O třech stříbrných hřebenech (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 38 min

Televizní pohádka, ve které ještě převládají pěkné studiové kulisy, které mají svoji specifickou atmosféru a to se mě hodně líbí. Jinak taková tuctová pohádka, která je ovšem v porovnání s dnešními pořád ještě na dobré úrovni.(28.3.2011)

Pěkná televizní pohádka jak má být, tak akorát.(2.5.2011)

• Danulinda

Zajímavé je obsazení dvou bratrů Dlouhých, avšak scénář není dostatečně rozpracovaný, aby se člověk u něj mohl opravdu pobavit. Chválím hezké kulisy a starou dobrou atmosféru původních pohádek, ale slabší náplň činí z této pohádky mírný podprůměr. Škoda, čekal jsem dle neobvyklého názvu přece jen o něco více.(30.3.2012)

Průměrná, vcelku solidní pohádka, která nemá sice moc co nabídnout, ale tak nějak hezky během půl hodiny uteče. Jen to stříhání princezny bylo docela trapné.(10.11.2013)

Z téhle pohádky plyne poučení - pokud máte krásné tmavé vlasy, vyhýbejte se blbým blondýnám, zejména pokud mají moc ovlivňovat vaše životy. Nepochybně vám budou závidět, protože je co. Na druhou stranu - vlasy dorostou a blbá blondýna blbou blondýnou zůstane. Tuhle pohádku jsem nikdy neměla ráda a nebýt tam bratři Vladimír a Michal Dlouzí, paní Dvorská a krásně slizký Marek Eben, tak se to na tři hvězdy nevyšplhá, ani kdybych ten stříbrný hřeben dostala darem.(3.11.2013)