poster

O třech stříbrných hřebenech (TV film)

Pohádka

Československo, 1991, 38 min

 • blackrain
  ***

  Klasická televizní pohádka s poučením. Jen ten název je maličko zavádějící, pořád jsem čekala a čekala a nedočkala se. Jen je Libuše Geprtová zmínila. Škoda, že se nepracovalo se všemi. Bůh ví, jak by to s princeznou dopadlo. Kamila Špráchalová tu namyšlenou blbku zahrála dobře. Přišlo mi, že je pohádka mnohem delší, než ve skutečnosti byla. Bylo příjemné vidět dva bratry Dlouhé společně v jednom počinu.(4.8.2016)

 • Chrysopras
  ***

  Lazebník ryšavý a Děda z Větrova. Vcelku povedená pohádka s příjemným hereckým obsazením v čele s bratry Dlouhými, které vidím vždycky rád.(31.7.2016)

 • otík
  ***

  Průměrná, vcelku solidní pohádka, která nemá sice moc co nabídnout, ale tak nějak hezky během půl hodiny uteče. Jen to stříhání princezny bylo docela trapné.(10.11.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Propána !! Vždyť to mám jako vrabčí hnízdo !! Jakýpak cherubínek ?!" ;) O Třech stříbrných hřebenech vyznívá jako typická papundeklová nenáročná pohádková záležitost, která však ničím zajímavým zvlášť nevyniká, pomineme-li skvělou práci castingu, protože kvalitní herecké obsazení k tomuto specifickému subžánru prostě neodmyslitelně patří, jinak by po něm neštěkl pes, Vlasty Janečkové !! Zaujmout může kromě hudební složky souputníka Janečkové Vadima Petrova snad jen nepříliš obsazovaný a přesto skvělý herec Pavel Rímský, jehož většina diváků zná pouze prostřednictvím jeho jedinečného hlasu coby uznávaného dabéra, například k Silvestru Stallonemu jeho hlas už prostě patří neodmyslitelně, a snad i fakt, že se zde setkávají bratři Vladimír a Michal Dlouzí, k čemuž také nedocházelo příliš často !! Příběh je až neobvykle banální, nicméně velmi roztomilý, Pán z Větrova v podání Vladimíra Dlouhého jako taková menší parafráze Děda Vševěda i to finální (ne)potrestání rozmazlené princezny Hedviky v podání miloučké Kamily Špráchalové zrovna nevypovídá o přílišné invenci Mileny Medové, která se pod tuto pohádku scénáristicky podepsala, navíc také fakt, že Barbora bydlí ve skále, svědčí o mírné křečovitosti z nedostatku nápadů !!(3.11.2013)

 • Ezis
  ***

  Pěkná televizní pohádka jak má být, tak akorát.(2.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace