GEN - Galerie elity národa (TV pořad)

• Česko

GEN - 100 Čechů dneška

• Česko

GEN

Dokumentární / Životopisný

Česko, 1993, 181x14 min

Fero Fenič, Juraj Jakubisko, Ondřej Trojan, Ivan Vojnár, Jan Hřebejk, Vladimír Drha, Milan Šteindler, Jan Němec, Věra Chytilová, Irena Pavlásková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Jaromil Jireš, Jiří Věrčák, Jaroslav Brabec, Jiří Menzel, Ladislav Smoljak, Zeno Dostál, Karel Smyczek, Filip Renč, Hana Pinkavová, Jiří Suchý, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, Jan Špáta, Ján Piroh, David Vondráček, Irena Gerová, Robert Sedláček, Josef Císařovský, Igor Chaun, Pavel Koutecký, Petr Skála, Vladislav Kvasnička, Simona Oktábcová, Ján Sebechlebský, Alena Činčerová, Viktor Polesný, Oleg Reif, Dagmar Smržová, Oskar Reif, Zuzana Zemanová-Hojdová, Zdeněk Podskalský ml., Jan Reinisch, Petr Slavík, Ján Fajnor, Jaroslav Hovorka, Tomáš Mináč, Jiří Datel Novotný

Adolf Branald, Václav Havel, Ester Krumbachová, Vladimír Jiránek, Ivan Hlinka, Rudolf Hrušínský, Jan Saudek, Karel Gott, Jiří Barta, Věra Chytilová, Radúz Činčera, Pavel Kohout, Josef Škvorecký, Václav Vojta, Jan Špáta, Josef Suk, Vladimír Dlouhý, Bohumil Hrabal, Bolek Polívka, Vlastimil Brodský, Ctibor Turba, Jiří Suchý, Jan Svoboda, Jiřina Bohdalová, Theodor Pištěk ml., Hana Hegerová, Jan Hammer ml., Josef Kemr, Jiří Menzel, Vlasta Chramostová, Lubomír Lipský st., Svatopluk Beneš, Vladimír Páral, Petr Janda, Karel Svoboda, Radoslav Brzobohatý, Zdeněk Smetana, Jan Tříska, Jaroslava Adamová, Petr Hapka, Zdeněk Tůma, Lucie Bílá, Josef Zíma, Jiří Krejčík, Květa Fialová, Jan Klusák, Miroslav Donutil, Dana Němcová, Jiří Musil, Jiří Kodet, Věra Bílá, Jiří Weiss, Otomar Krejča st., Zdeněk Miler, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška, Karel Černý, Olga Havlová, Václav Klaus, Arnošt Lustig, Jaromír Jágr, František Pavlíček, Zdeněk Mahler, Roman Šebrle, Aleš Valenta, David Radok, Eduard Tomáš, Petr Eben, Jan Pirk, Tomáš Baťa (a.z.), Tomáš Jan Baťa, František Dvořák, Miloslav Stingl, Jarmila Šuláková, Pavel Tigrid, Bořek Šípek

Mnohdy nešťastná ruka při výběru elity poněkud pozměnila původní význam tohoto slova. A navíc každý filmový režisér není dokumentarista. Výsledkem byla značně kolísavá úroveň jednotlivých dílů.(5.10.2011)

Vítám dokumentární cyklus, který posiluje sebevědomí, národní uvědomění a hrdost našich občanů.(19.6.2010)

Samozřejmě záleželo na osobnosti představované i představující, ale celý projekt byl asi to nejlepší, co ČT v 90. letech na poli dokumentu spáchala.(16.4.2005)

70% - Viděl jsem díl s Hrabalem a celkem se mi to líbilo...(9.3.2008)

• IllIlIlIIl

Dokumentární cyklus, díky kterému si můžeme připomenout a nebo se nově dozvědět o českých osobnostech a jejich zásluhách.(27.11.2007)