Pohádky o mašinkách (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1987, 10x9 min

Eduard Hofman

Vladimír Ráž

Jeden můj z nejoblíbenějších Večerníčků. Nedávno jsem na netu narazil na ukázku a ukáplo mi pár slziček, protože jsem zjistil, že mé dětství je nenávratně pryč. Prosím, vymyslete někdo stroj času!!!(22.6.2008)

Vladimír Ráž má krásný hlas, a neposlušná mašinka je dobrý tah! jen se na to nesmí dívat současní či budoucí železničáři.(30.9.2010)

Zababa!!!(9.9.2004)

Je neuvěřitelné, jak stále krásně učínkuje v době pendolín na naše malé (a na mně!) tahle série příběhů o panu Blahošovi, nejvyšším panu železničáři a kouzelníku Zababy ze Zababova. Možná díky těmto pohádkám bude děti jednadvacátého století stále vědět jak vypadají parní mašinky (tedy ty, kterým je rodiče naživo ještě neukázaly). A přiznám se, že vznik seriálu bych v klidu posunul nějkam do šedesátých/sedmdesátých let a ne do roku 1987 !!! Ačkoliv se jedná o kreslené příběhy, na člověka až neskutečně dýchnou slova jako - výtopny, depa, staré Smíchovské nádraží... Samozřejmě nelze opomenout magický líbezný hlas pana Vladimíra Ráže, který nás pohádkami provází... Jakoby člověk cítil ten zvláštní pach z kouře po hořícím uhlí... Pohádky o mašinkách patří rozhodně mezi naše nejkrásnější pohádky a večerníčky. * * * *(24.4.2012)

Mašinu jsem jako malej řídil dokonce, takže ten vztah tam byl už od mala :-)(4.6.2009)