poster

Zvláštní zpravodajství (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da shi jian

 • Hong Kong

  大事件

 • Hong Kong

  Dai si gin

 • anglický

  Breaking News

Akční / Drama / Krimi

Hong Kong, 2004, 90 min

 • IQ Tiqe
  ***

  Fraška o policejní frašce. Policie si chce spravit reputaci a tak zatáhne spoustu médií do nadcházející akce, která se jim začne lehce vymykat z rukou. Děj nic moc, a když už na konci začne nabírat spád, tak se ukáže jako lehce zmatený a nedotažený - stačilo by, kdyby nebyly náznaky vedlejších událostí, nebo aby byly dotažené do konce; takhle mám pocit, že mě o něco ochudili. Ale našly se samozřejmě okamžiky, kdy mě komunikace padouch + Rebecca, resp. padouch 1 + padouch 2 + polda, bavila.(22.7.2010)

 • tombac
  ****

  Skupina odhodlaných a dobře ozbrojených zločinců, rukojmí, obrovský obytný dům, stovky policistů a jejich "železná lady", zásahová jednotka a kolem toho velké množství novinářů, reportérů a televizních štábů. Show začíná... Stylová akční kriminálka, která si v úvodní části na realismus moc nehraje (desperáti při ústupu ignorují jakékoliv krytí před palbou a vzpřímeně si vykračují jako na procházce), ale když se děj přenese do rozlehlého činžáku, film dostane správné grády. Nečekejme zběsilost Hard Boiled či ekvilibristiku Time and Tide - Breaking News se drží při zemi. Kdybych měl styl akce k něčemu přirovnat, tak určitě k Die Hard. Breaking News k souboji příslušníků zákona a podsvětí přidávají prvek mediální mašinérie, jež se dá vhodným způsobem využít k psychologické převaze nad druhou stranou. Ano, film se nevystříhal logických lapsů a mohl být o trochu lepší, ale dobře se na něho dívá a formálně mu lze máloco vytknout. 7/10(14.11.2006)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,028,000(2.8.2010)

 • Fr
  ***

  Nebezpečné zločince musíme nejen zatknout, ale zároveň uspořádat šou, která napraví obraz policie a pomůže navrátit její ztracenou důvěru.... Svět médií určuje obraz všeho a každého. Herců, sportovců, vás, tak proč ne policie? Ono je taky v Hong Kongu na co koukat, protože tady evakuovat panelák je jako vystěhovat v Praze jednu čtvrť. A zvlášť, když se v tom baráku ukrývají zločinci, kteří také vědí, jak zapracovat na svém mediálním obraze. Film o policejní šou, banditech s výdrží i charakterem, neodbytným poldou (tedy také s výdrží) a s největší koncentrací nejhorších střelců na jeden panelák mi občas připadal jako komedie. Nebo jako špatnej vtip? Každopádně to má styl. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem náčelník obvodního oddělení PČR a v okolí se o ,,nás“ nemluví hezky. 2.) Přesvědčím se, že je lepší mít chytrýho tátu. 3.) Všichni se mi smějí, že neumím střílet. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.9.2010)

 • EdaS
  ****

  Klasická zápletka dobývání se do úkrytu zločinců držících rukojmí je zpestřena tématem využívání médií, jak ze strany policie, tak padouchů. Lahůdkou jsou dva dlouhé záběry beze střihu - jeden na začátku při první velké přestřelce, druhý na konci v autobuse. Další mňamka režiséra Johnnyho Toa, který má asi patent na inovativní hru s žánrovými klišé.(9.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace