poster

Třináctá komnata (festivalový název)

 • Nový Zéland

  In My Father's Den

Drama / Mysteriózní / Thriller

Nový Zéland / Velká Británie, 2004, 126 min

Režie:

Brad McGann

Předloha:

Maurice Gee (kniha)

Scénář:

Brad McGann

Kamera:

Stuart Dryburgh

Producenti:

Paul Trijbits

Střih:

Chris Plummer

Kostýmy:

Kirsty Cameron
(další profese)
 • misterz
  ****

  Pôsobivo vyrozprávaný príbeh, zaujímavo štrukturovaný a so šikovným rozuzlením. M. MacFadyen sa mi ako herec začína pozdávať čím ďalej tým viac. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na fantastickú muziku, ktorá príbeh nádherne dotvára a zároveň i zahaľuje do jedinečnej atmosféry s jemnou príchuťou tajomstva a záhady. Veľmi príjemné prekvapenie. 85/100(23.4.2016)

 • Mr. Filuta
  ****

  Skoro až detektivní drama, ve kterém máme tu čest odhalovat tajemství z bohatého života jednoho Paula Priora velmi decentním, ale zároveň neuvěřitelně napínavým způsobem. Jeho návrat ke kořenům, kde se skrývá mnohem více tajemství než, by on sám i divák tušil, začíná poměrně rozvleklým tempem, a tak vytváří iritující iluzi režijně nezvládnutého zpracování románové adaptace. Jak ale dochází k rozvíjení osobností v zapeklitých polo-odohalených situacích, lze se vcítit do role kteréhokoliv z jednajících postav, což vytváří poměrně unikátní multi-vrstevní zážitek. Přiznám se, že jsem si v průběhu dvouhodinové stopáže dovolil o sledovaném snímku učinit hned několik předčasných závěrů, mezi kterými ve výsledku nebyl žádný z nich správný. Jedná se tady o zcela překvapivé a zasloužené 4 * které kalí jen zklamávající jednoduchost finálního nedorozumění.(28.2.2014)

 • nunka
  *****

  Matthew a ten jeho pohlad-jedna z najzasadnejsich ingrediencii atmosfery tohto film. Dalej dovtedy mnou neobjavena Patti Smith, vo skvelej rockerskej polohe, ktorej hlas dal filmu dalsiu intenzivnu farbu. Film je poskladany z mnohych emocii, ktore sa vzajomne miesaju, s prevahou tych negativnych a bolestnych, a prave preto to nie je filmova zalezitost pre kazdeho. Nic povrchne, ale postupne odhalujuce sa sukromne tajomstvo jednej osoby, ktore so sebou prinasa aj svoju ''obet''.(6.5.2014)

 • 6thSun
  ****

  Matthew MacFadyen má v očích bolest i smíření celýho světa. 75%(22.11.2011)

 • Frenegonda
  ***

  I přes velmi, velmi pozvolný začátek se nakonec dostáváme k onomu napětí, které je budováno opět velmi pozvolně, abychom se tak dostali až k onomu bodu odkud není návratu a všechno se řítí do pekel!!!(29.1.2013)

 • - Obrys letícího ptáka, připomínajícího dravce, patří papoušku Nestor kea (Nestor notabilis). (Jirka_Šč)

 • - Válečné fotografie použité ve filmu byly pořízeny jihoafrickým fotoreportérem Gregem Marinovichem, fotografie dítěte pak Romanem Cagnonim. (Arbiter)

 • - Natáčení probíhalo v novozélandské oblasti Central Otago ve městě Alexandra. (mnx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace