Klan létajících dýk

Yimou Zhang

Xiaoding Zhao

William Kong
  • Gilmour93

Pastva pro oči, louka pro uši, rumiště pro srdce, toxická skládka pro mozek. Pastelovými barvami hýřící wuxia kýč s lacinými twisty a milostnou úsečkou, která se změnou na trojúhelník ze mě snažila udělat kosočtverec. Zdejší nekritické hodnocení přikládám plíživé otravě asijskými ftaláty z kuchyňského nádobí.. Upozornění pro sběratele filmových rekvizit: originál Jinova meče je nyní v Pompu ve slevě za 49,-Kč..(10.10.2013)

Stále vynikající výprava, kamera, režie i herecké výkony... Ale kam se poděla ta skvostnost z "Hrdiny" ?(26.3.2005)

Filmový básník Yimou Zhang napsal (natočil) svou další básnickou sbírku. Tentokrát víc o lásce než o soubojích, ale se všemi známými vizuálními "vychytávkami" předchozích snímků. Je to krásné se na tyhle obrázky koukat.... Tentokrát je sice příběh trošku moc "překvapivý", ke konci dost předvídatelný, ale to zpracování (spolu s Ziyi Zhang :)... to přebíjí všechny obsahové nedostatky.(29.3.2005)

Scénář: Feng Li, Bin Wang, Yimou Zhang .. Nevídaná kráska Severu, krásnější nad ní ve světě není. Jeden její pohled stačí, aby padlo město. Druhý pohled a zhroutí se trůn. Žádné město, žádná říše se netěšily takovému obdivu jako tato kráska. .. Další kousek z dílny Yimou Zhang je opět audiovizuálně překrásný, ovšem příběhová linie je ještě slabší než ve filmu Hrdina. Dějové zvraty mají minimální efekt a celkový dojem zavání prázdnotou, až běda.(20.1.2006)

Po druhom zhliadnutí musím ísť nekompromisne s hodnotením vyššie a ani by som teraz nevedel obhájiť svoje doterajšie chabé tri hviezdičky. Od začiatku ma film vtiahol do deja. Klasický čínsky epický námet má v sebe totiž niečo výnimočné. Akčné baladické scény hraničia s ostrosťou najbrutálnejších akčných sekvencií v histórii filmu a dej v žiadnom prípade nie je nejaká prázdnota vypchatá vatou, dokonca mi v určitej časti pripomenula zápletku z 'Infernal Affairs'. Naivita niektorých akrobatických kúskov nemusela byť tak okatá, ale to asi patrí k tomuto typu ázijského filmu a príbehu. Vizuálne ide o jeden z najúchvatnejších akčných počinov, čo som kedy videl, herecky úplne v poriadku a záver ma milo prekvapil. 85%.(9.5.2006)

• - Hlavní píseň snímku nazpívala světoznámá operní pěvkyně Kathleen Battle. (imro)

• - Protože západní publikum by v úvodních scénách filmu od sebe nedokázalo kvůli uniformám rozeznat Jina a Ťina, Jin při rozhovorech jí buráky, aby byl nějak odlišný. (Morien)

• - Písnička, kterou zpívá Mej, "Největší kráska severu", je starověká báseň, kterou napsal bratr císařovy konkubíny o své sestře. (Morien)