Perly a růže (TV film)

Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1985, 29 min

Nechápu, proč tu pohádku natlačili na necelou půlhodinu, trochu rozvinout postavy a motivy by neškodilo, zvláště zlé duo by zasloužilo trochu více propracovat, takhle se i dítě může leda divit, proč král nechává hned od počátku macechu a nevlastní dceru tak zacházet s jeho vlastní. Jinak celkem příjemné.(28.7.2015)

Klasická pohádka o lásce a moudrosti, o tom, jak láska a dobrota srdce poráží úklady a chamtivost. Na mě akorát příliš sladké a naivní.(20.2.2016)

• ssarka

naprosto průměrná pohádka,brzo zapomenu(10.7.2015)

• kajas

Chápu, že tvůrci museli brát ohled na konečnou délku pohádky, ale mně ta uspěchanost prostě vadila. Král tančí s princeznou, prohodí spolu dvě věty a už se líbají a naplánují svatbu. Jednoduchoučký příběh mi zkrátka nepadl do noty.(7.12.2014)

Kraťounká pohádka - všechny nitky se musí stihnout zamotat a zase rozmotat zhruba během půlhodiny a i v reálném čase příběhu jde všechno rychle, např. princ se seznámí s princeznou, zamiluje se do ní a požádá ji o ruku ani ne během pěti minut (ono zamilovat se do Míšy Kuklové, tehdy ještě „předjasněnkovské“ asi není větší problém). Ale i v takovém fofru a na relativně malém prostoru jsou všechny postavy vykresleny v přesné zkratce. Pro milovníky pohádek taková malá milá jednohubka.(14.7.2004)