Návrat do Modré laguny

USA, 1991, 98 min

Leslie Stevens

Robert Steadman
  • mandes

rozpočet : $11 million tržby americké : $2,807,854(19.12.2006)

• Galadriel

Vzhledem k tomu, že jsem Modré leguně dala 1* (a víc si fakt nezaslouží) a tohle je ještě o třídu horší, tak je myslím směr koš, který "Návrat" nabírá, naprosto bez debat.(8.5.2007)

"To je TO, na čo som čakala celý deň?" Hlúpučký a "čistý" príbeh, v ktorom režisér William A. Graham (VRAŽDY DIEVČAT Z KALENDÁRA) kladie dôraz na mladícku sexualitu a ostrovnú výpravu. Tvorcovia sa snažia (s úspechom) nenakrútiť ani jednu zapamätateľnú scénu, napriek tomu má tento návrat do magickej lagúny niečo do seba; deti objavujú tajomstvo a rozmýšľajú nad nesmrteľnosťou chrústa ("Prečo sa ľudia ženia?") a prídu aj kanibali. Nejedná sa o remake, ale o voľné pokračovanie: dej sa odohráva niekoľko dní po udalostiach z "jednotky". Loď narazí na čln s dvojicou mŕtvych protagonistov minulého diela, ale ich blonďavý potomok stále žije a práve ten (+ jediné ďalšie dieťa na palube) stroskotá na úplne rovnakom ostrove. Tomu poviem smola.(19.12.2004)

• - Film byl v roce 1992 nominován hned v 6 z 12 oficiálních kategoriích nechvalně proslulé Nadace zlaté maliny. (Conspi)

• - Režisér mal extrémne nároky na dĺžku doby nakrúcania, čo bolo v rozpore so zákonom o počte odpracovaných hodín maloletých v USA. Rodičia preto prehlásili Millu Jovovich (Lilli) za finančne a právne nezávislú na rodine, a tak sa stala plnoletou počas natáčania filmu. (DJ Rocco iNc)