Popelka (TV film)

Pohádka / Muzikál

Československo, 1969, 100 min

Uznávám, že z našich televizních pohádek patří tato mezi nejlepší. V porovnání s mladší verzí (Libuška v hlavní roli) ale pochopitelně prohrává. Vedlejší role (král, macecha "Koukej zblízka omrknout, z čeho ty šaty má!" a tatínek, Tříska je kapitola sama o sobě) znatelně přehrávají jak ukníkanou Popelku, tak nesympatického prince.(15.8.2012)

Pekné pesničky, miestami celkom roztomilí uvoľnení dej, príbeh je komornejší odohrávajúci sa prevažne na dvoch miestach, obraz nie je moc zachovalý vady času sú tam viditeľné ale aj tak ako taká pohodovka fajn. /65%/(11.11.2009)

• Attta

Krásná pohádka. Mám rád jak tuhle, tak Tři oříšky pro Popelku s Šafránkovou. Každá má něco do sebe a obě umí krásně vyplnit Vánoce.(24.12.2013)

Velmi klasicky natočená pohádka, žádný vtip nebo nadsázka, prostě krásná až příliš hodná holka ke štěstí přijde. Černobílé zpracování tuhle idylku podporuje a písnička holoubků je prostě krásná. Takže "mlha přede mnou...".(24.12.2014)

"Poslušně hlásíme neznámá cizinka dosud nepřišla." Nejvíc mi utkvívají v hlavě Třískovy komentáře a písničky a pak nápad dát vedle sebe Štědroně a Hruškovou. On dva metry, ona metr padesát... :) Ale celkem příjemná věc, taková na nedělní odpoledne.(19.11.2014)

• - Natáčelo se na zámku v Průhonicích, v místním zámeckém parku a přilehlém okolí, konkrétně například na mostě přes Botič pod Průhonickým parkem. (Cucina_Rc)

• - Milan Chladil prosazoval do role popelky Milušku Voborníkovou. Ale Vlasta Janečková si vybrala Evu Hruškovou. (Keldak)

• - V závěru pohádky lze vidět nenápadnou záměnu střevíčku. Sestry Popelky (Eva Hrušková) si zkouší střevíček se světlou podrážkou a malým podpatkem, kdežto když si bere ke zkoušení střevíček Popelka, má vysoký podpatek a černou podrážku. V celém filmu se však objevují tři odlišné střevíčky vydávané za jeden a ten samý. Když princ Mojmír (Jiří Štědroň) odlepuje střevíček ze schodu, zvedá střevíček s brokátovou (třpytivou) podrážkou. (Cucina_Rc)