Prokletí

Cursed

Horor / Fantasy / Komedie / Thriller

USA / Německo, 2005, 97 min

• bouncer

Pro mě velké zklamání, od dvojice Craven a Ricci jsem si představoval mnohem lepší film.(2.8.2006)

Horor, pri ktorom sa nebudete bat. Skor by som to zaradil na taku oddychovku, na ktoru pri dnesnom bohatom pocte hororov chytro zabudnete. Od Wesa Cravena by som cakal trosku viac.....06.03.2008(6.3.2008)

• Adrian

Je veľmi ťažké pre mňa ohodnotiť film, ktorý v každom svojom zábere upozorňuje na svoju filmovú iluzórnosť a B-čkový pôvod. Cursed je filmovým metasvetom tak po naratívnej stránke sledujúcej linky teen hororov, ako aj vonkajším kódovaním v podobe neustálych odkazov na iné filmy, resp. ich fragmenty. Priznám sa, že bolo pre mňa takmer nemožné určiť, či okaté prehrávanie Christiny Ricci bolo výsledkom Cravenovej neschopnosti pochopitelnejšie priblížiť jej filmovú postavu, alebo išlo o tvorčí zámer v súlade so spomínanými odkazmi. Čo však ale možem s istotou určiť je to, že zatiaľčo Vreskot bol pre mňa úspešnou resuscitáciou teen hororov hlavne vďaka obrovskej dávke nadhľadu a pohrávaniu sa s klišé daného žánru, tak Cursed tento pohľad citeľne chýba. Film sa berie hlavne v druhej polovici až príliš vážne v zmysle kopírovania dvadsať rokov starých postupov, ktoré v závere ešte neštastne kombinuje s módnym trendom finálových twist efektov. Škoda, pretože réžia je pomerne zručná a nájde sa aj jeden veľmi vydarený vtip a zopár ďalších, stojacich asopň za pousmiatie. 2,5*(19.5.2005)

• Allien.9

Když se vám (tak jako mně) nepodaří zapomenout, kdo je režisérem, tak budete chvílemi fakt trpět...(1.8.2010)

• heyda

Prokletí je jak foťák do vody. Na jedno použití a pak se to musí vyhodit.(18.4.2009)

• - V několika scénách v baru během souboje s vlkodlakem je možné spatřit jako výstavní kus masku Ghostface z Cravenovy úspěšné série Vřískot. (Lorge)

• - Rolu Ellie si chcela zahrať herečka Elisha Cuthbert, nakoniec však uprednostnila film Múzeum voskových figurín (2005). (RosieMcgowa)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles, některé speciální efekty pak vznikaly ve Winnipegu. (Terva)