poster

Pohádky o mašinkách (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1987, 10x9 min

Režie:

Eduard Hofman

Hrají:

Vladimír Ráž
 • Korbitch
  **

  Těžkotonážní nuda, kterou můj mladej dal dost hlasitě najevo. Ráž už nemohl být nudnější.(24.6.2013)

 • A.L.E.S.
  *****

  Rodiče mi pořád říkali, že z těch vláčků vyrostu, ale postupem času zjišťují, že je to čím dál horší. Parní lokomotivy z depa na Smíchově, moudrý pan Blahoš, nejdelší parostroj s hromadou náprav od černokněžníka Zababy a v neposlední řadě jeho futuristické náčtrky hnacích vozidel. Hlas pana Ráže mi imponuje dodnes, srovnat se dá možná s Radovanem Lukavským. A kdoví, jestli mě "railmánie" nechytla z tohoto úžasného večerníčku.(16.12.2006)

 • Hellboy
  *****

  Pohádky o mašinkách jsem měl rád, dodnes si pamatuju překvapivé množství detailů, čaroděje-konstruktéra Zababu a krásnou ústřední melodii. Ta-ta da-ta dá dá, tata data dáá..(12.8.2008)

 • Gimli
  ****

  Zababa!!!(9.9.2004)

 • swamp
  *****

  Je úplně jasné, čím mě tato pohádka jako dítě fascinovala - úplně tím samým, jako teď. Černokněžník Zababa, pan Blahoš, nejvyšší pan železničář, Pašíček a mašinky jsou prostě skvělé, večerníček tento nadevše.(11.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace