4400 (TV seriál)

The 4400

4400

Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 42x43 min

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt, Karina Lombard, Brooke Nevin, Alexia Fast, Pascale Hutton, Erica Cerra, Haili Page, Laura Allen, Reece Thompson, J. August Richards, Summer Glau, Jeffrey Combs, Billy Campbell, Michael Eklund, Alice Krige, Noah Danby, Kathleen Wilhoite, Jared Keeso, Lee Tergesen, Lexa Doig, Karin Konoval, Mark Valley, Daniella Evangelista, Miranda Frigon, Chelah Horsdal, Lisa Sheridan, Brent O'Connor, Penny Johnson Jerald, Lisa Marie Caruk, Mahershala Ali, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jill Morrison, Maria Luisa Cianni, Megalyn Echikunwoke, Carrie Genzel, Zak Santiago, Jane McGregor, David Eigenberg, Conchita Campbell, Natasha Gregson Wagner, Peter LaCroix, Cameron Bright, Patrick John Flueger, Jake Cherry, Robin Mossley, Sherilyn Fenn, Rob Lee, Robert Picardo, Roger R. Cross, Ali Liebert, Greg Anderson, Raquel Riskin, Carter Jenkins, Kevin Tighe, Neil Hopkins, Reynaldo Rosales, Martin Cummins, Greyston Holt, Tod Fennell, Ben Cotton, Constance Towers, Lindy Booth, Samantha Ferris, Carrie Fleming, Tom McBeath, Terry Chen, Harris Allan, Matthew Kevin Anderson, Kaj-Erik Eriksen, C. Ernst Harth, Colin Lawrence, Michael Rogers, Adrian Holmes, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Jennifer Spence, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Robert Moloney, Richard de Klerk, Sharif Atkins, Olivia Cheng, Jamie Martz, Elizabeth Thai, Erica Carroll, Brian George, Layla Alizada, Peter Benson, Lucia Walters, Brad Kelly, Michael Kopsa, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Noa Tishby, Monique Ganderton, Todd Giebenhain, Chad Faust, Sean Owen Roberts, Chilton Crane, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Paul Jarrett, Georgia Craig, Link Baker, Sean Marquette, Jason Diablo, Jennifer Gibson, John Maclaren, Barry Nerling, Don MacKay, Garfield Wilson, Mercedes de la Zerda, D. Harlan Cutshall, Gillian Barber, Ted Cole, Cameron McDonald, Patti Allan, Todd Thomson, Colleen Winton, Mark Gibbon, Jonathan Holmes, Ingrid Torrance, Jim Shield, Bill Dow, Scott E. Miller, Rick Dobran, Noah Beggs, Ki Yurij, Kerry Sandomirsky, Gerry Rousseau, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Ryan Jefferson Booth, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Shaine Jones, David Bloom, Lori Triolo, Sean Tyson, Bill Marchant, Aaron Craven, Craig March, Derek Green, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Bill Mondy, Ira Steven Behr, Nneka Croal, Christina Jastrzembska, Tori Anderson, Malcolm Stewart, Deryl Hayes, Manoj Sood, Fred Henderson, Frank Charles Turner, Val Cole

Fajn vec, kvôli ktorej ma HRDINOVIA nijako extra nenadchli. Keby sa tvorcovia lepšie pohrali s budovaním napätia a tiahli priamejšie na bránku, bola by to bomba...(16.12.2011)

Tie prvé časti sa mi zdali zaujímavejšie,neskôr mi to pripadalo,že scénaristom došlo korenie,tak začali viac soliť...(8.6.2012)

Seriálová lahůdka a zároveň tak trochu kousek z jiného světa. Protože světe div se, 4400 nabírají s každou další sérií (snad vyjma třetí) na kvalitě. Bohužel, hollywoodský happy end se nekoná. Pátá série už asi nikdy nevznikne a seriál tak zřejmě zůstane nedokončený. 4,5 hvězdy.(18.5.2009)

--- PRVNÍ SÉRIE --- The 4400 byl první z vlny seriálů zabývajících se lidmi se speciální schopnosti. Ze seriálu jsem sem ve své době byl opravdu nadšený a pěl chválu na všechny strany. Na druhou stranou po těch letech už to tak horké není. Možná to je i proto, že první série je viditelně rozjezdová a za pomocí mnoha vztahovek si pomalu buduje půdu pro hodně zajímavý příběh. Úvodní a zejména závěrečná epizoda ukazují bohaté možnosti mytologie, na kterou se já rozhodně těším, byť vím, že The 4400, podobně jako stovky dalších seriálů, nebyl nikdy dotažen do konce. Hodnocení série: 3,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- V druhé sérii se příběh navrátilců konečně trochu pohne kupředu a zatímco první epizody jdou v duchu první řady, v druhé polovině série začne pořádně přituhovat. Zejména epizoda "Life Interrupted" společně se závěrečnou dvojicí epizod patří mezi to nejlepší, co mohla celá série nabídnout. Chtělo by to však více zvratů, seriál si plyne až moc poklidně. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Třetí série si jede v nastoleném tempu sérií druhou, leč tu protentokrát máme více hravých epizod. Rovněž si více a více začínám všímat hudby nápadně se podobajícím té z X-Files. Rovněž je spíše na pozadí, ale tvoří skvělou mysteriózní atmosféru. Scény jsou občas říznuté klasickými pop songy a zpomalovačkami, což mi sice moc do tohoto typu seriálu nesedí, ale ve výsledku je to dost fajn. A zatímco hlavní dějová linka si opět jen tak volně plyne, začíná být cítit jistá osudovost. "And what about you? It's fifty-fifty. You want the shot?" Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Ve čtvrté a bohužel i poslední várce epizod se dozvídáme mnoho nových informací ohledně těch, kteří 4400 unesli. Máme to novou dějovou linku ohledně Zaslíbeného města, která mě osobně přišla dost působivá, mnoho věcí se tím mění a seriál dostává mnohem větší spád než kdy předtím. Pozitivně hodnotím i konec, který částečně uzavřel všechny rozjeté nitky, avšak zanechal otevřená vrátka pro případné pokračování, kterého se už ale nejspíš nikdy nedočkáme. Na druhou stranu je to možná i dobře. 4400 skončili v plném nasazení a my si aspoň můžeme mnohé věci domýšlet, což může být ve výsledku mnohem zajímavější, než to, co by si pro nás byli přichystali scénáristé. Hodnocení série: 4/5(18.1.2013)

Je zvláštní vidět jednou seriál, který má stoupající tendenci. Většinou, když se první série nepovede, seriál končí. A tenhle nezačal nijak slavně. Vlastně jsem se na něj taky chtěl přestat dívat, ale nekteré reakce a komentáře tvrdily, že se seriál rapidně zvedne 3. sérií. A opravdu - je tomu tak. Právě jsem začal sledovat sérii čtvrtou a zápletky jednotlivých epizod mě opravdu baví. Jako by seriál konečně objevil svůj potenciál a začal ho využívat. Takže doporučuju, vydržte a nezatracujte po prvních 6 dílech. A klidně první dvě série přeskočte a začněte se dívat až od té třetí. Stejně z náznaků ihned pochopíte, co se odehrálo, o co jde a můžete se začít bavit solidní sci-fi, využívající tématiku zvláštních schopností.(5.6.2011)

• - Tvůrci kvůli propagaci seriálu zakoupili od různých agentur sady fotek, na nichž byli lidé všech kultur a věkových kategorií. Ty potom ukazovali jako další ze 4400 zmizelých. Tento postup použili proto, aby nemuseli platit tolika hercům za jajich fotky k reklamním účelům. (HappySmile)

• - Keď producenti uvažovali nad seriálom, tajomstvo, kto uniesol 4400 ľudí malo byť odhalené v piatej sérii. Televízna stanica USA však chcela odvysielať The 4400 iba ako minisériu a chcela aby bola nejako vyjasnená. Preto bolo toto tajomstvo odhalené už v piatej časti seriálu. (ladko)

• - Úvodní scéna na začátku každého dílu, která rekapituluje předešlé události, trvá 44 vteřin. (HappySmile)