Zvláštní zpravodajství (festivalový název)

Da shi jian

大事件

Dai si gin

Breaking News

Akční / Drama / Krimi

Hong Kong, 2004, 90 min

Styl je víc než logika (aneb před střelbou se netřeba krýt a když už, tak za překážky, které lze prostřelit i pistolí) a "západně" nasmínané přesuny ozbrojeného komanda po budově vypadají coolověji, než akce samotná. Prvek médií a manipulace s nimi je zajímavý, leč velmi málo využitý.(24.2.2010)

Úvodní, asi pětiminutová přestřelka bez jedinýho střihu a s nesmírně zajímavým snímáním je totální úžasnost, nicméně následně film trošku sleví a nabídne divákovi "jen" skvělej originální thriller, kterej v sobě má jak výbornou a neuvěřitelně reálně působící akci, který teda po hříchu zase tak moc neni, tak hlavně geniální nápad s využitím médií a televize a jejích mimořádných zpráv, kdy poskytujou informace a svoje pohledy médiím, jak zločinci, tak policie.(19.12.2009)

• EvilPhoEniX

Smůla tohle mi nesedlo. Určitě se nejedná o žádný akční nářez, akčních scén je minimum a skládají se pouze z přestřelek, které nejsou krvavé,výživné ani napínavé a než se divák dočká, tak musí hutnou stopáž prozívat. Dějově mě to nezaujalo vůbec, byť hloupé a naivní to vyloženě není. Přehajpované spíš kriminální drama. Nůůďo za 45%(2.1.2016)

Nebezpečné zločince musíme nejen zatknout, ale zároveň uspořádat šou, která napraví obraz policie a pomůže navrátit její ztracenou důvěru.... Svět médií určuje obraz všeho a každého. Herců, sportovců, vás, tak proč ne policie? Ono je taky v Hong Kongu na co koukat, protože tady evakuovat panelák je jako vystěhovat v Praze jednu čtvrť. A zvlášť, když se v tom baráku ukrývají zločinci, kteří také vědí, jak zapracovat na svém mediálním obraze. Film o policejní šou, banditech s výdrží i charakterem, neodbytným poldou (tedy také s výdrží) a s největší koncentrací nejhorších střelců na jeden panelák mi občas připadal jako komedie. Nebo jako špatnej vtip? Každopádně to má styl. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem náčelník obvodního oddělení PČR a v okolí se o ,,nás“ nemluví hezky. 2.) Přesvědčím se, že je lepší mít chytrýho tátu. 3.) Všichni se mi smějí, že neumím střílet. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.9.2010)

Skupina odhodlaných a dobře ozbrojených zločinců, rukojmí, obrovský obytný dům, stovky policistů a jejich "železná lady", zásahová jednotka a kolem toho velké množství novinářů, reportérů a televizních štábů. Show začíná... Stylová akční kriminálka, která si v úvodní části na realismus moc nehraje (desperáti při ústupu ignorují jakékoliv krytí před palbou a vzpřímeně si vykračují jako na procházce), ale když se děj přenese do rozlehlého činžáku, film dostane správné grády. Nečekejme zběsilost Hard Boiled či ekvilibristiku Time and Tide - Breaking News se drží při zemi. Kdybych měl styl akce k něčemu přirovnat, tak určitě k Die Hard. Breaking News k souboji příslušníků zákona a podsvětí přidávají prvek mediální mašinérie, jež se dá vhodným způsobem využít k psychologické převaze nad druhou stranou. Ano, film se nevystříhal logických lapsů a mohl být o trochu lepší, ale dobře se na něho dívá a formálně mu lze máloco vytknout. 7/10(14.11.2006)