Jako za starých časů

Scénografie:

Gene Callahan

Kostýmy:

Betsy Cox

Přes místy možná až trochu šarádní nádech je další filmy s Goldie Hawn a Chevy Chasem (sešli se už o dva roky dříve v Podlé hře) zárukou dobrého humoru, zejména v závěru. V českém znění Dagmar Čárová, Petr Oliva, Jiří Schwarz.(24.8.2011)

Škoda několika málo pasáží, v nichž jakoby do plachet nefoukal vítr, jinak to však byla luxusní plavba, která rozčeřila stojatou vodu - jako za starých časů. Místy až divadelní galakoncert ústředního tria, ze kterého jasně vyčnívá kouzelný Chevy Chase. No a kdyby se rozdávaly metály za dialogy, měli bychom tu horkého favorita.(14.2.2012)

• Martin741

No tak v prvom rade mne "humor" Chevyho Chase nic nehovori a ked uz pozeram na US styl humoru, tak suverenne beriem radsej inteligentny humor Styva Martina nez tieto lacne srajdy. Ale zase Chevy Chase mal v 80. rokoch nieco do seba, nemilosrdne k nemu boli az 90. roky, kedy pravom upadol do zabudnutia a vyhasol. Jay sandrich ako rejza mi nehovori uz vobec nic a myslim, ze skoncil v druho - a tretoradych sytkomoch. Ako komedia nic moc, zasmiat sa da len na 2 - 3 pripadoch : 30 %(9.7.2016)

"Dát se dohromady, bude z nás tří pěkný pár." Kvalita a úspěch spolu nemusejí vůbec souviset, Chevy a Goldie by mohli vyprávět. Rok 1980 pro oba znamenal separátní úspěchy se slabými filmy Caddyshack, resp. Vojín Benjaminová, a taky katastrofální neúspěch v podobě téhle skvělé komedie. Proč u diváků propadla, je mi záhadou. Neil Simon tradičně napsal scénář s potenciálem třaskaviny a obsazení by už mohlo vylepšit jen kdyby Grodinovu roli hrál Steve Martin. Jediným kamenem úrazu je režisér Jay Sandrich, který trochu nezvládá svižné tempo, nezbytnou součást každé konverzačky. Taky právem skončil u druhořadých sitcomů. Jinak ovšem nemám co vytknout. Film s tak vtipnými dialogy se nevidí každý den. 80 %(18.11.2003)

Takové komedie se už opravdu netočí (nebo jich je málo.) Dva z nejvýraznějších komických talentů (Chevy Chase a Goldie Hawn) se sešli v této úžasně vtipné komické hříčce Neila Simona. Je to film, který vás ani na chvíli nenudí a pokud to hrozí, vždy se najde nějaký ten konverzační fórek, který vás udrží ve stavu bdělosti.(25.8.2003)