Zvláštní zpravodajství (festivalový název)

Da shi jian

大事件

Dai si gin

Breaking News

Akční / Drama / Krimi

Hong Kong, 2004, 90 min

Výborný a netradiční akční film. Dvě strany: zločinci a policejní jednotky. Utkání mezi nimi snímá policie, stejně tak zločinci své konání vysílají do médií. Hlavní myšlenkou filmu mělo být asi masírování člověka médii, zkreslování událostí a reality ... každopádně vyšel z toho výborný akční film, kde se stále střílí, poletuje zde úchvatná kamera (máte chvílemi pocit, jako byste "byli tam" ...) a hraje výborný hudební doprovod. Film má několik výraznějších postav, každopádně to není film jednoho hrdiny, ale vyhrocené události jako celku...(20.8.2009)

Styl je víc než logika (aneb před střelbou se netřeba krýt a když už, tak za překážky, které lze prostřelit i pistolí) a "západně" nasmínané přesuny ozbrojeného komanda po budově vypadají coolověji, než akce samotná. Prvek médií a manipulace s nimi je zajímavý, leč velmi málo využitý.(24.2.2010)

• EvilPhoEniX

Smůla tohle mi nesedlo. Určitě se nejedná o žádný akční nářez, akčních scén je minimum a skládají se pouze z přestřelek, které nejsou krvavé,výživné ani napínavé a než se divák dočká, tak musí hutnou stopáž prozívat. Dějově mě to nezaujalo vůbec, byť hloupé a naivní to vyloženě není. Přehajpované spíš kriminální drama. Nůůďo za 45%(2.1.2016)

Klasická zápletka dobývání se do úkrytu zločinců držících rukojmí je zpestřena tématem využívání médií, jak ze strany policie, tak padouchů. Lahůdkou jsou dva dlouhé záběry beze střihu - jeden na začátku při první velké přestřelce, druhý na konci v autobuse. Další mňamka režiséra Johnnyho Toa, který má asi patent na inovativní hru s žánrovými klišé.(9.12.2007)

Fraška o policejní frašce. Policie si chce spravit reputaci a tak zatáhne spoustu médií do nadcházející akce, která se jim začne lehce vymykat z rukou. Děj nic moc, a když už na konci začne nabírat spád, tak se ukáže jako lehce zmatený a nedotažený - stačilo by, kdyby nebyly náznaky vedlejších událostí, nebo aby byly dotažené do konce; takhle mám pocit, že mě o něco ochudili. Ale našly se samozřejmě okamžiky, kdy mě komunikace padouch + Rebecca, resp. padouch 1 + padouch 2 + polda, bavila.(22.7.2010)