poster

Osudová sázka

 • Česko

  Buffalo '66

 • USA

  Buffalo '66

 • Slovensko

  Osudová stávka

Komedie / Drama / Krimi / Romantický

USA, 1998, 105 min

Režie:

Vincent Gallo

Scénář:

Vincent Gallo

Kamera:

Lance Acord

Hudba:

Vincent Gallo

Střih:

Curtiss Clayton

Scénografie:

Gideon Ponte

Kostýmy:

Alexis Scott
(další profese)
 • gudaulin
  ****

  Sympatické a především silné herecké obsazení vévodí tomuto nezávislému filmu s hrdinou coby nevyrovnaným smolařským ztroskotancem, na kterého se usměje štěstí, když se bezhlavě řítí do dalšího průšvihu. Je to lidské, bez velkých gest, bombastických triků a dynamické akce. Na podobné snímky se shání peníze ve velkých studiích obtížně a Gallo se svojí pověstí nevypočitatelného tvůrce by je tam našel ještě hůř. Případ filmu, který je založen na dialozích a civilním, nenápadném herectví, které spolu s použitou hudbou a snímáním kamery vytváří zvláštní atmosféru filmu. Celkový dojem 80 %.(1.1.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Gallo umí svým filmům vtisknout silnou náladu a zároveň přirozenost. Když je sychravé počasí v jiných filmech, působí to často uměle, zatímco u Galla sou tyhle věci dokonale autentické, moc se mi líbí jeho syrový způsob snímání ( často z odstupu ), stejně tak zabarvení obrazu. Gallo jako herec je správnej týpek a zatím snad jediný film, kde se mi opravdu líbila Christina Ricci. Moc pěkný citlivý film s několika krásnými scénami ( např. koupání ).(3.6.2007)

 • Johny_fork
  ****

  Jak můžou rodiče zkurvit celý život? Vincent Gallo hraje velmi uvěřitelně chlapíka, jehož jediná hodnota je omezena na bowlingovou skříňku. Ironický a velmi bizardní snímek, který mě zprvu obtěžoval svými zbytečně dlouhými scénami a nulovou dynamikou. O postavě Christiny Ricci si těžko lze něco myslet, když se o ní až do konce filmu nic nedozvíme a důvody proč zůstává s hlavním hrdinou jsou rovněž dosti bizardní. Strach se mění v lítost a poté v lásku? Ale právě tápání po těchto motivech mi donutilo k takovému zamyšlení nad snímkem, které zřejmě Gallo chtěl. Pár scén je geniálních (bowling, "postelová" scéna v motelu a fantasie ve strip baru).(6.10.2010)

 • Jellini
  *****

  Naprosto debilní překlad do češtiny! Jaká sázka? Kdo to vymyslel? Vynikající - jak scénáristicky, tak formálně a herecky. Dotažené do konce. Zázrak.(29.3.2012)

 • Hejtmy
  *

  Film o ničem, s nesympatickými herci, slabým příběhem a samoúčelným pokusem o originalitu. Označení nezávislý film ve mně vždycky vzbudí podezření a tentokrát to bylo oprávněně. 25%(1.12.2010)

 • - Vincent Gallo kromě režie napsal i hudbu. (Witta)

 • - Auto, kterým jezdí Layla (Christina Ricci), je Toyota Corolla AE86, jinak také nazývaná Toyota Sprinter Trueno ve verzi Coupé. (lskala)

 • - Jako hlavní místo, kde se natáčely exteriéry, použil Vincent Gallo dům svých rodičů v Buffalu. (Witta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace