poster

Popelka (TV film)

Pohádka / Muzikál

Československo, 1969, 100 min

 • nash.
  ***

  Milá pohádka, která působí stejně skromným dojmem jako její titulní postava. Příjemná na pohled a to i přes unylého prince Štědroně, který věčně hledí jako by mu ulítly včely, Popelku Hruškovou, která na tom není o moc lépe a navrch pěvce Třísku, který je nucen do dlouhých not natahovat krátká slova což působí poněkud komicky disharmonicky. Naštěstí to všechno zachraňuje pár kouzelných melodií, skvělá macecha Dany Medřické a Ladislav Pešek jako král se svým dotčeným "Co na mě křičíš!?"(26.12.2011)

 • Diamant
  ****

  Veľmi pekný čiernobiely film s nádhernou ústrednou melódiou.(11.7.2007)

 • Tuax
  *****

  Jedna z nejhezčích filmových popelek vůbec. Mnoho výpravných písniček, které přímo vypráví příběh, komunikují s okolím. Fantaskní prvky jen na fantasii diváka. Navíc zpívající holoubci. Jan Tříska hodně charsimatický i když měl jen pěveckou roli. Na druhou stranu macecha se mi moc nelíbila, nebyla nijak moc macešská, sice nějaké ty řeči měla, ale nepůsobila nijak zle. Pořád to byla dobrotivka, Medřická se na tuhle roli nehodila. Samotná Popelka hodně skromně působící a princ takový moula moulovatý. Král v podání Ladislava Peška jako vždy skvělý. Škoda, že Popelčin táta neměl více prostoru, ten byl hodně nevyužitý. I tak je to pohádka na kterou se vždy rád podívám. 9/10(24.12.2012)

 • Adys-Aduna
  *****

  Klasická česká pohádka, výborně zpracovaná. Dvě věci mě překvapily. Jan Tříska coby potulný bard, to bylo milé překvapení, a "chladný" princ bez nějakého hlubšího charakteru a jeho zpívání bylo pro mě dosti utrpení. 80% za prince(8.7.2007)

 • Tosim
  ****

  Pohádka je v pohodě (na dobu vzniku a vzhledem k celkové koncepci), jen by mě zajímalo, proč nebyla na konci svatba? :o)(25.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace