4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 42x43 min

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal

Kathy Gilroy

Seriál jsem shlédl až v únoru 2012, a rovnou si naservíroval kompletně všechny vzniklé díly čtyř sérií. Velmi zajímavý námět "navrátilců". První i druhá série výborná a neodtrhnul jsem se od obrazovky, později to nabralo trochu jiný směr než bych si představoval, od zajímavé sci-fi/fantasy se do toho začala míchat filozofie a víra a bylo znát -jak už to u seriálů bývá- že se jen natahuje, aby to nikdy nemuselo skončit a některé díly byly úplně zbytečným krokem stranou, který by ději vůbec nechyběl. I přes občasnou kolísavou kvalitu je seriál dostatečně poutavý, aby si udržel divákovu pozornost v očekávání dalších událostí. Celkově kolísavě 70-85% (PS: Titulní znělka je na 100%)(29.10.2012)

4400: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,588,459 //počet predaných kusov 54,530 (18.1.2011)

Tak tento seriál jednoznačne stroskotáva na príšerných hereckých výkonoch kombinovaných s stupídnymi dialógmi. Posudujúc podľa prvej série tvorcovia asi nemali k dispozícii veľký balík finančných prostriedkov tak sa teda ani nečudujem, že museli siahnuť po takom úbohom výbere z ktorého sa vymiká možno tak Coliard, jeho učen a možno aj Maia. Nedá sa zaprieť veľký potenciál, ktorý dáva 4400 navrátilcov so svojími osobnými príbehmi takmer bez hraníc fantázie. Uvidíme ako sa bude vyvýjať druhá séria....2. seria sa síce snaží mierne vykrývať všetky neduhy jednotky no stále sa endostavuje očakávaná gradácia sinergie ejdnotlivých príbehov. Postupne mi niektoré postavy začínajú liezť na nervy viď starostlivú mamičku, ktorá sa na 95 percent zhoduje s výzorom mimozemšťana :))...3. séria úspešným ťahom bolo stiahnutie niektorých zbytočných alebo otravných charakterov. Veľký pokrok v ústrety plnému využitiu potenciálu týmy a hlavne posledne 3 časti konečne nabrali spád a začali sa miesto jednotlivých príbehov samostatných jedincov tohto druhu zaoberať celkovým posunutím deja. Už sa teším na 4. sériu. Celkovo ale keď to spriemerujem počas toho dlhého pozerania zažije človek vaic sklamania a nudy. Nebyť 3. série tak moje hodnotenie bude ešte nižšie!!(18.10.2006)

První dvě série byly skvělé, pak už to začala být dost nuda a seriál jsem dokoukala jenom ze setrvačnosti, abych zjistila, jak to vlastně dopadne. I když nápad byl dobrý, tak se to pak tak nějak ustrnulo a nakonec je z toho jenom slabý odvar Hrdinů.(20.11.2008)

Vzhledem ke třem sériím měla 4400 docela kolísavou kvalitu, ale ne tolik, abych ji neohodnotil 4*. Hlavní postavy se drží svých povah a jen lehce se vyvíjí. Hlavní síla seriálu je v jeho vypočítavosti, která se projeví po 6 dílech, kdy pochopíte kdo vlastně unesl lidi z planety Země. Žádná velká hvězda tu není, ale je to jedině dobře. Postavy dostávají skoro stejný prostor a tak se nevěnujete příliš dlouho jednomu individuu. Bojím se však, že autorům pomalu dochází síla vymýšlet něco nového a 4tá nejpozději pátá bude rozhodně sérií poslední. Velká škoda je v pár scénách z budoucnosti na první pohled opravdu levná výprava a obavy z nějakých počítačových triků.(7.12.2006)