Westernová lahůdka nabízející na prérií zaprášeném podnose tu nejsympatičtější skvadru pistolníků, jakou si lze ve westernu představit - a to jak kladných, tak záporných! Parádní ukázka archaické filmařiny. A když do zvuku kulek hraje výtečný Bruce Broughton, nemám pomalu žádných výhrad. Val Kilmer si Doca Hollidaye neskutečně vychutnal.(19.3.2008)

Jiná verze příběhu, který o rok později zpracovali Kasdan a Costner ve "Wyattu Earpovy" - také celkem slušná podívaná, jen lehce vyčnívající nad westernový průměr. Mně osobně se přece jen nejvíc líbilo podání tehdejších událostí tak, jak je zfilmovali tůrci snímku "Přestřelka u ohrady O.K." z roku 1957.(6.8.2007)

Motto ve znaku města Tombstone je „The Town Too Tough To Die“, já ale viděl jen přestřelku u KFC Corralu.. Nevadily kníry, za které by se styděli Adolf ilustrátor i Adolf vůdce, ty prostě patřily k dobovému image, ale ta paperbacková dramatizace, upocené romantizování a vůbec ten idealizující způsob uchopení westernového žánru tak typický pro mainstreamový Hollywood. Přišlo mi to umělejší než bronzové opálení Powerse Boothe..(23.9.2015)

Zrejme už sa nedočkáme dokonalých westernov aké točili v minulom storočí majstri tohto žánru Sergio Leone alebo John Sturges. Ich diela sú neprekonateľné. Moderná kinematografia si nevie s týmto starým filmovým odvetvím rady. Väčšina súčastných westernov nestojí ani za deravý groš. "Tombstone" je však pomerne podarený. Dobré herecké obsadenie, pekné kulisy, pár nebezpečných prestreliek, zaujímavý námet, drsný sympaťák Kurt Russell... no i tak nemôžem dať viac ako mierne nadpriemerné tri hviezdičky. ***(29.1.2008)

Nebylo to nejhorší, ale při hodnocení jsem ovlivněn výškou laťky, kterou nastavil již roku 1957 John Sturges svým filmem "Přestřelka u ohrady O. K.". Jeho film je podstatně kvalitnější a "lidštější". Tento výraz by bylo třeba rozebrat, nejméně v rozsahu celé jedné strany či celé úvahy, ale na to teď není čas...(20.7.2008)