poster

Osudová sázka

 • CZ název

  Buffalo '66

 • USA

  Buffalo '66

 • SK název

  Osudová stávka

Komedie / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1998, 105 min

Režie:

Vincent Gallo

Scénář:

Vincent Gallo

Kamera:

Lance Acord

Hudba:

Vincent Gallo
 • Gilmour93
  ****

  Muzikálem říznuté komediální drama o dopadech dávného finále Super Bowlu a plného močového měchýře na osudy dvou dětinských ztroskotanců.. Gallo potvrzuje pověst svébytného tvůrce, co nešetří nápady (čtyři úhly pohledu při rozhovoru u kuchyňského stolu, či závěrečné audiovizuální pošušňáníčko ve striptýzovém klubu) a zároveň nepopíratelným charismatem táhne svůj snímek o zranitelném, rádoby drsném loserovi na scestí až k chutně přesládlému konci s horkou čokoládou na konci tunelu. Chystat se Vincent se svým nevyzpytatelným, vše propichujícím pohledem políbit ruku vznešené dámě, nevěděl bych, jestli opravdu přijde šarmantní gesto, či ji dotyčné uhryzne v zápěstí..(11.8.2011)

 • Malarkey
  ***

  Uživatel Enšpígl mi poradil, jak strávit poslední volné chvíle předtím než usnu, ráno v šest se probudím, a vyrazím do školy na jeden z těch těžších zápočtových testů z práva. Začátek byl skutečně zvláštní, to jsem ještě netušil, že Vincent Gallo je prý všeobecně známý jako magor. Dokonce jsem měl nutkání přepnout na klasiku Pravá a Levá ruka ďábla, ale nebýt právě Enšpígla, nejspíš bych i tak učinil. Nakonec jsem ale odolal a vydržel až do konce. Film má skutečně pár vysoko postavených scén, jako například návštěva rodiny. V tu chvíli lítaly smsky trasa Stará Boleslav - Praha a debata vypadala asi takhle....Co bude dělat s tou ženskou? - Nedivil bych se, kdyby jí vojel - Když si uvědomim, jak jí tam v tý místnosti zpíval - Máma - Co udělal s tím psem? - Asi ho vojel...No dál to nemá cenu rozebírat. Ten film byl divnej. Se sázením neměl moc společnýho a na to já se těšil nejvíc. Další průser byl v tom, že utíkal hrozně, ale hrozně pomalu. Některý scény byly až moc dlouhý. Ale ten konec, klasicky po americku, rozhodně nezklamal.(19.1.2010)

 • molotov
  ****

  Zajímavý film s divným hlavním hrdinou.(15.4.2004)

 • - Auto, kterým jezdí Layla (Christina Ricci), je Toyota Corolla AE86, jinak také nazývaná Toyota Sprinter Trueno ve verzi Coupé. (lskala)

 • - Jako hlavní místo, kde se natáčely exteriéry, použil Vincent Gallo dům svých rodičů v Buffalu. (Witta)

 • - Vincent Gallo kromě režie napsal i hudbu. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace