poster

Dvanáct měsíčků (TV film)

Pohádka

Československo, 1992, 24 min

 • LiVentura
  **

  Obsazení hl.role mi vadilo..(30.12.2010)

 • fleker
  ***

  příběh psaný brkem a rukou božky dojčland o dívce marušsce, která měla každý měsíc problémy, z doby kdy tampón měl v hlavě maximálně tak tomas alva a plenky byly ještě v plenkách(5.2.2008)

 • WANDRWALL
  ***

  Maruška byl zneužívána, posmívali se jí, ale přesto se na ni štěstí usmálo, takže si užila i trochu spokojenějšího života.(1.4.2011)

 • Le_Chuck
  ***

  Tretia hviezda za odporne dobrú Blanarovičovú. 50%(28.8.2007)

 • sportovec
  ****

  Je otázka jak vlastně hodnotit toto dílko přechodu? Přechodu mezi špičkovou dětskou tvorbou normalizace a faktickým rozvolněným postupným rozpadem tvorby pro mládež a děti po listopadu. Není to ani jednoduché, ani snadné. Pokusím se proto o velmi volnou a poněkud zjenodušenou bilanci kladů a záporů této napolo zapomenuté pohádky. Obstojný scénář se slušnou režií a lehce ekologizujícím výkladem literární předlohy Boženy Němcové zachraňují herecké výkony Blanarovičové, Vetchého, Wilhelmové a zejména Marty Vančurové; potvrzuji bezradnost Markéty Hrubešové, více deklamující než hrající svou studeně a neurčitě působící Marušku (vedle diletantismu protagonistů KOUZEL KRÁLŮ však i její výkon působí jako profesionální). Základní dějové linky byly dodrženy a překročen podle všeho nebyl ani rozpočet, který už více seškrtán být nemohl. Výsledkem je sice poněkud chudokrevný dojem, který si však přesto uchoval rezidua základních znaků české školy filmové pohádky československého období. Určitě tedy není na místě nadměrný jásot, případné truchlení by však bylo ještě nemístnější.(26.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace