poster

Šampón

  • USA

    Shampoo

Komedie / Romantický

USA, 1975, 109 min

Režie:

Hal Ashby

Komentáře uživatelů k filmu (11)

  • Houdini

    Oscar 1 : Herečka VR - Lee Grant + 3 nominace: Herec VR - Jack Warden, Výprava, Scénář(30.3.2004)

  • T2

    Rozpočet $-miliónovTržby USA $49,407,734Tržby Celosvetovo $60,000,000(6.3.2010)

  • Rob Roy
    *****

    Ano ano, až budu velký, chci být také hairdresser, místo koltu fén za pasem, háro jako Warren Beatty a bezstarostně klátit krásky jako Julie Christie (zlatíčko). Nebo ne? Šampon není povrchní film (stejně jako W.B. zdaleka nebyl jen hollywoodský hezoun), Warren je zajatcem vlastní slabosti pro ženy a ve výsledku tragická postava. Protože jak film postupuje, možná vás začne napadat i otázka jestli ony nevyužívají jeho. Herecky výborné na všech frontách. Prostě další výborné "sedmdesátky" P.S. SPOILER: Koho by napadlo, že Clyde opíchá princeznu Leiu(16.8.2008)

  • RHK

    Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(15.11.2009)

  • dopitak
    **

    Prvních deset minut filmu začalo velmi slibně, ale pak se něco zaseklo. Problémem Šampónů bude bezpochyby slaboučký scénář, když se tvůrci místo rozvinutí Georgových záletů pustili do výzkumu několika hlavních postav, které jsou spolu sice provázané, jejich dialogy jsou však slabé a především Warren většinu stopáže nemá co hrát. Mohl to být úžasný milovník, ale nestal se jím. Zařazeno do dobového kontextu se jedná o velmi ostrou (je na místě použít výrazu vulgární) komedii, kde se to výrazy jako "fuck", "screw", "suck somebody´s cock" či "cunt" jen hemží.(11.7.2009)

  • kobejn
    *****

    HAL ASHBY, to mluví za vše...typicky podhodnocený film zde.(1.12.2006)

  • danecek24

    33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - nominace (5) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julie Christie, Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Goldie Hawn, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Warren Beatty, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Lee Grant(1.1.2009)

  • Wallas
    ****

    Až budu velký, chci být hairdresser.(23.10.2007)

  • Pavlík
    ***

    21. 10. 2011 (326.); George nebude 4%(21.10.2011)

  • PollyJean
    ****

    Naprosto nerozumím zdejšímu hodnocení. Velmi nahořklý příběh jednoho neukotvence a jeho procitnutí (?). Scény z psychedelického večírku jsou skvělé.(17.8.2010)

  • nmafan
    ****

    Nejdeziluzivnější reflexe "zlatých šedesátých" jakou si jen lze představit. Dost možná nejosobnější projekt Warrena Beattyho. A dle mého jeden z nejvíce podhodnocených filmů na ČSFD.(28.12.2006)