Najzlatšie časy westernov boli v tých rokoch už síce preč, ale nebola to až taká bieda ako v súčastnosti. Myslím, že Tombstone spoločne s Mladými puškami boli jednými z najvydarenejších v deväťdesiatych rokoch. Nevyhol sa síce pár slabším miestam, ale kvôli tej vernej atmosfére a fajnovému obsadeniu musím dať ****.(16.8.2007)

Cosmatos na to šel z gruntu jinak než většina jeho kolegů. Povedlo se mu natočit přímočarý a decentní western, plný drsných charakterních mužů, tajemných záporáků, krásných žen a těch správných morálních hodnot a zásad. Tombstone je dějově jednoduchý a předvídatelný, ale zároveň je natolik dynamický a vyzrálý, že se na tvůrce nelze hněvat. Největší devizou je samozřejmě hvězdné obsazení. Russell je neskutečný, ovšem nejlepší postavou je v mých očích Val Kilmer, který hraje tuberáckého Doca, jehož finální souboj je naprosto nečekaný. Ringo v podání Biehna je rovněž ukázkový - jeho latinský dialog s Docem je strhující. Akce je dravá a dynamická. Všechno to, co je zapotřebí k nadprůměrné zábavě se zde dá najít, nemá cenu váhat. Tombstone stojí za pokoukání.(21.1.2007)

rozpočet : ? tržby americke : $56,505,065(30.5.2008)

Sice je to v obsazení samá hvězda, ale ve výsledku poněkud slabší western. Přestřelená stopáž (film by klidně mohl být kratší třeba o 25 minut a nic by v něm nechybělo), nefungující romantická linie a nepříliš výrazní záporáci (jediný povedený je Michael Biehn, ale ten má bohužel minimum prostoru), to jsou aspekty, které tenhle projekt projekt táhnou dolů. Když jsem viděl obsazení, tak mi srdce povyskošilo radostí, tolik drsných chlapů v jednom filmu je sen každého milovníka westernů, ale ve výsledku jediný, krom zmíněného Biehna, kdo opravdu stojí za řeč je Val Kilmer, kterému ten smrtelně bledý Doc Holiday poměrně seděl. Za zmínku stojí ještě řemeslně povedená režie Cosmatose, přeci jen akce mu šla vždycky. Jinak ovšem těžký průměr a z Earpowských filmů, kterých jsem měl možnost zatím vidět šest, je tenhle kousek výrazně nejhorší. 60%(20.12.2010)

Jeden z klasických novějších westernů, u kterých alespoň podle mě, jenom čekáte až se příběh ocitne v té fázi, kdy dojde na konečné zúčtování a přestřelky. A ty jsou víc než povedené a brutální, především v podání Kurta Russella, Vala Kilmera a Michaela Biehna. Celkově je Tombstone živější a napínavější než Wyatt Earp s Kevinem Costnerem. "S kovboji je konec, rozumíš? Když uvidim chlápka s červenym šátkem, tak ho odprásknu. Já jsem tu zákon. Vyřiď ostatním sr***m, že se mnou přichází peklo."(5.2.2006)