Addamsova rodina

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Guilty pleasure.(4.2.2009)

Mám takový problém: dostala jsem se k tomuhle filmu až před pár týdny, to znamená cca 20 let poté, co bych z něj blaženě ucvrnkávala do spodního prádla a v záchvatech smíchu cenila plomby. Tak nějak mi to přišlo málo ujeté, málo vtipné a celkově mě film nebavil tolik, jak bych od velebeného kultu černých mysteriózních komedií očekávala. Mea culpa, neměla jsem to v dětství minout. Nedětinský pohled nezastřený závojem nostalgie říká: 57,5%.(3.3.2010)

Perfektné spracovanie starého kultového televízneho seriálu o bizarnej (či skôr morbidnej?) rodine. Filmová verzia sa výborne vydarila. Vznikla komédia v duchu pôvodného seriálu, ktorá je plná čierného humoru. S réžiou som tiež spokojný. Napríklad, keď sa tancuje mamuška, tak to je scéna ako bič. Hereckému obsadenie taktiež nemôžem nič vyčítať. Ba velice ma potešil Christopher Lloyd v úlohe strýka Festera. "Addams Family" ma dokáže dobre pobaviť. ****(15.10.2008)

Morbidní a černý humor, jo tak to je moje!!!(20.5.2009)

Když jsem byl malý, neustále jsem při sledování této dnes-již-skoro-klasiky váhal, zda se mám smát, nebo být vystrašený. Ne že bych ani jedno z toho nebyl! Atmosféra se tomuto filmu upřít vážně nedá, aneb chodící ruka navždy.(11.3.2009)