poster

Klan létajících dýk

 • Čína

  Shi mian mai fu

 • Čína

  十面埋伏

 • anglický

  House Of Flying Daggers

 • Slovensko

  Klan lietajúcich dýk

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Čína / Hong Kong, 2004, 119 min

Režie:

Yimou Zhang

Kamera:

Xiaoding Zhao

Producenti:

William Kong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  *****

  Yimou Zhang naozaj svoje filmy netočí ale maľuje. Musím však podotknúť, že oproti Hrdinovi to nie je také opulentné vizuálne žrádlo. Klan síce môže v prvej polovici počas úteku lesom nudiť ale úvodné scény a záverečná trištvrtehodina, v ktorej sa prevracajú premisy začiatku sú jednoducho skvelé. K hercom niet čo dodať svoje úlohy zvládli na výbornú, najmä Zhang je ako slepá tanečnica úplne brilantná, keď pri bojových scénach vlastne tie oči skutočne nepoužíva. A o tom že je nebesky krásna (opäť) sa nemusíme ani baviť.Kamera a výprava je skvostná, v tomto môžme kľudne pasovať Yimouove diela za perly estetiky. Čo však klanu chýba je to niečo čo som si najviac užil v Tigrovi a Drakovi a potom trochu menej v Muse a Hrdinovi. Každopádne podľa mňa Klan stojí za zhliadnutie ako tragicky romantická love story po čínsky. A ešte niečo, tento film ma definítívne presvedčil, že momentálne je vrcholom svetovej kinematografie naozaj tá ázijská a nie hollywoodska kinematografia. 9/10(3.2.2005)

 • Malarkey
  ***

  Yimou Zhang je velmi dobrý a zdatný režisér a mnoho jeho filmů má velmi dobré bojové, ale i dějové scény což se u tohoto filmu říct nedá. V řadě scén mi přišlo, že autor chtěl v něčem zaujmout jako je například scéna, kde tancuje slepá žena a jejím hávem bouchá do bubnů, která mi přišlá sice zajímavá, ale přesto mě nepobavila jako řada jiných scén. Nad tím stejným problémem jsem se musel zaobírat v posledním boji, který se mi zdál už krapet přehnaný, kdy zničehonic začne padat sníh a živly se vzbouří. Za to se povedla scéna boje v bambusovém lese, která byla opravdu nádherná. A ta pointa...No nepřišlo mi to jako ideální závěr, ale 3 * si film určitě zaslouží.(13.8.2006)

 • Jeanne
  ****

  Vizuálně nádherný film, především svým začátkem. To, co se skrývá ve „fazolovém“ tanci se slovy nedá jen tak popsat, myšlení jde v tu chvíli zcela stranou. Člověk prožívá a neanalyzuje, jakmile však přijde na scény „o příběhu“ a na dialogy, spustí se mozek a film začíná váznout. Romantizování představy lidské slepoty sice vytváří několik poetických situací, ALE... Bohužel ani nádherné výjevy s hudbou se nestupňují až do samotného konce, dramatického za každou cenu. Pro obraz rozkvetlé louky a kytice bílých a žlutých květů, pro oranžové, zlaté lesy, pro bambusové háje, pro ty a pár dalších částí stojí za to film vidět. Neinflační 3 hvězdičky.;-)(1.5.2005)

 • novoten
  *****

  Přes polovinu stopáže standardně se vyvíjející love story, prolínaná s méně (odkvetlá louka) či více (Pivoňkový pavilon) fascinujícími scénami a také soubojem, zralým na spadlou čelist - Bambusový les. Přítomny jsou ale až šokující zvraty, záplavy dojetí a hlavně geniální sněžný závěr. Pro každého ale tato hra s divákem určitě není.(10.1.2006)

 • Superpero
  *****

  Obrazová hyperbomba která vás pohltí hned jakmile se děj octne v nevěstinci (asi po 2 minutách) a už vás to jaksi nepustí. Skvělej "bubnovej tanec" a super akce ve stylu Dr. Octopuse. Dějově možná trochu překombinované, ale (pro mě) asi lepší než Hrdina hlavně kvůli krásné přírodě a KRÁSNÉ Zhang Ziyi kterou naprosto žeru. :-)(20.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace