Osudová sázka

USA, 1998, 105 min

Lance Acord

Kostýmy:

Alexis Scott

Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $2,375,097Tržby Celosvetovo $2,541,097(23.12.2008)

Geniální muzikálové vložky v jedinečném leč velmi divném filmu.(8.12.2014)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

Nejlepší na tomhle filmu je podle mě Christina Ricci - Billy Brown má fakt kliku, že tuhle Laylu potkal. Scény, kdy si před jeho rodiči vymýšlí, aby v jejich očích vypadal lépe, nebo focení či stepování v kuželkárně, jsem si fakt vychutnal. Billy se prostě narodil ve špatný den - matka kvůli porodu propásla zápas, kdy její oblíbený klub poprvé a naposledy vyhrál Superbowl, a celý život to Billymu vyčítá. A vypadá to, že on se s tím konečně vyrovnal. Zatím jsem to viděl dvakrát a dvakrát se skvěle bavil. Vincent Gallo je dobře ulítlej a s Christinou tvoří dobrou dvojku, jeho rodiče... to je taky páreček :-). Pak obtloustlej kámoš Guma a Billova školní láska... Tohle je výborný film!(10.7.2006)

Nezávislá absurdita s loserským hlavním hrdinou. Vincent Gallo hraje dobře ve všem a režijně mi trochu připomíná Jima Jarmusche. S hlavním hrdinou jsem se ztotožnil a pochopil jsem Gallovu tvůrčí vizi. Jedinný zádrhel je, že mne to prostě chvílema fakt nebavilo.(10.12.2007)