Návrat do Modré laguny

Dobrodružný / Romantický

USA, 1991, 98 min

Leslie Stevens

Robert Steadman

Na začátek musím konstatovat, že oproti jedničce jsou oba protagonisté o poznání pohlednější. Když si od prvních záběrů panenské přírody řeknete, že jste nad filmem povzneseni, tak funguje jako slušná zábava a místy jsem se nasmála! Například první menstruace je ještě vtipnější než v jedničce, k tomu přidali první ranní erekci, to v kombinaci s nechápavými naivními obličeji herců u mě vyvolalo salvu smíchu. Scéna s přirovnáním pohlavního aktu k páření leguánů je k popukání, nebo když Lilli závidí Richardovi, že může při čůrání mířit na list manga. Ovšem najde se tu i dramatičtější stránka - a to docela drsná. Když nemocná matka popisuje dětem, jak hluboko mají vykopat hrob a jak ji pohřbít, až zemře. Vývoj děje v podobě příjezdu civilizované slečinky Sylvie, která se úporně snaží svést Richarda nenabere sice žádný nečekaný spád…Ovšem když se oběma milencům snaží u večeře vysvětlit pojem „nudit se“ a vzápětí tvrdí, že se na ostrově dozajista museli nudit, nahodí Richard naprosto odzbrojující (čti: na hranici snesitelnosti) pitomě-naivní pohled, že oni ví, jak se zabavit. K tomu se později přizná stupidní větou, že se páří, kdykoli se jim zachce. Ostatně co by tak celé roky mohli na ostrově dělat, že:D. K tomu všemu přimíchejme trochu Čelistí, další (nebezpečné) obyvatele ostrova ze Ztracených, šikovnost vše si obstarat z Trosečníka a máme tu guláš na tři sběračky:P.(26.9.2008)

• nash.

Opět ten krásný ostrov a slunce zapadající za doprovosu Poledourisovy hudby, další kráska, ale na víc zřejmě tohle téma nemá. I když je tu triviální pokus o konfrontaci nevinnosti s "civilizací", a dalo by se říci, že je to o prsa lepší než jednička, ale ve výsledku to nakonec vyjde nastejno.(12.8.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +herci, v pohodě hudba -příroda rozhodně tolik nevynikla, dialogy, příběh/// A příběh pokračuje… ale jsem trošku na rozpacích. S příběhem si scénáristé pohráli podle potřeby, aby nám mohli naservírovat děj o nějakých 15 let později se stejným obsahem, jen s jinými herci. Kamera se hlavně zaměřuje na hlavní představitelku a proto tolik nevynikne příroda. Hudba je totožná s minulým filmem. Co v ději překvapí, tak ke konci příjezd lodě na ostrov a následné události. To je pro tento film nový prvek. Jinak je ale film velice plochý, okopírovaný, nezapamatovatelný ale hlavně díky trapným dialogům občas i nekoukatelný, nebo přesněji neposlouchatelný. Nemá to takový náboj jako předchozí film. No alespoň končí dobře./// Celkem 56%///(18.7.2007)

Návrat do Modrej lagúny je v niektorých veciach pokrokovejší než jeho predchodca (mladí hrdinovia sú narozdiel od predchodcov už poučení a niektoré prejavy dospievania už ich nezaskočia), uznávam, že narozdiel od jednotky je tu aj máličko viac deja, čo je tiež dobré a vyvažuje to onú časť príbehu, ktorá je vlastne len kópiou starej verzie. Milla Jovovich je rovnako neskutočne krásna ako Brooke Shields a celkovo je zaujímavá. Chýba jej len onen exotický nádych Brooke. Ale na Ukrajinku zahrala exotickú krásku výborne.(14.11.2013)

• korbitch22

O jedničky Milli lepší než jednička :-) je to pitchovina ale v neděli se na to dá mrknout a je to fuckt snesitelnější než jednička voe.(20.3.2011)

• - Film byl v roce 1992 nominován hned v 6 z 12 oficiálních kategoriích nechvalně proslulé Nadace zlaté maliny. (Conspi)

• - Režisér mal extrémne nároky na dĺžku doby nakrúcania, čo bolo v rozpore so zákonom o počte odpracovaných hodín maloletých v USA. Rodičia preto prehlásili Millu Jovovich (Lilli) za finančne a právne nezávislú na rodine, a tak sa stala plnoletou počas natáčania filmu. (DJ Rocco iNc)