skvelý ale ten film je totálny priemer a premárnená príležitosť. To vážne dokážu podľa Kinga natočiť vynikajúci film iba traja ľudia? 5/10(10.9.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  On a ona se vetřou do cizího domu a zpovídají cizí holčičku, načež on se slovy "je to tu bezpečné" odchází a ona si úplně samozřejmě hraje s holčičkou, jako by takovou situaci zažívala každý den. Později: on, nehezky raněný, prchá před desítkami pronásledovatelů, kteří mu dýchají na záda a pohybují se v prostředí, které narozdíl od něj znají - střih - on je sto metrů před nimi, zastavuje, oddechuje si a pronásledovatelé si patrně šli dát šlofíka, protože jsou fuč. Z pole přichází jakési neidentifikovatelné zlo, které se chystá strašlivě strašidelně a hrůzostrašně prastrašně spolknout všechny přítomné, načež se on otáčí k ní se slovy "Miluji tě!" a vrhá se vstříc hrozbě. Ona leze do auta a bafne na ní holka se srpem, která následně dostane dělo od něj. Následuje hláška "Pošleme jí pohled ze Seattlu!" Závěrečné titulky. Nevzpomínám si, kdy mě naposled tak moc film bavil svou dementností. Pokud pominu výše zmíněné detaily, silně skřípe už samotná idea města dětí. To za ty tři roky do městečka nikdo nepřijel? Nikdo nikoho nepohřešoval? Jak je možné, že banda smradů, která eliminuje všechny dospělé a slepě věří jakési kukuřičné mocnosti, se nechá v závěru během dvou minut ukecat od úplně cizího chlapa? Hvězdička za Isaaca a náznaky atmosféry. P.S. Stephen King napsal celou řádku nadprůměrných povídek. Tahle je těžce průměrná a vznikla podle ní hororová série s nekonečným hejnem pokračování. Kde se stala chyba?(10.5.2011)

 • Terva
  ***

  Film natočen podle předlohy Stephena Kinga. Ve filmu si zahrála Linda Hamilton jako Vicky a v osmé minutě docela pěkně zaspívá. Vítejte v Gatlinu v nejkrásnějším městečku v Nebrasce, městečku pobožných dětí a kukuřice. CITÁT - Bůh a suchá zrna.......... Film působí trochu zmateně, ale má své napětí a kdo četl knihu, najde si i své oblíbence, dokonce i toho co chodí mezi řádky........... Hudbu k filmu zasadil Jonathan Elias.(24.4.2011)

 • - Název písně, kterou si malá Sarah pouští na gramofonové desce, je "Runaway" od Dela Shannona z roku 1961. (K.I.N.G.)

 • - R.G. Armstrongem natočil své scény za jeden den. (Chatterer)

 • - V původním příběhu se Isaac jmenoval William Renfrew a Malachai se jmenoval Craig Boardman. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace