Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Anjelica Huston - (Morticia Addams) +++ Raul Julia - (Gomez Addams) +++ Christopher Lloyd - (Strýko Fester Addams / Gordon Craven) +++ Dan Hedaya - (Tully Alford) +++ Elizabeth Wilson - (Abigail Craven / Dr. Greta Pinder-Schloss) +++ Judith Malina - (Granny) +++ Carel Struycken - (Lurch) +++ Christina Ricci - (Wednesday Addams) +++ Jimmy Workman - (Pugsley Addams) +++ Christopher Hart - (Vec) +++ Produkcia: Scott Rudin, Graham Place, Paul Rosenberg +++(22.3.2013)

Krásná pocta krásnému seriálu ze 60-tých let. Morbidní dokonalost.(24.12.2006)

Raul Julia je totální masakrátor. Jeho mamuška mě odrovnala. Hodně mě bavily ty části vně toho jejich baráku, kde byl hezky vidět konstrast mezi tou ujetou rodinou a "normálním světem" symbolizovaným hip hopem. Film který opravdu ctí tradiční rodinu, ale je při tom hodně zábavný.(3.6.2008)

Mám takový problém: dostala jsem se k tomuhle filmu až před pár týdny, to znamená cca 20 let poté, co bych z něj blaženě ucvrnkávala do spodního prádla a v záchvatech smíchu cenila plomby. Tak nějak mi to přišlo málo ujeté, málo vtipné a celkově mě film nebavil tolik, jak bych od velebeného kultu černých mysteriózních komedií očekávala. Mea culpa, neměla jsem to v dětství minout. Nedětinský pohled nezastřený závojem nostalgie říká: 57,5%.(3.3.2010)

Guilty pleasure.(4.2.2009)

• - Anjelica Huston nás bavila zvláštní chůzí - tu ale vymyslela až díky kostýmu, v němž skoro nemohla chodit. (109)

• - Dům Addamsových byl postaven za 100 000 dolarů. (Kulmon)

• - Během natáčení zkrachovalo původní studio Orion, peníze na dokončení filmu poskytl Paramount. Režisér Barry Sonnenfeld při natáčení omdlel. (Jennifer.S)