poster

Osudová sázka

 • Česko

  Buffalo '66

 • USA

  Buffalo '66

 • Slovensko

  Osudová stávka

Komedie / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1998, 105 min

Režie:

Vincent Gallo

Scénář:

Vincent Gallo

Kamera:

Lance Acord

Hudba:

Vincent Gallo

Střih:

Curtiss Clayton

Scénografie:

Gideon Ponte

Kostýmy:

Alexis Scott
(další profese)
 • movie
  ****

  Většinou ti největší umělci jsou zároveň i ti největší magoři - a na Galla to vážně sedí. Silná umělecká forma snímku je dokonalá, Gallo je i jako herec vynikající - i když kdo ví, jestli opravdu hraje :), ale je trošku nepříjemné snímek pozorovat - protože Gallova postava Billy Brown je natolik nevyrovnaný, že netušíte, jak se každou chvíli ke komu zachová.(23.7.2003)

 • rikitiki
  ****

  Barokní andělíček v podání Christiny Ricci zachraňuje téměř zahozený život pichlavého Vincenta Galla. Ona je vážně: "Něžná i proradná, krutá i bezradná..."Jenom nechce mít jeho hlavu na míse, ale ve své posteli. Miluji způsob, jakým ho poddajně manipuluje tam, kde ho chce mít a on si to ani neuvědomuje.(13.12.2015)

 • FlyBoy
  ****

  Billy (Vincent Gallo) hraje bastarda s ktorým sa nedá naplno stotožniť pokiaľ ste práve nevyšli z basy alebo Vás stávková kancelária minulý týždeň neožobračila o všetky prachy. Domnievam sa, že len vtedy sa dá aklamovať s podráždeným a prchkým správaním skrachovaného basistu. Lenže pôvab profilu takého hajzlíka spočíva v tom, že hneď ako narazí na nonšalantnú lolitu (Christina Ricci), ktorá naňho vyvalí svoje koz...ehm, kultivované komunikačné zbrane, tak medzi týmito dvoma indivíduami vznikne netabuľková chemická reakcia. Radosť pohľadieť ako sa diametrálne ambivalentné povahy dokážu návzájom oťukávať a pritom každý zvláda ostať aj sám sebou. V nemom úžase potom stačí absorbovať túto nízkonákladovú "outlandish" romancu plnú štipľavej psiny (rodičia), záhadných vyznaní (motel) a remeselného fištrónstva (variovanie perspektív, PIP, etc.). Úplne na vetvu z toho nie som, ale musím uznať, že takéto nenútené vzťahovky mi nadmerne sedia.(27.7.2011)

 • MontyBrogan
  ****

  Woody Allen meets Jim Jarmusch, s atmosférou ale bez humoru. Alebo teda s minimom humoru. Pretože hlavná postava, to nebol práve vtipálek, naopak, rozorvaný introvert, ktorého ak Gallo vytvoril podľa seba, asi to v živote nemá najľahšie.(2.2.2013)

 • Johny_fork
  ****

  Jak můžou rodiče zkurvit celý život? Vincent Gallo hraje velmi uvěřitelně chlapíka, jehož jediná hodnota je omezena na bowlingovou skříňku. Ironický a velmi bizardní snímek, který mě zprvu obtěžoval svými zbytečně dlouhými scénami a nulovou dynamikou. O postavě Christiny Ricci si těžko lze něco myslet, když se o ní až do konce filmu nic nedozvíme a důvody proč zůstává s hlavním hrdinou jsou rovněž dosti bizardní. Strach se mění v lítost a poté v lásku? Ale právě tápání po těchto motivech mi donutilo k takovému zamyšlení nad snímkem, které zřejmě Gallo chtěl. Pár scén je geniálních (bowling, "postelová" scéna v motelu a fantasie ve strip baru).(6.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace