3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
  • Faye

Nic extra jsem nečekala, takže nemůžu nikomu nadávat jenom sobě. Koupit výhodně starý dům v tom je „Vždy nějaký háček“ .... „Staré domy mají duši“ a některé i duchy. O něco zajímavější než „ Texaský masakr motorovou pilou“.(31.8.2005)

• TheRaven

Jelikož jsem měl včera možnost vidět film Horor v Amityville z roku 1979, usoudil jsem, že by nebylo marné podívat se i na jeho, o téměř tři desetiletí, mladšího bratříčka, respektive remake. Tento film je vystavěn na úplně jiném základu, už zde není pomalé budování atmosféry, ale vsazeno je na poslední dobou velmi často využívané „tuctové lekačky“. Díky kratší stopáži je i děj koncentrovanější a některé detaily mírně obměněné. Smutné je i to, že některé scény jsou tak trochu vykrádačkou z jiných, v poslední době populárních hororů. Ale abych nebyl tak negativní, některé scény byly velmi povedené a díky nim stojí film za povšimnutí. Přesto však doporučuji „starý“ Amityville.(13.10.2008)

• Kaka

Nechápu co si od tohoto veledíla tvůrci slibovali. Zase ta stále stejná tisíckrát ohraná písnička. Idylická rodinka ve které všechno klape se nastěhuje do tajemného domu, kde se to jen hemží zlem. Všechno jde ze začátku hladce a všichni jsou spokojení, jenže zhruba tak po třiceti minutách se to začne zamotávat. Nejdříve jsou to jen podivné zvuky, pak duchové, nějaké ty chodící mrtvoly, spousta imaginární krve, rituální vraždy a další a další nesmysly. To nám tvůrci efektně zabalí do moderního audiovizuálního hávu (šíleně zmatený střih) a předkládají krásně načančané a voňavé. Přitom je to sračka galaktických rozměrů. Tuna klišé, naprostá předvídatelnost, nevěrohodné postavy a takhle bych mohl ve výčtu všeho toho zlého a nedobrého pokračovat až do večera. Jen další příspěvek do brutálně upadajícího žánru.(21.6.2006)

• Djkoma

Celkem jednoduché schéma příběhu. Rodina v domě, jednomu ze členů hlasy řeknou at všechny zabije a on to udělá. Po pár letech se do tohoto domu přistěhuje další rodina a vše začíná znovu... a vše skončí stejně? :-) to uvidíte. Možná je škoda, že konec filmu je trochu už v médiích a nápisem"Podle skutečné události" dost odhadnutelný. Přesto tento nápis možná způsobí v kdekom trochu obavy typu "...se fakt stalo? se může stát i nám!". Ryan Reynolds upřímně překvapil a hraje lépe než v Blade Trinity. Ostatní neřešim, protože je povětšinou neznám. Český název je odvozen od času, kdy se probouzejí hlasy a začíná se dít ty nejhorší špatné věci. jak už to tak bývá, ten kdo tyto názvy tvoří je jistě lehce chorý...(19.8.2005)

Najlepšou stránkou filmu bol bezpochyby Ryan Reynolds, ktorý sa pomaly ale isto dostáva na výslnie z béčkového herca. Pomätenosť síce nie je spravená tak bravúrne ako ju vedel nabudit Nicholson v bravúrnom 'The Shining', ale dá sa. Film mi je ale hodnotiť ťažko, keďže som nevidel originál zo 79-teho. Atmosféra pomerne slušná, ale viac ako horrorová línia a lakačky, je tá dramatická oveľa lepšia. 65%.(27.8.2006)