Pohádky o mašinkách (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1987, 10x9 min

Eduard Hofman

Vladimír Ráž

Klasický známý večerníček o mašinkách. Jako malý jsem ho měl rád, je kouzelný. :)(15.10.2015)

Jeden z nejlepších večerníčků :).(20.7.2011)

Je neuvěřitelné, jak stále krásně učínkuje v době pendolín na naše malé (a na mně!) tahle série příběhů o panu Blahošovi, nejvyšším panu železničáři a kouzelníku Zababy ze Zababova. Možná díky těmto pohádkám bude děti jednadvacátého století stále vědět jak vypadají parní mašinky (tedy ty, kterým je rodiče naživo ještě neukázaly). A přiznám se, že vznik seriálu bych v klidu posunul nějkam do šedesátých/sedmdesátých let a ne do roku 1987 !!! Ačkoliv se jedná o kreslené příběhy, na člověka až neskutečně dýchnou slova jako - výtopny, depa, staré Smíchovské nádraží... Samozřejmě nelze opomenout magický líbezný hlas pana Vladimíra Ráže, který nás pohádkami provází... Jakoby člověk cítil ten zvláštní pach z kouře po hořícím uhlí... Pohádky o mašinkách patří rozhodně mezi naše nejkrásnější pohádky a večerníčky. * * * *(24.4.2012)

Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Vždycky jsem se těšil až se přehodí výhybka a pojede se za černokněžníkem Zababou. Nejlepší byl díl s dlouhou předlouhou mašinkou:-)...(28.2.2006)

Vynikající večerníček a taky v mém mláděcím věku jeden z mých nejoblíbenějších. Vláčky já měl vždycky rád a tady se díky černokněžníku Zababovi s nimi děli neuvěřitelné věci. A právě jsem si vzpoměl proč mám Smícháč radši než Hlavní nádraží.(28.7.2009)