poster

Návrat do Modré laguny

 • USA

  Return to the Blue Lagoon

 • slovenský

  Návrat do Modrej lagúny

Dobrodružný / Romantický

USA, 1991, 98 min

Scénář:

Leslie Stevens

Kamera:

Robert Steadman
 • kingik
  *

  Od počátku je film vystavěn nesmyslně. První díl bohatě stačil a nevím, proč se znovu pouštět do vydojeného námětu. Změnila se ústřední herecká dvojice. Mladá Milla Jovovich & Brian Krause byli na počátku devadesátých let příslibem nových tváří, ale jejich kariéry postupem času nabraly opačný, v Krausově případě nežádoucí směr. Krausovi se předpovídal idol ženských srdcí a to mu vydrželo právě jen tenhle film. Dále už zavadil spíše o podřadnější televizní produkci, výjimku tvoří ještě kino snímek Sleepwalkers podle Kingovy hororové předlohy. Milla Jovovich dlouhou dobu stagnovala, hledala se, ale manželství se známým režisérem a také její herecká nevyhraněnost, jí postupně připravili dostatek zajímavých rolí. Do tohoto filmu oba dobře zapadli, snad se i nějaká vnějšková podoba najde s původními představiteli, ale film strhává především mizivé procento invence ve scénáři a také fakt, že Grahamova režie moc neusiluje o nějaké zlepšení. Vyžívá se v hloupých dialozích anebo nelogickém dějovém pojetí. Když to tak vezmu, vlastně kvalitu nelze kde brát. V tomhle filmu není, romantika funguje na bázi nejpodřadnějších telenovel a ostrov je nasnímán tak, že se spousta záběrů opakuje pořád dokola. Návrat do Modré laguny zabředl do bahna jedné velké neinvenční stupidity. 20%(8.3.2013)

 • Djkoma
  *

  Jednička je naprosto jiná.... A na hodnocení je to poznat....(17.7.2004)

 • Ivoshek
  odpad!

  Jednička taky nebyla žádný veledílo, ale tohle je stupidní bohapustá vykrádačka.(2.8.2007)

 • Stegr
  *

  20% - Hodně zoufalé...(25.6.2007)

 • TheMaker
  ***

  Další krásný film o tom, že civilaze je úplně k ničemu, jen plodí chamtivost, hněv, soutěživost, povýšenost a posiluje ego. Lidská rasa prostě ještě není na takové žití připravená, proto se možná vrátí ke kořenům. Čím jsme chytřejší ve vědě a technice, tím více se v nás vytrácí láska. Proč ?(3.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace