poster

Klan létajících dýk

 • Čína

  Shi mian mai fu

 • Čína

  十面埋伏

 • anglický

  House Of Flying Daggers

 • Slovensko

  Klan lietajúcich dýk

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Čína / Hong Kong, 2004, 119 min

Režie:

Yimou Zhang

Kamera:

Xiaoding Zhao

Producenti:

William Kong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet CNY 100,000,000Tržby USA $11,050,094Tržby Celosvetovo $92,863,945/85%/(12.1.2007)

 • Viktooorka
  ****

  Po skončení titulků mi na mysl vyskočilo několik přídavných jmen jako jednoduchý, předvídatelný, absurdní, místy nechtěně směšný, nedodělaný. Tak se dá stručně popsat děj.. Proč tomu filmu pak tedy dávám takové hodnocení? Kvůli hudbě, vizuální stránce a kukadlům Ziyi Zhang. Sice kvůli lovestory (které bylo hlavním tahounem filmu) byl potlačen zbytek příběhu, což bylo naškodu... Ale!! na druhou stranu vidět několik povedených soubojů a závěrečnou „bitvu“, SPOILER kde si dva bláznivě zamilovaní chlápci vyřizují účty v krásném podzimním odpoledni měnící se na bouřlivou zimu KONEC SPOILERU, byl pohled k nezaplacení … Klan létajících dýk je pro mě opět jeden z filmů, u kterých jsem se příjemně odpočinula a hlavně bavila (ať už chtě nebo nechtě). Co víc si přát? :o)(11.4.2010)

 • golfista
  ****

  Filmový básník Yimou Zhang napsal (natočil) svou další básnickou sbírku. Tentokrát víc o lásce než o soubojích, ale se všemi známými vizuálními "vychytávkami" předchozích snímků. Je to krásné se na tyhle obrázky koukat.... Tentokrát je sice příběh trošku moc "překvapivý", ke konci dost předvídatelný, ale to zpracování (spolu s Ziyi Zhang :)... to přebíjí všechny obsahové nedostatky.(29.3.2005)

 • Pethushka
  *****

  Tenhle film pro mě není ničím jiným než uměleckým dílem. Je jedno, že příběh je tu téměř nulový a děj snadno předvidatelný, protože vizuální stránka je naprosto dokonalá. Převládá tu sice romantická část, ale největší podívanou mi stejně přinesly souboje. Například na ten v bambusovým háji jen tak nezapomenu. Pastva pro oči s fantastickou hudbou. Nádherně barevné. 5*(22.9.2011)

 • Gemini
  ****

  Hrdina a Klan Létajících Dýk pro mě představují dvě rovnocenná umělecká díla. Jestli byl nějaký film blíže naplnění pojmu "pohyblivý obraz", tak jsem ho neviděl. Zatímco Hrdina si však hojně vypomáhal výpočetní technikou, Klan portrétuje vše ve skutečných barvách, ve skutečném světle, a probouzí tak neskutečné emoce. Ano, sice mě napadla úvodní věta ve stylu "jojo, když Sun'c říká: nikdy nemíchej válku a emoce, ví o čem mluví", ale úcta a pokora by mi nikdy nedovolily pronést ji nahlas. Andy Lau a Zhang Ziyi jsou naprosto zdrcující, i když právě kvůli nim působí film trochu rozkolísaně, jako by se nepodařilo správně odhadnout poměr "romantické" a akční složky, což Tygr A Drak, Hrdina i Musa zvládli lépe. Ale o míň než o 80% procentech mě nikdo nepřesvědčí. PS: Tylere, ty špíno, na procházku bambusovým lesem myslim od chvíle co jsem vylez ze sálu:))(23.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace