Návrat do Modré laguny

Dobrodružný / Romantický

USA, 1991, 98 min

Leslie Stevens

Robert Steadman

"To je TO, na čo som čakala celý deň?" Hlúpučký a "čistý" príbeh, v ktorom režisér William A. Graham (VRAŽDY DIEVČAT Z KALENDÁRA) kladie dôraz na mladícku sexualitu a ostrovnú výpravu. Tvorcovia sa snažia (s úspechom) nenakrútiť ani jednu zapamätateľnú scénu, napriek tomu má tento návrat do magickej lagúny niečo do seba; deti objavujú tajomstvo a rozmýšľajú nad nesmrteľnosťou chrústa ("Prečo sa ľudia ženia?") a prídu aj kanibali. Nejedná sa o remake, ale o voľné pokračovanie: dej sa odohráva niekoľko dní po udalostiach z "jednotky". Loď narazí na čln s dvojicou mŕtvych protagonistov minulého diela, ale ich blonďavý potomok stále žije a práve ten (+ jediné ďalšie dieťa na palube) stroskotá na úplne rovnakom ostrove. Tomu poviem smola.(19.12.2004)

• Stegr

20% - Hodně zoufalé...(25.6.2007)

• klerik

No ono to nie je až taký zlý nápad... Teda točiť pokračovanie bol zlý nápad, ale samostatný film má zaujímavé nápady, ktoré však nie sú podané moc presvedčivo. Fakt, že ide o "návrat" strháva snímku do pekla nudy a otravnosti, ale určite to malo potenciál...(26.3.2009)

Další krásný film o tom, že civilaze je úplně k ničemu, jen plodí chamtivost, hněv, soutěživost, povýšenost a posiluje ego. Lidská rasa prostě ještě není na takové žití připravená, proto se možná vrátí ke kořenům. Čím jsme chytřejší ve vědě a technice, tím více se v nás vytrácí láska. Proč ?(3.1.2010)

• Enšpígl

Bejt já sám na ostrově z Millou Jovovich tak bych ani nepoznal , že tam nějaký lidožrouti vůbec jsou .Tenhle film se mě zůžil jen na jeden fakt Milla je megasexy holka.Takže ta hvězdička je věnována jí.Ono to mělo i děj??nepovídejte!!(11.8.2006)