Osudová sázka

Komedie / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1998, 105 min

Lance Acord

Gretchen McGowan

tak formálne ako aj obsahovo "iný", no iný v tom najlepšom možnom zmysle a význame toho pojmu... gallo vytrel hollywoodu oči a vytiera mu ich pravidelne, s drzosťou a uletenosťou jemu vlastnou... film, ktorý je nezaraditeľný, ktorý sa vymyká a keď si myslíte, že už ho máte, znova vám ujde - ale ak ste ako ja ten typ diváka, ktorý práve to má na filme rád, tú naháňačku, to naťahovanie, nebudete sklamaní - bavil som sa, smial, bol som dojatý, zmätený, v napätí, nechal som, nech so mnou gallo robí, čo sa mu zachce a všetko som mu "zbaštil" aj s navijákom.(23.10.2013)

Příjemně depresivní sychravá atmosféra, hnusný charakter hlavního hrdiny (vlastně všechny postavy jsou zde více či méně nesympatické), trochu vleklý a jednoduchý, ale přesto poměrně originální//ujetý děj a slušná obrazová stránka s několika opravdu povedenými momenty. Celkově film, který stojí za zhlédnutí - s tím, že ten konec vás buď nasere nebo dojme - záleží na náladě...(4.6.2008)

Z dílny amerického režiséra Vincenta Galla vyšlo hvězdně obsazené drama Buffalo ´66, prosycené hodně zvláštními postavičkami, pohybujícími se v hodně odcizeném světě, s hodně prapodivnými úmysly a dlouhotrvajícími lži - vše v černočerném (nám známém) debutu chlapíka, který později svými filmovými počiny nasral kde koho. Za zhlédnutí to ale jen pro svoji zajímavost stojí..(18.1.2006)

Okrajově přitažlivý jako Leighův Naked. Na konci jsem oněměl.(28.6.2015)

Naprosto debilní překlad do češtiny! Jaká sázka? Kdo to vymyslel? Vynikající - jak scénáristicky, tak formálně a herecky. Dotažené do konce. Zázrak.(29.3.2012)