Nechoďte na mňa s nezmieriteľnými dôchodcami a trojhodinovým tancovaním s vlkmi, najlepším westernom 90. rokov je Tombstone. Výborne vykreslené postavy, výborní herci, tučná hudba a skvelé prestrelky. A životná rola Vala Kilmera - ak nechápete, prečo kedysi patril medzi hereckú elitu, tu máte jasný dôkaz.(9.7.2007)

Skvělý a hodně akční western z rodiny, jehož sourozenci jsou "Silverado", "Wyatt Earp", a "Krajina střelců". Režisér akčních filmů George Pan Cosmatos to zrežíroval po svém se spoustou akce a vygradovaným napětím. Tomuto filmu rozhodně sluší moderní šat, ve westernovém žánru je nadprůměrným dílem a má jedno prvenství - Vala Kilmera coby nejlepšího představitele Doca Hollidaye všech dob!(5.2.2006)

Jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl! Je úplně jiný než klasické "Leonovky", ale to není ani trochu na škodu. A to co zde předvádí Val Kilmer, na to jsou Oscary málo! Jeho Doc Holliday je má nejoblíbenější filmová postava vůbec!!!(1.10.2007)

pravdupovediac - westerny mám veľmi rád. navyše v 90. rokoch ich bolo natočených kvalitných len veľmi málo (nerátam také kúsky ako DeadMan a Maverrick, ktoré používajú western ako formu) a navyše som tento film videl už dávno . . . preto prihliadnuc na všetky tieto okolnosti dávam 4 hviezdičky.(14.3.2005)

Upadající trystní střílení ve westernech devadesátých let...no někdy děsivě uplakané..a jindy naopak nereálně brutální.(22.8.2008)

• - Podle interview, které Kurt Russell poskytl časopisu True West Magazine, poté, co byl vyhozen Kevin Jarre, on režíroval většinu snímku. George P. Cosmatos, který je uveden jako oficiální režisér, byl dosazen pouze aby věci při natáčení šly hladce. Ve stejném rozhovoru také Kurt řekl, že původně měl být jako Wyatt Earp obsazen Richard Gere a jako Doc Holliday Willem Dafoe. (liquido26)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 55. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kevin Costner se snažil dosáhnout toho, aby snímek nebyl podporován žádným filmovým studiem. Producenti ale měli dohodu se studiem Disney, což už Costner ovlivnit nemohl. (Courtemanche)