Saw: Hra o přežití

Saw: Hra o prežitie

Hra o prežitie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2004, 103 min

První díl Saw jsem viděl už asi šestkrát a vždycky mi v posledních minutách tlouklo srdce jako o závod. Další díly jsou sice o poznání horší, ale i tak je Saw jednou z nejkomplexnějších a nejkvalitnějších hororových sérií všech dob. Horror movie of the year(14.8.2007)

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $55,185,045Tržby Celosvetovo $103,096,345║ tomuto sa hovorí za málo peňazí, veľa muziky __Jeden z mála originálnych thrillerov, ktorý má prešpikovaný dej aj keď nemusí byť zrovna úplne dokonalý či zrozumiteľný . Filmu nechýba slušná dávka napätia, dusnej atmosféry, pílivej hudby, temnej kamery a dokonca aj herecké obsadenie na takýto nízkorozpočtový počin je moc dobré. Škoda že pokračovania zbytočne ubíjajú na intenzite tejto série a preto to radšej beriem ako samostatný film, ku ktorému sa rád vraciam a pokračovania už radšej vypúšťam. /videl v kine: 85%/(26.7.2005)

Tedy smekám před dvěma tak mladými kluky, kteří za 18 dní dokázali natočit tak dobrý horor se skvělým příběhem, kde postupně všechno do sebe zapadá, atmosféra by se dala krájet a navíc má výbornou hudbu. Jednu hvězdičku celkem nerada srážím za klipové vložky, které trochu kazí atmosféru a za nepříliš povedenou dvojku hlavních herců. Bylo to sice dost krvavé, ale jinak sakra dobré.(18.2.2006)

Good. Good. Extrémní fyzický a psychický teror alá Kostka, v trochu jiném podání. Celý film je hodně dobrý, ale stejně má své mouchy. Degradování vraha na to, že nosí trapný plášť typu Purpurové řeky 2 nehledě na to, že ho policajti mohli pohodlně asi tak 40x zabít. Jinak však dobře vypointované a vesměs originální. Srovnání se Sedm se asi nevyhnu takže ať to máme rychle za sebou. Sedm je o mnoho dospělejší a postava vraha je tam naprosto perfektní, oproti tomu v Saw je to jen takový odvárek aby to dobře vypadalo. Jinak ale spokojenost. A ještě jeden film z kterého autoři stoprocentně čerpali ne-li přímo vykradli je Šílený Max.(28.9.2005)

Režie, kamera a hudba velmi dobré, scénář občas velmi nápaditý, občas klišé na klišé, herci tak akorát, atmosféra skvělá, závěrečná pointa trapná - v průměru jsou to u mě velmi slušné 4 hvězdičky. Více povedených hororů v kinech!(2.4.2005)