Komerčný WYATT EARP alebo nesnažte sa hľadať historické súvislosti (film si berie, čo potrebuje). Nablýskaný western plný hviezd sršiacich charizmou a chuťou strieľať, hádzať hlášky... Moderné prevedenie dodáva flmu zaujímavý look... Na jednej strane prvoplánový hit na druhej solídna akčná zábava tváriaca sa o čosi poctivejšie ako v skutočnosti je...(2.5.2006)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(16.6.2010)

• Jinny

Neúmyslná parodie se slavnými herci, jejich zoufalství trefně vystihl Kurt Russell: "Jak jsme se sem do prdele dostali?"(10.2.2006)

Film s dokonalým obsazením (Val Kilmer!) a opravdu špatným scénářem - takové množství absurdních náhod jsem už dlouho neviděl. Krom toho film postrádá gradaci, a hlavní přestřelka proběhne cca ve dvou třetinách. Zbytek je e takový zbytečný dojezd...(12.5.2014)

rozpočet : ? tržby americke : $56,505,065(30.5.2008)

• - Anachronismus: Bird Cage Theater bylo otevřeno až v prosinci 1881, tedy několik měsíců po přestřelce u O.K. corralu. Přesto ve filmu můžeme vidět Billa Brociuse, Johnyho Ringa i bratry Earpovy, jak se baví při show v tomto divadle. (liquido26)

• - Ve filmu pronesl Doc větu "I´ll be damned", když si uvědomil, že je bosý. Doc totiž přísahal, že "zemře v botách". (liquido26)

• - Podle Vala Kilmera trval Kevin Jarre na tom, aby herci v souladu s dobou, kdy se film odehrává, nosili tehdejší vlněné kostýmy. Během scény v Birdcage Theatre ukazoval, podle Kilmera, teploměr 134 stupňů Fahrenheita. Kilmer ze srandy naznačil, že to byl ten důvod, proč Holliday zabil tolik lidí: "Nosil v létě vlnu, na území Arizony a to z něj udělalo šílence." (liquido26)