Kukuřičné děti

Stephen King (povídka)

George Goldsmith

João Fernandes

Harry Keramidas

Dnes už horrorová klasika 80. let, být tam víc hlášek, byla by spokojenost maximální.(7.1.2010)

V 80-tych rokoch bol urcite tento horor zaujimavejsi a napinavejsi, avsak dnes som sa skor pousmial a nostalgicky zaspominal na zlate horory 80-tych rokov, preto ta tretia hviezdicka, inac normalne dnes by som dal 2. Bolo aj mile vidiet Lindu Hamilton v inej ulohe, v akej ju poznam hlavne z TERMINATOROV (1984 a 1991). Myslim, ze bolo natocenych este dalsich 5 casti Kukuricnych deti, ale neviem, ci sa do nejakych dalsich casti niekedy odvazim :-) ... 12.04.2010 ________ Linda Hamilton - (Vicky) +++ Peter Horton - (Burt) +++ John Franklin - (Isaac) +++ Courtney Gains - (Malachai) +++ R.G. Armstrong - (Diehl) +++ Hudba: Jonathan Elias +++(12.4.2010)

6/10 Než jsem si před pár dny Kukuřičný děti pustil ( asi po jedenácti letech ), měl jsem v hlavě vzpomínky polorozpadlýho policajta na kříži a začátku v hospodě - to mi bylo asi osm a v tý době to na mě zapůsobilo tolik, že když jsem ty samé scény viděl předevčírem, nevěřil jsem, co vidím. Byly uplně jiný, suchý, obyčejný. Ale i tak to bylo docela slušně koukatelný.(2.6.2007)

• sinp

Kukuřičné děti = mistrovský námět vyplácaný do řady slaboduchých výplní videopůjčoven. To platí stejně tak pro první díl jako pro páté pokračování. Základním kamenem úrazu zbytečně dlouhé série bylo většinou špatné obsazení. Že Peter Horton patří jen do epizodních rolí v nezáživných seriálech a Linda Hamilton v této době krom Terminátora nikam je zjevné, ale nikoli nejhorší. Pravou hrůzou jsou osoby jako Isaac nebo Malachai čili samotné děti. Jejich počínání není děsivé, spíš působí jako trapný boj o moc, takové trapné špičkování. Vesnička obležená fanatickou skupinkou dětí by měla mít respekt (mám v paměti jeden díl původního Star Treku, který cosi podobného skvěle zobrazil) a ne nudit sektářskou rétorikou a hádkami o to, jestli Malachai udělal to a ono. Do logiky především těch dvou "neposkvrněných" dětí radno lepší se ani nepouštět, jenom musím ještě říct, že obalit chátrající děj nadpřirozenem ke konci je poněkud alibismus. Nemluvě o tom úplném závěru, jemuž jenom chybí věta o tom, že další pokračování je už čerstvě ve střižně a připraven k dostání na pultech nejbližší půjčovny. Když už nic, aspoň by to mělo logiku, jinam tyhle vycpávky ani nepatří.(7.8.2010)

• akisha

Tak tohle se nepovedlo. Těžko říct, jestli to bylo proto, že se ve filmu nepodařilo dát dětským padouchům opravdu pořádnou auru zla. Ano, byli otravní, ale které děti nejsou. Ano, byli v některých případech k nesnesení (Isaac) či rovnou k odbouchnutí (Malachi a ta jeho strašlivá tlama), to bylo ale všechno. A Linda to sama prostě neutáhne. Její partner byl absolutní zoufalec, kterýmu to dítě musí donýst zápalnou láhev až do klína, aby vůbec něco dělal. Nehledě na trikově i příběhově zpackané finále, které evokuje tak leda příchod exkremenťáka. A ještě navíc takovej happy end, ehhh... Upřímně nechápu, co na tomhle céčku bylo tak úžasnýho, že se dočkalo tolika pokračování...(9.8.2016)

• - V původním příběhu se Isaac jmenoval William Renfrew a Malachai se jmenoval Craig Boardman. (Chatterer)

• - Název písně, kterou si malá Sarah pouští na gramofonové desce, je "Runaway" od Dela Shannona z roku 1961. (K.I.N.G.)

• - Na palubnej doske v aute Burta (Peter Horton) a Vicky (Linda Hamilton) je možné zahliadnuť zbierku poviedok "Nočná zmena" (Night Shift) od Stephena Kinga, v ktorej sa nachádza aj poviedka "Kukuričné deti". (beso74)