Saw: Hra o přežití

Hra o prežitie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 103 min

Překvapilo .. velmi!(25.5.2008)

Čekal jsem od toho trochu víc, sice příběh je docela originální a zas tak moc se to sedm nepodobá, hlavně proto že to je daleho míň akční a je absolutně jiná pointa a je to dobře, protože, srovnávat to se sedm tak by tohle moc dobře nedopadlo, ale když se to srovnávt nebude, tak je to hodně kvalitní thriller. Ale k dokonalosti toho schází docela dost. Hlavně byl podle mě příběh až příliš kouskovanej různejma časovejma posunama a celkem zbytečným vyšetřováním, který tam nehrálo skoro žádnou roli a taky se mi to zdálo málo vyhrocený mezi těma dvěma, který tam byly uvězněni, teda až na konec ten byl hodně krutej a hned se muj dojem z filmu zvednul o 100%. Taky se mi hodně líbily ty skvěle vymyšlený hry o přežití, který měly hlavu a patu, hlavně ta s tim klíčkem v žaludku, ta byla i docela brutální. Co se týče hereckývh výkonů, tak ty byly výborný, ale nedá se řít, že nějak výjimečný, spíš takovej lepší nadprůměr, ale bohatě postačující, možná je škoda, že nedali větší prostor Dannymu Gloverovi, určitě by i to vyšetřování bylo zajímavější. Jediný co se mi vůbec nelíbilo byla hudba, ale to je jen taková malá kaňka.Rozhodně to neni nějak výjimečnej film, ale je to výbornej thriller, kterej sice občas nudí svojí pomalostí, ale zato to všechno vynahradí na konci.(29.4.2005)

Říká si Jigsaw, a ani z dálky nepřipomíná lovce psychopatů. Jeho oběti jsou hlavně hříšníci, které láká do svého světa zvrácených her a pastí, aby je řádně napravil, případně mazaně popravil. Svou práci tajného z nejtajnějších záporáků miluje. Feťáky stejně tak. Žádný z adeptů, kteří potřebují hrubě pozměnit svůj facelift, mu neuteče. Oko Jigsawovo totiž vidí vše! Rozhodně s ním není sranda. Pokaždé je o tři kroky dál, než vy. S ním zkrátka nejde vyjebat: on totiž vyjebe s váma se všema. Vyjebe! Kolem sebe rozsévá jen strach, smrt a zkázu. Jeho "Půjdete do tepláků!" vám v uších bude znít dokonce déle, než "Let's play the game!" Ne, není to prdel. Je to skutečný Horor.cz.(16.1.2015)

Tohle je špička mezi současnými horory a jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Výborný scénář. Skvělá gradující atmosféra. Vynikající závěr, který jsem opravdu nečekal! A když vezmeme v potaz, že film stál směšných 1,2 miliónu dolarů, tak výsledek je neuvěřitelný. Jasných pět hvězdiček za jeden z nejlepších hororů poslední doby.....(27.9.2007)

Na môj vkus príliš vykonštruovaný scenár plný nelogičností to kazí, ale režisér vie, čo je to atmosféra a napätie, takže som sa na prvý pokus slušne hororovo bavil. Pri druhom zhliadnutí už to bola celkom nuda. S brutalitou na mňa nechoďte; divákom, čo vyrastali na Fulciho filmoch, nejaké to pílenie nohy mimo záber nervy "nepocuchá".(27.8.2007)