Situačná komédia s rozmarnou zápletkou. Príbeh rozhádaných snúbencov, ktorí sa náhodou ocitnú na maškarnom plese v prestrojení a podstúpia skúšku vzťahu v sérii vtipných situácií a dynamických zvratov. Inscenácia komédie je akoby "šitá na telo" dvom protagonistom, ktorých herecké a komediálne kvality netreba ani pripomínať - Milanovi Lasicovi a Júliusovi Satinskému. Práca na scenári a herecké majstrovstvo tejto populárnej dvojice vtislo inscenácii jedinečnú pečať. Pod režijným vedením Petra Mikulíka, skúseného a úspešného režiséra vznikla v tomto žánri zábavná a živá inscenácia, ktorá sa pri svojom premiérovom uvedení stretla s veľkým diváckym ohlasom. (RTVS)

NinadeL

Slavná Povídka z Jazzového věku F. S. Fitzgeralda The Camel's back (1920) v příjemném slovenském přepisu s Lasicou a Satinským. Za žabce je zde Magda Vášáryová, vše ostatní obstarávají páni sami. Stále víc a víc se dojímám nad šíří dramaturgie slovenských inscenací. Je to zkrátka radost doplňovat si takto četbu. ()

gudaulin

Komediálně dobře vypointovaná a plně funkční je pouze první čtvrthodina, která se odehrává převážně v přijímacím salónu, kam nápadník Milan Lasica přijel žadat o ruku své vyvolené. Jen velmi průměrně inteligentní mužský jedinec, obdařený ale pudem sebezáchovy, by musel při pohledu na matinku obratem zavelet k ústupu, ale Milan Lasica se ukázal jako mimořádně houževnatý sebevrah, který je ochoten díky zaslepení milostným citem a mužskou ješitností podstoupit cokoli, aby získal svoji nevěstu. Bohužel s přibývajícími minutami ubývá nápadů a celé to funguje jen na bázi slavných jmen a hereckých tváří. Celkový dojem: 55 %. ()

Aky

Lasica, Satinský a Labuda. Kdyby už nic dalšího za nic nestálo, mohl bych se na to koukat. Zde to ovšem navíc má docela vynalézavý komický příběh a všichni zůčastnění se při natáčení evidentně bavili; což je nakažlivé. ()

Autogram

Dobré sú hlavne dialôgy v aute, kde sa vezie dvojica L+S, ktorá je humorom úplne výnimočná. Po príchode do väčšej spoločnosti, či už čisto pánskej alebo na cirkusový večierok, sa humor trochu rozptyľuje a nemá tie správne grády. Absurdné situácie, ale dotiahol Lasica do úspešného konca, a krátku inscenáciu môžem označiť ako mierne nadpriemernú. –––– Som viceprezident národnej banky. Za desať dolárov mi môžete vykrútiť nos. ()

Mike_Doe

Priateľ Perry, lev salónov, videli ste ho piť čaj. Pesnička s typickou melódiou ktorá je neoddeliteľne spojená s touto neznámou veselohrou z konca 70´s. Výborné zahrané legendami slovenského herectva, z ktorých väčšina je už bohužiaľ na "večnej karnevalovej párty", kde Perry (M.L.) jazdí na čínskom tanku. Z. Laurinc usrkávajúci zo svojho mliečka je tiež nezabudnuteľný, hoci sa len mihol. ()

• Povídka Velbloudí zadek vyšla česky ve sborníku Velký Gatsby a jiné příběhy jazzového věku (Odeon, 1970). (NinadeL)