Jak se žije (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 1998, 14 min

Moc dobrý dokument. Jak se žije v tom či kterém oboru. Chtělo by to točit pořád. Neustále se totiž jsou v různých řemeslech změny, a je dobré být o nich obeznámen rovnou z kuchyně, tedy od těch, co se jimi živí!!!(19.9.2010)

Tento projekt nenaplnil ambice, které měl větší, než se na první pohled mohlo zdát. Viděl jsem několik dílů a upoutal mě bohužel jen asi jeden, kde jsme měli možnost vidět život kolotočářů.(3.7.2010)

Zdařilý formát, který mi dává na obrazovce ČT smysl.(1.8.2011)

Jak komu ale všeobecně prý dobře ?! Mě se ale nikdo neptal ?! Nemáme si prý ale naco stěžovat, řemeslo má stále zlaté dno ! A natom ostatním se prý dá také pěkně vydělat či dokonce zbohatnout, zvláště pak v politice a v podobných institucích ! Ne, samozřejmě že to byl z mé strany jen kus pořádné ironie, ale v každém případě se jedná o celkem slušný a zajímavý pořad a to v mnoha ohledech.(29.3.2007)

Celkem originální projekt z dílny naší veřejnoprávní televize, který má ovšem velmi rozkolísanou úroveň, podle toho, který z tvůrců právě ten který díl natáčel. Cílem bylo přiblížit ,,běžnému" televiznímu divákovi prostředí minorit, zprostředkovat jinakost, pestrost, různorodost, pozvednout jeho sociální kotvu. Ne vždy se ale tento záměr podařilo naplnit, koncept veřejné služby ovšem tento projekt naplnil více než dokonale. Jak se žije... zřejmě nikoho neurazí, zapomenout se na něj dá v běhu času ovšem velmi rychle...(16.2.2010)