Saw: Hra o přežití

Saw: Hra o prežitie

Hra o prežitie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 99 min

Pane, pojďte si hrát... Za velmi málo peněz opravdu hodně muziky. Saw je totiž jako ČSFD, kde místnost suplují tyto webovky a Jigsawa samotný POMO, který vše splétá se zvráceným smyslem pro humor. Nasazuje zde armádu tisíce mulťáků, aby rozvířil emoce a poštval jednotlivé uživatele proti sobě. Nakonec nás jistě čeká nějaký konečný zvrat a podraz na obyčejného človíčka typu kompletního smazání všech hodnocení a komentářů. To by byl panečku mistrovský kousek hodný této atmosférické žánrovky.(14.4.2008)

Naprosto nevšední film, který upoutá již od první minuty. Ďábelsky propracovaný scénář je jednou z mnoha předností tohoto snímku, který nešetří překvapivými zvraty. Jedinou chybou je neuvěřitelně nastavovaný konec, ale absolutní závěr, třešnička na dortu, vyrazí dech. Škoda jen slabších pokračování. Ale poprvé je jen jednou.(7.5.2009)

První díl Saw jsem viděl už asi šestkrát a vždycky mi v posledních minutách tlouklo srdce jako o závod. Další díly jsou sice o poznání horší, ale i tak je Saw jednou z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších hororových sérií všech dob. Horror movie of the year(14.8.2007)

Minimálně po prvním zhlédnutí horko těžko rozdýchatelná záležitost. 90% Zajímavé komentáře: Lima, Adrian, Renton, monolog, Brouk, belldandy, Radko, anais, Pacco(25.2.2005)

Brutálně šokující a šokujícně brutální podívaná, kterou nelze jen tak rozdýchat a to není fráze, ale fakt! Old schooloví příznivci hororů si možná díky očividné HŘE na efekt nemusí tak úplně přijít na své, ale mladá generace bude skákat (nebo zvracet?) radostí. Není to však jen omračující Shyamalanovské vyvrcholení, účelně zběsilá režie, depresivní atmosféra a hektolitry krve, i samotný nápad na lekci o životě a smrti je dosti originální a efektní, byť je opět spíše na efekt, než aby měl reálné kořeny v psychologickém rozboru. Každopádně tohle byl jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků, jsem totálně převálcován... 10/10(2.12.2007)

• - Natáčení trvalo 18 dní, pričemž herci neměli žádné zkoušky. Těmi se stalo až samotné filmování. (imro)

• - Postava Jigsawa je inšpirovaná americkým detektívom, ktorého prezývky zneli „Puzzle" alebo tiež „Jigsaw John". Slúžil v rokoch 1942-1993, jeho pravé meno je John P. St. John (1918-1995). Dostával tie najbrutálnejšie, najzamotanejšie a najslávnejšie vraždy v 2. polovici 20. storočia a za celú svoju kariéru údajne vyriešil 2/3 z 1000 kriminálnych prípadov. (Merwin01)

• - Celé natáčení probíhalo v upraveném skladišti. (Pilda17)