Popelka (TV film)

Pohádka / Muzikál

Československo, 1969, 100 min

Velmi klasicky natočená pohádka, žádný vtip nebo nadsázka, prostě krásná až příliš hodná holka ke štěstí přijde. Černobílé zpracování tuhle idylku podporuje a písnička holoubků je prostě krásná. Takže "mlha přede mnou...".(24.12.2014)

Překvapivě opravdu parádní pohádka s klasickým naivním pohledem na svět. Jediné, co jí tak trochu schazuje jsou velice jednoduché texty písní a necharismatický princ, vše ostatní funguje bravurně a Jan Třiska je jako vždy dokonalý. 90%(2.7.2006)

Nejvýraznější výkon bezpochyby v této Popelce podal Jan Tříska (proč on nebyl princem?), Popelčinu píseň pak skvěle parodoval Jim Čert jako Proč nemáme kořalku?(19.4.2010)

• paascha

Ta horší z obou českých Popelek, u které je na prvni pohled jasné, proč. Jen nevím, jestli je horší princ Trapníček nebo Štědroň, který je ještě horší herec, než zpěvák, a to je co říct, protože zpěvák to byl strašnej(24.7.2011)

Pro mě nejpůvodnější a nepřekonatelná Popelka. Kdysi ji dávali v televizi každé vánoce, pak emigroval Jan Tříska a byl utrum. Místo toho začali dávat Tři oříšky pro Popelku, které jsem brala jako východoněmeckou náhražku a dlouho je nedokázala vzít na milost.(10.9.2007)

• - Milan Chladil prosazoval do role popelky Milušku Voborníkovou. Ale Vlasta Janečková si vybrala Evu Hruškovou. (Keldak)

• - V 83. minutě filmu, když princ (Jiří Štědroň) jede v kočáře, je v dáli vidět moderní patrový dům. (M.B)

• - Autorem textů písní je Ivo Fischer. Zajímavostí je, že ve zpěvnících, případně na stránkách věnovaných hudbě, můžete nalézt více slok, než zazní ve filmu. Na dotaz v archivu ČT, jak k tomu mohlo dojít, sdělili: "Lze předpokládat, že také v případě písně "Popelka" došlo k jevu, se kterým se můžete setkat u mnoha dalších českých děl - filmová skladba se stane oblíbenou a vlivem lidové tvořivosti se k ní přidá ještě několik dalších veršů nebo slov, které se pak šíří dál." (sator)