Ježčí kůže (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 38 min

Roztomilá studiovka se sympatickým Vítězslavem Jandákem a půvabně trhlou Dagmar Veškrnovou. 75%.(17.8.2008)

Krásná klasická pohádka s Jandákem...(31.8.2008)

Konečně jedna z inteligentních, milých, moudrých a za-shlédnutí-hodných pohádek, které se po dlouhé době podařilo České televizi natočit.(29.4.2009)

Studiová pohádka s papírovými kulisami. Ty ku podivu nepůsobí rušivě a hezky dokreslují příběh, který je inteligentní a na nic si nehraje. Nevadil ani Vítezslav Jandák, který hrál mladého Janka. Dokonce mi přišel i sympatický. Fajfka, kterou získal Janko, by se hodila i dnes. ale nic není zadarmo. František Filipovský jako král byl kouzelný. Tahle pohádka je samozřejmě i velmi poučná.(17.11.2011)

Kouzelný artefakt, proradná princezna, které nenaroste za její zradu po konzumaci ovoce žádný divný výrůstek v podobě parohů, chobotu nebo čehokoliv jiného, ale rovnou se celá změní v ježka. Jako malé se mi ten ježeček zatraceně líbil a když jsem to po letech viděla znovu, musím přiznat, že to funguje pořád stejně. Problém vidím v tom, že si z téhle pohádky děti odnesou pocit, že hmyzožraví ježci se mají krmit ovocem a napájet mlékem. Co si z toho odnesou ježci, si netroufám odhadnout.(30.3.2014)