4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 42x43 min

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska

Kathy Gilroy

Ron Yoshida

Seriál jsem shlédl až v únoru 2012, a rovnou si naservíroval kompletně všechny vzniklé díly čtyř sérií. Velmi zajímavý námět "navrátilců". První i druhá série výborná a neodtrhnul jsem se od obrazovky, později to nabralo trochu jiný směr než bych si představoval, od zajímavé sci-fi/fantasy se do toho začala míchat filozofie a víra a bylo znát -jak už to u seriálů bývá- že se jen natahuje, aby to nikdy nemuselo skončit a některé díly byly úplně zbytečným krokem stranou, který by ději vůbec nechyběl. I přes občasnou kolísavou kvalitu je seriál dostatečně poutavý, aby si udržel divákovu pozornost v očekávání dalších událostí. Celkově kolísavě 70-85% (PS: Titulní znělka je na 100%)(29.10.2012)

První série - 60% Přestože většinou jsem zastáncem neprodlužování, pětice dílů je na seriál tohohle rozsahu dost málo. Příběh se ani nerozjede a je utnut... A přesto se nedá říct, že by tvůrci zvolili nějak velkou rychlost vypravování. Navíc pointa je mizivá. Jsem z toho dost na rozpacích.(14.12.2009)

Po šesti dílech, se nám nějak zatoulala prvotní myšlenka, po 9 devátém mě to přestalo totálně bavit, tak se asi nikdy nedovím, jestli ji někdy někdo našel....První serie 4, pak míň než 2(16.3.2008)

V první sérii jen další průměrný scifi seriál. Některé rysy dosti podobné s Heroes, ale ne zase tolik, aby stálo za to tyhle dva seriály nezbytně porovnávat. Pátým dílem druhé série se láme přímočarost a předvídatelnost a začínají se projevovat kvality seriálu. První vtípky, rýsující se zápletka s velkým Z, zkrátka všechno jde o třídu nahoru. Uvidíme jak je na tom 3. =) Edit: Tak trojka je na tom velice dobře, ale čtyřká zatím těžce strádá a NUDÍ, až se mi chce hvězdičku ubrat. EDIT2: Hm, tak zase to jde od 5. dílu hóre, to už je snad nějak naplánovaný =](28.6.2007)

Super seriál s jednou jedinou chybou a to, že ho stupídna USA network predčasne ukončila po štyroch sériách. Seriál sa sem tam nevyhne šablónovitosti(v takmer každej časti iná schopnosť) a to najmä v prvej sérii.Druhá séria však bola absolútne famózna, tretia trošku slabšia, ale štvrtá bola opäť top. Je veľká škoda, že to tak skoro utli, lebo seriál naberal VEĽMI zaujímavé smerovanie. Určite je 4400 lepší ako Heroes, aspoň pre mňa.(18.1.2008)