Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiální text distributora)

sedm.1 odpad!

Nevím,kdo je větší tupoun.Jestli Bruno Mattei,který je,respektive byl, opravdu otřesným režiserem,nebo já,když neustále koukám na ty jeho počiny.Se zde zmiňovanými Cannibal Holocaust nebudu vůbec srovnávat,neboť kromě ubohosti nemají nic společného,ale toto je navíc skutečný brak.Debilita děje je naprosto neuvěřitelná,ovšem to co předvádí zde přítomní rádobyherci,to se fakt jen tak nevydí.Nevycházel jsem z úžasu,že se nestydí vůbec před tu kameru vlézt,pronášet tam ty neuvěřitelně tupé dialogy a házet při tom grimasy Homera Simpsona.Původně jsem chtěl dát alespoň 1* za občasné a docela povedené gore,ovšem jelikož mě celkově tento film uráží svou existencí,nedám mu ani Ň!Totální odpad! ()

TERRORDROME

Bruno Mattei je ( teda bol ) asi ten najväčší a najneschopnejší filmový sračkár oproti ktorému sú aj Boll s Winorskim oscarový machri. Ako obvykle si vôbec nelámal hlavu so scenárom a kompletne okopíroval iný film, konkrétne klasický Cannibal Holocaust. Takže tu banda dementov pobehuje džunglou a hľadajú kanibalov. Neustále dumajú nad tým či kanibali naozaj existujú a pritom stretávajú črevá a penisy žerúcich divochov každú chvíľu. To aby nám pán režisér mohol naservírovať hromadu nezmyselných ľudožrútskych orgií a znásilňovačiek ktoré sú vo svojej bezduchosti a vyžívaní sa prinajmenšom srandovné. Ako vážny film to stojí za hovno a ako paródia tiež, Mattei jednoducho šlape a šlapal by dodnes keby nezomrel. ()

drankeryth odpad!

Neskutocny brak o kanibaloch, v ktorom partia dementov sa vybrala na cestu do pralesa natocit kanibalov, ako jedia inych domorodcov. Moc sa im to nedari chytit kanibalov pri cine, tak to kamufluju a bez milosti zabijaju domorodcov a na kameru to natocia tak ze to urobili kanibali. Na konci filmu ich stastie opustilo a vsetkych do jedneho pozabijali mierumilovni kanibali:) Tento odpad bol natoceny takou kamerou, akou oplyvaju telenovely. Na uvod filmu som si vsimol, ze tvorcovia filmu moc neovladaju anglictinu, pretoze som tam videl velku chybu. Miesto MONTHS napisali MOUTHS. Hmm, pravdupovediac cela veta nemala zmysel. Chceli tam napisat o par mesiacov neskor a vzniklo z toho hybrid nezmyslu. Film na mna posobil nudne a komicky a prial som si nech tu expediciu co najrychlejsie vyvrazdia a nech je uz co najskor koniec filmu :) ()

gjjm

Odporně televizní návrat ke klasickému žánru kanibalského horroru. Nejde vlastně ani tak o návrat, ale o aktualizaci, která uplatňuje prvky, které je třeba zdůraznit dnes, například televizní hyenismus a senzacechtivost, to, že reportéři točí o věcech, o kterých pořádně nic neví, tendenčnost, bezohlednou honbu za sledovaností a tak dále. Někteří by to možná mohli brát jako částečně nechtěnou satiru na komerční televize. Kvalitativně je to ovšem blbé, i když trochu lepší než jsem čekal. Film je spíš o hyenismu než o kanibalech, a to mne trochu štve, jako každé zbytečné míšení žánrů. Hlavní výhodou je dobrá hudba, jedna z mála, které se ke kanibalárnám opravdu hodí, celkem úspěšně vyvažujeněkteré špatné vlastnosti filmu. Hlavní nevýhody: televizní, respektive telenovelovitá technická kvalita (nutno ovšem říci, že film se vydává za televizní reportáž, tudíž to možná je záměr, čemuž by napovídalo i několik zajímavých parodií televizních kamerových postupů) s příšerně amatérsky působící digitální kamerou a svrchovaně debilní scénář. V podstatě telenovila s několika kanibalskými scénami. Pár scén je bezoztyšně vystřižených ze starých lenziovek (viz Montagna di dio cannibalo). Docela hezké jsou přírodní záběry (z Filipín), kdyby nebyly tak dementně sestříhané, naopak příšerní jsou herci - asi u tří mám pocit, že jsem je viděl v nějakém pornofilmu, u všech ostatních bych to vzhledem k tělesnému typu očekával spíš než v kanibalárně. Některé scény jsou vysloveně směšné, třeba vypálení kanibalské vesnice, které působí jako nechtěná a špatná parodie an klasickou Deodatovu scénu, jiné kupodivu přes televizní dobré (ukazování filmu producentům). Neuvěřitelně debilní patetické promluvy do kamery taky stojí za to. Morbidnosti: vykuchané lidské břicho, několik rozsekaných a snědených těl (kvalita gore nic moc), boj vojáků se samopaly proti kanibalům s foukačkami (hádejte kdo vyhrál), zaříznutého leguána, kolektivní pojídání několika těl, vraždění kanibalů při vypalování vesnice, dekapitace kanibala a později znásilnění "kanibalky" (veškerý kanibalský kompars jsou nalíčení Evropané či Filipíňané), a hned potom úplně blbá kanibalská orgie na konci. Jak by vám z mého výčtu mohlo dojít, ani s tím proklamovaným násilím na tom není film tak dobře, kvalitativně ani kvantitativně - z obou hledisek je oproti horrorům z osmdesátých let ubohá. Nikomu tu nevadí, že je pokaždé pojídáno jedno a totéž tělo, jen jsou vždy použity jiné záběry z téže vivisekce. P. S. Debilitu neitalské distribuce, která téměř každému kanibalskému horroru automaticky přiřkne nálebku: "Pokračování Cannibal Holocaustu", snad není třeba komentovat. Matteiho film nevychází z Cannibal Holocaustu o nic víc, než kterákoli jiná italská kanibalárna (přestože mnoho scén je doslovně citovaných, včetně té nejslavnější, ovšem takhle to je v kanibalárnách častěji, i v těch starých). Na oživení žánru ovšem Matteiho průměrná až podprůměrná kanibalárna nemá. Bob a Grace obvykle vystřihnou víc než jednu třetinu, protože lidé by se na to nesnesli dívat. () (méně) (více)

Kusko.t2

Cha-cha-cha, ten Bruno je ale mimoň :-) V dobe svojej najväčšej slávy točil tie svoje mega braky a ťažké trashovitosti spôsobom, ktorý dokázal aj vďaka svojej prostoduchosti zaujať. Doba sa ale zmenila a Bruno s ňou. Precitol až do takého stavu, že si uvedomil brakovosť svojej predchádzajúcej práce, preto na ňu čiastočne zanevrel. Dosť bolo brakov a lacných trashov, pomyslel si. Nová doba si žiada zmenu! Svet potrebuje MEGA SRAČKY toho najfekálnejšieho zrna a to tak trápne, že ak by došlo k ich zámernému napodobeniu, kópie by nedosahovali ani zďaleka takej tuposti, ako v tomto prípade. Preto je istým spôsobom Bruno Mattei výnimočný. Terajší "Mondo cannibale" je podobne ako predchádzajúci NELLA TERRA DEI CANNIBALI ťažkou vykrádačkou (nielen) CANNIBAL HOLOCAUSTu Ruggera Deodata. Našťastie ale o poznanie zábavnejšou vykrádačkou – dovolím si povedať, že až neskutočne trefnou PARÓDIOU! Opäť tu máme totožné scénky a lá Holocaust, vrátane uhla kamery, trápne omieľaného posolstva, kompletného scenáru, či dokonca mimiky postáv. Pri tom všetkom nechýbajú samozrejme mega chyby, nelogickosť, na ktorú Bruno dokonca aj upozorňuje, prsíčka, vnútornosti, posekaný trávnik uprostred amazonskej džungle, či telenovelové dialógy evokujúce lacné porno filmy. Jednoducho a jasne, keby som nevidel, neuverím! Preto ak je možnosť a súčasne "Cannibal Holocaust" patrí medzi filmy už videné a hodnotené pozitívne, určite sa pozrite na túto (chcenú/nechcenú) paródiu. Zábava je v tom prípade zaručená. ### Na záver ešte vysvetlím, prečo som sa uchýlil nenadeliť filmu akékoľvek hodnotenie. Z celej škály si totiž moje presvedčenie nedokázalo vybrať. "Mondo cannibale" = asi najhorší film EVER a súčasne jedna z najlepších kanibalských paródii EVER! Ťažká dilema toto :-) ()