Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Všetko ťažené zo seriálu. Nuž ale celkom pekne. Dokonca na niektorých miestach prekvapivo inovatívne.(25.12.2008)

Fenomén Addamsovy rodiny mě ve své době obešel velikým obloukem. Což je veliká škoda, první díl nás teprve připravuje na věci příští. Casting se povedl na jedničku a chybí opravdu jen více humoru ke spokojenosti. Tanec Mamuška bych se velmi rád někdy naučil.(4.11.2013)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Deck The Halls/Main Title ,2. Morning ,3. Seances And Swordfights ,4. Playmates - The Kipper Kids ,5. Family Plotz ,6. The Mooche ,7. Evening ,8. A Party...For Me? ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd ,10. Thing Gets Work ,11. Fester Exposed ,12. Teh Rescue ,13. Finale(10.5.2011)

Špička žánru! ... Černočerná komedie jako řemen... Velmi morbidní humor a dokonalá stylizace. Takhle má vypadat černý humor... Hlavně obě Addamsovic děti jsou dokonalé... Co víc může člověk chtít od komedie?(3.1.2007)

Hromada morbidního humoru, skvěle obsazené postavy a hromada zábavy. Barry Sonnenfeld ještě v době, kdy dokázal odhadnout strop trapnosti a plně se oddat rodinné zábavě. Těžko věřit, že to je jeho debut a přitom tak skvostné obsazení a skvěle zvládnutá látka.(29.7.2004)

• - Ve scéně, kdy Gomez (Raul Julia) a strýček Fester (Christopher Lloyd) tančí mamushku a vzájemně si pohazují s noži, je v několika záběrech jasně poznat, že se jedná o dabléry. Oba jsou podstatně hubenější a dablér Gomeze dokonce ani nemá charakteristický knírek. (DareDeer)

• - Při výrobě chodící ruky zvané Věc se používala kombinace loutky, dálkově ovládaného modelu a opravdové pravačky, která patřila profesionálnímu kouzelníkovi. (Davosh)

• - Během natáčení zkrachovalo původní studio Orion, peníze na dokončení filmu poskytl Paramount. Režisér Barry Sonnenfeld při natáčení omdlel. (Jennifer.S)