Dadel

Kolekce šesti povídek o lidech majících každý svá traumata a handicapy (obezita, pomočování apod.) Jejich kvalita je proměnlivá, většinu bych si už podruhé nepustil, Parkův příspěvek o chudé ženě z Nepálu, která odešla do Korey za prací a místo toho byla zavřena do blázince, patří k těm lepším. ()

Brandon

Tenhle asijskej kousek vznikl za podpory korejské komise pro lidská práva, tak je asi jasné, jakým směrem se šest filmečků vydalo. Bohužel, ale i při sebevětší snaze se mi jednotlivé režisérské počiny nepodařilo rozlousknout. Příběhy vedly odnikud nikam, žádná pointa, žádná myšlenka, která by roztočila mé mozkové závity. A ani Park s N.E.P.A.L.em nepředvedl nic výjimečného, jak bývalo u něj dobrým zvykem. ()

Adrian

Kompilácia 6 minipríbehov- ako to už pri podobných projektoch chodí, je nevyvážená kvalitami ich jednotlivých segmentov. K ostatným filmíkom sa ešte vrátim, teraz sa pozornejšie pozastavím pri v poradí poslednom z nich, avšak z hľadiska výslednej kvality najlepšom - minifilmíku N.E.P.A.L (Never Ending Peace and Love), ktorý sa zaoberá problematikou diskriminácie prisťahovalcov do Južnej Kórey. Jeho režisérom je Park Chan-wook, ktorý N.E.P.A.L. označil zatiaľ za svoj najosobnejší film. Dopredu upozorňujem, že ide z hľadiska príbehu ako i jeho formálneho prevedenia o diametrálne odlišný film k jeho opusom o pomste (Sympathy for Mr. Vengeance, Oldboy, segment Cut z Three...Extremes) i vojenskej tématike z JSA. Takmer paradokumentárnym spôsobom zaujíma Park svoj postoj k otázke utláčania utečencov spôsobom, ktorý vo mne silno zareznoval a živo som si vedel namiesto Južnej Kórey predstaviť hociktorú inú krajinu a namiesto Nepálčanov dosadiť iný národ. NEPAL tak dokazuje veľkú šírku režisérskeho záberu Parkovej osobnosti. ()

kikuka

..v zásade by som aj skonštatovala, že pozerateľné, ale nie nejako výrazne rezonujúce, ale je tu Pán Režisér..jednotlivé poviedky stavajú na "sile osudu-postihu" svojho hrdinu, pričom viaceré z nich sa akosi nevošli do svojho času a ostali nekompaktné, alebo ostali len na úrovni zobrazovania bez akéhokoľvek ďalšieho náboja..(jednoducho im chýbal onen konfliktný napäťotvorný moment, ktorý by sa mal vo filme vvyskytovať a stavali na emócii na hrane citového vydierania)..a nemyslím si, že je to len zaradením, že Parkov segment tu má najkladnejšie ohlasy, ku ktorým sa pridávam..Pán Režisér totiž vie pracovať s obrazovými skratkami a využívať rámovanie a strih v súlade s ideou filmu - všetko podriaďuje Myšlienke, ktorú necháva prelínať celým filmom..je veľmi priamy (ale nie polopatický), stručný a výstižný a vie, čo chce povedať a hovorí to..úplný opak mňa - kecám a kecám a aj tak mrtne veľa ľudí nezistí, čo chcem povedať a ja to, kým sa k tomu dostanem, zabudnem.. ;-) ()