Perly a růže (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1985, 29 min

• kajas

Chápu, že tvůrci museli brát ohled na konečnou délku pohádky, ale mně ta uspěchanost prostě vadila. Král tančí s princeznou, prohodí spolu dvě věty a už se líbají a naplánují svatbu. Jednoduchoučký příběh mi zkrátka nepadl do noty.(7.12.2014)

Perlotvorná Kateřina, která musela mít dost zásadní problém s očima, se nemohla bez problémů ani usmát, protože jí pak z pusy lezly růže a ač růže jsou mojí nejoblíbenější květinou, rozhodně bych si nepřála, aby se mi se svými trny draly jícnem. Zajímalo by mě, proč tak často má ta zlá sestra nějaké naprosto pekelné jméno. Heda - strašné. Opravdu neštěstí, když je člověk už jako dítě pragmatik.(15.9.2013)

nejvíc mi tam vadila ta stále opakovaná hláška "tahle růže není na prodej, nedá se koupit, ta se musí darovat...". To mi tam fakt už lezlo krkem čehož důkazem je to, že to i po těch letech nemůžu dostat z hlavy.(17.2.2011)

Naprosto jednoduchá a klasická krátká televizní kulisová pohádka o princezně, která ronila perly a uměla vyčarovat růže. To se jí také stalo osudným, když si ji vybral za svou nevěstu princ. Ale samozřejmě dobro zvítězí nad zlem, takže žádného překvapení se zde divák nedočká. Televizní průměr, dnes spíše zastaralý.(30.9.2013)

Kraťounká pohádka - všechny nitky se musí stihnout zamotat a zase rozmotat zhruba během půlhodiny a i v reálném čase příběhu jde všechno rychle, např. princ se seznámí s princeznou, zamiluje se do ní a požádá ji o ruku ani ne během pěti minut (ono zamilovat se do Míšy Kuklové, tehdy ještě „předjasněnkovské“ asi není větší problém). Ale i v takovém fofru a na relativně malém prostoru jsou všechny postavy vykresleny v přesné zkratce. Pro milovníky pohádek taková malá milá jednohubka.(14.7.2004)