poster

Zvláštní zpravodajství (festivalový název)

 • Hong Kong

  Da shi jian

 • Hong Kong

  大事件

 • Hong Kong

  Dai si gin

 • anglický

  Breaking News

Akční / Drama / Krimi

Hong Kong, 2004, 90 min

 • Flipnic
  ****

  Výborný a netradiční akční film. Dvě strany: zločinci a policejní jednotky. Utkání mezi nimi snímá policie, stejně tak zločinci své konání vysílají do médií. Hlavní myšlenkou filmu mělo být asi masírování člověka médii, zkreslování událostí a reality ... každopádně vyšel z toho výborný akční film, kde se stále střílí, poletuje zde úchvatná kamera (máte chvílemi pocit, jako byste "byli tam" ...) a hraje výborný hudební doprovod. Film má několik výraznějších postav, každopádně to není film jednoho hrdiny, ale vyhrocené události jako celku...(20.8.2009)

 • Niktorius
  ***

  Styl je víc než logika (aneb před střelbou se netřeba krýt a když už, tak za překážky, které lze prostřelit i pistolí) a "západně" nasmínané přesuny ozbrojeného komanda po budově vypadají coolověji, než akce samotná. Prvek médií a manipulace s nimi je zajímavý, leč velmi málo využitý.(24.2.2010)

 • EvilPhoEniX
  **

  Smůla tohle mi nesedlo. Určitě se nejedná o žádný akční nářez, akčních scén je minimum a skládají se pouze z přestřelek, které nejsou krvavé,výživné ani napínavé a než se divák dočká, tak musí hutnou stopáž prozívat. Dějově mě to nezaujalo vůbec, byť hloupé a naivní to vyloženě není. Přehajpované spíš kriminální drama. Nůůďo za 45%(2.1.2016)

 • EdaS
  ****

  Klasická zápletka dobývání se do úkrytu zločinců držících rukojmí je zpestřena tématem využívání médií, jak ze strany policie, tak padouchů. Lahůdkou jsou dva dlouhé záběry beze střihu - jeden na začátku při první velké přestřelce, druhý na konci v autobuse. Další mňamka režiséra Johnnyho Toa, který má asi patent na inovativní hru s žánrovými klišé.(9.12.2007)

 • IQ Tiqe
  ***

  Fraška o policejní frašce. Policie si chce spravit reputaci a tak zatáhne spoustu médií do nadcházející akce, která se jim začne lehce vymykat z rukou. Děj nic moc, a když už na konci začne nabírat spád, tak se ukáže jako lehce zmatený a nedotažený - stačilo by, kdyby nebyly náznaky vedlejších událostí, nebo aby byly dotažené do konce; takhle mám pocit, že mě o něco ochudili. Ale našly se samozřejmě okamžiky, kdy mě komunikace padouch + Rebecca, resp. padouch 1 + padouch 2 + polda, bavila.(22.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace