poster

Saw: Hra o přežití

 • USA

  Saw

 • Slovensko

  Saw: Hra o prežitie

 • Slovensko

  Hra o prežitie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ***

  Překvapilo .. velmi!(25.5.2008)

 • novoten
  ****

  Ta základní premisa byla bez sebemenšího tušení, do čeho se pouštím a bez vědomí, že ji uvidím v dalších pokračováních nesčetněkrát, tenkrát vážně dokonalá. Beznaděj, neznámo a lidé v silně stísňujícím prostředí i situaci fungují dodnes. Škoda, že s Jigsawem přišlo i utrápené klišé "Mířím na tebe, ale počkám, až mi tu zbraň sebereš", protože bez něj by Wan cílil pořádně vysoko. To, co ale scénář ztrácí tady, to získává pointou. Ta je sice problematická, děravá a snad i nemožná, ale nemůže se jí vzít to, že je vážně nezapomenutelná. Nové Se7en tehdy sice opravdu nepřišlo, ale s odstupem jedné dékady a v přítomnosti nevyvážených pokračování dozrálo první Saw do velmi příznivých barev. 70%(3.2.2006)

 • Bloody13
  ****

  Říká si Jigsaw, a ani z dálky nepřipomíná lovce psychopatů. Jeho oběti jsou hlavně hříšníci, které láká do svého světa zvrácených her a pastí, aby je řádně napravil, případně mazaně popravil. Svou práci tajného z nejtajnějších záporáků miluje. Feťáky stejně tak. Žádný z adeptů, kteří potřebují hrubě pozměnit svůj facelift, mu neuteče. Oko Jigsawovo totiž vidí vše! Rozhodně s ním není sranda. Pokaždé je o tři kroky dál, než vy. S ním zkrátka nejde vyjebat: on totiž vyjebe s váma se všema. Vyjebe! Kolem sebe rozsévá jen strach, smrt a zkázu. Jeho "Půjdete do tepláků!" vám v uších bude znít dokonce déle, než "Let's play the game!" Ne, není to prdel. Je to skutečný Horor.cz.(16.1.2015)

 • obitus
  ****

  Zasadni chybou je o Saw cokoli cist, nebo se dokonce divat na nestastne trailery. Zazitek z filmu je pak bohuzel polovicni, protoze to nejlepsi (hry, ktere si vrah pripravuje na sve obeti) uz znate. Na filmu samotnem nejde prehlidnout, ze Wan se snazi efektnim zpracovanim zakryt chyby, kterych neni az tak malo. Pominu li logicke diry jsou to predevsim herecke vykony - scenarista by se mel precejen radeji drzet psani scenaru. Vykony se vyrazne zlepsi v posledni desetiminutovce, ktera patri k tomu nejlepsimu, co jsem v poslednich letech videl. Hlavne diky ni je me hodnoceni tak vysoke. Celkove spis lehke, skvele natocene, zklamani.(23.1.2005)

 • H34D
  *****

  Brutálně šokující a šokujícně brutální podívaná, kterou nelze jen tak rozdýchat a to není fráze, ale fakt! Old schooloví příznivci hororů si možná díky očividné HŘE na efekt nemusí tak úplně přijít na své, ale mladá generace bude skákat (nebo zvracet?) radostí. Není to však jen omračující Shyamalanovské vyvrcholení, účelně zběsilá režie, depresivní atmosféra a hektolitry krve, i samotný nápad na lekci o životě a smrti je dosti originální a efektní, byť je opět spíše na efekt, než aby měl reálné kořeny v psychologickém rozboru. Každopádně tohle byl jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků, jsem totálně převálcován... 10/10(2.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace