Osudová sázka

Scénografie:

Gideon Ponte

Kostýmy:

Alexis Scott

Nejlepší na tomhle filmu je podle mě Christina Ricci - Billy Brown má fakt kliku, že tuhle Laylu potkal. Scény, kdy si před jeho rodiči vymýšlí, aby v jejich očích vypadal lépe, nebo focení či stepování v kuželkárně, jsem si fakt vychutnal. Billy se prostě narodil ve špatný den - matka kvůli porodu propásla zápas, kdy její oblíbený klub poprvé a naposledy vyhrál Superbowl, a celý život to Billymu vyčítá. A vypadá to, že on se s tím konečně vyrovnal. Zatím jsem to viděl dvakrát a dvakrát se skvěle bavil. Vincent Gallo je dobře ulítlej a s Christinou tvoří dobrou dvojku, jeho rodiče... to je taky páreček :-). Pak obtloustlej kámoš Guma a Billova školní láska... Tohle je výborný film!(10.7.2006)

tak formálne ako aj obsahovo "iný", no iný v tom najlepšom možnom zmysle a význame toho pojmu... gallo vytrel hollywoodu oči a vytiera mu ich pravidelne, s drzosťou a uletenosťou jemu vlastnou... film, ktorý je nezaraditeľný, ktorý sa vymyká a keď si myslíte, že už ho máte, znova vám ujde - ale ak ste ako ja ten typ diváka, ktorý práve to má na filme rád, tú naháňačku, to naťahovanie, nebudete sklamaní - bavil som sa, smial, bol som dojatý, zmätený, v napätí, nechal som, nech so mnou gallo robí, čo sa mu zachce a všetko som mu "zbaštil" aj s navijákom.(23.10.2013)

Gallo umí svým filmům vtisknout silnou náladu a zároveň přirozenost. Když je sychravé počasí v jiných filmech, působí to často uměle, zatímco u Galla sou tyhle věci dokonale autentické, moc se mi líbí jeho syrový způsob snímání ( často z odstupu ), stejně tak zabarvení obrazu. Gallo jako herec je správnej týpek a zatím snad jediný film, kde se mi opravdu líbila Christina Ricci. Moc pěkný citlivý film s několika krásnými scénami ( např. koupání ).(3.6.2007)

Woody Allen meets Jim Jarmusch, s atmosférou ale bez humoru. Alebo teda s minimom humoru. Pretože hlavná postava, to nebol práve vtipálek, naopak, rozorvaný introvert, ktorého ak Gallo vytvoril podľa seba, asi to v živote nemá najľahšie.(2.2.2013)

Ak vo väzení v ktorom sedel Gallo pozerajú romantické drámy, režú si žili a píšu smutnú poéziu tak sa tým depresiám nedivím. (tam zrejme nikomu nespadlo mydlo) Moment, ale on vyšiel z normálneho väzenia. Takže zrejme na prekonanie depresie potrebuje daku buchtu. Počkať veď ju má celý čas. A nielen dáku tuctovú Shitney Spears. Ale kočicu Christinu Ricci! A tá pritom nerobí problém a chce ho... Tak sakra kde je problém? Joj aha dáke rodinné problémy v minulosti... Tie sú však chabou odpoveďou na to, že Gallo sa správa atypicky a lieta na stupnici neslušný drzák a samovražebný emák. Ok aj môj otec šetrí, ale to neznamená to, že mám problém dotknuť sa takej šumnej dievky. Navyše je plno lepších filmov o deprimovanej americkej mládeži, ktoré sa nemusia vliecť ako sopeľ a škaredo obkukávať Jarmusha.(15.8.2010)