Komerčný WYATT EARP alebo nesnažte sa hľadať historické súvislosti (film si berie, čo potrebuje). Nablýskaný western plný hviezd sršiacich charizmou a chuťou strieľať, hádzať hlášky... Moderné prevedenie dodáva flmu zaujímavý look... Na jednej strane prvoplánový hit na druhej solídna akčná zábava tváriaca sa o čosi poctivejšie ako v skutočnosti je...(2.5.2006)

Parádní přímočarý a plnokrevný western, který člověka donutí zavzpomínat na dobu před víc než dvaceti lety, kdy tenhle žánr naposledy frčel a Kurt Russell nebo Val Kilmer byli hvězdami. Má to svoje chyby - mimo jiné je poznat, že bylo natočeno víc a muselo se dost krátit, což odskáčou některé postavy - ale naštěstí Tombstone disponuje chytlavou energií, která vás přes to přenese. Jo a pro zajímavost - většinu filmu údajně režíroval sám Russell.(28.12.2014)

• MrCreosote

Western trapnější než kníry hlavních hrdinů, který skřípe už v obsazení hlavních rolí (Kurt Russell je jako Wyatt Earp neuvěřitelně mdlý a nevýrazný a Doc Holliday Vala Kilmera je snad jenom špatným vtipem) přes šílený scénář, kde postavy leckdy jednají jako troubové a nechají se v klidu odprásknout. Navíc přerod hlavního hrdiny v pomstychtivého zabijáka je totálně nevěrohodný a sentimentální závěr všemu nasazuje korunu. Pokud hledáte kvalitní zpracování oné mýtické přestřelky v O.K. Corralu, zhlédněte raději stejnojmenný film s Kirkem Douglasem a Burtem Lancasterem.(30.8.2009)

Dva moji oblíbení a dle mě nedocenění hoši Val Kilmer a Michael Biehn v jednom filmu? Tak to chci vidět. Val válí a u Michaela by mi stačilo, kdyby tam jen tak stál (a sundal si košili :-P), ale nezklamal ani on, charisma z něj tentokrát přímo čiší, takže hoši mají ode mě každej jednu *. Jinak ale žádná sláva, když celej film táhnou dvě vedlejší postavy, je to trochu problém. Ale scéna, kdy Johnny Ringo machruje s kvérem a Doc mu na to odpoví tyjátrem s hrníčkem, mě fakt pobavila a za ní je ta třetí hvězda.(27.8.2010)

V tomto zpracování Earpova příběhu se to hemží slavnými jmény, z nichž nejvíce potěší Val Kilmer v roli Doca a Michael Biehn jakožto Johnny Ringo. Kurt Russell mi na postavu Wyatta moc nesedl.(4.6.2016)

• - Robert Mitchum měl hrát Starého Clantona, ale v první den natáčení si poranil záda pádem z koně a nemohl pokračovat v natáčení. Místo toho namluvil úvod a závěr filmu. Jeho postava byla ze scénáře vyřazena. (liquido26)

• - Willema Dafoe v roli Doc Hollidaye (Val Kilmer) zatrhlo studio Disney. Studio odmítlo distribuovat film, pokud v něm bude hrát herec z kontroverzního snímku Poslední pokušení Krista (1993). (kenny.h)

• - Ve filmu pronesl Doc větu "I´ll be damned", když si uvědomil, že je bosý. Doc totiž přísahal, že "zemře v botách". (liquido26)