3:15 zemřeš

USA, 2005, 90 min

Andrew Douglas

Předloha:

Jay Anson (kniha)

Scott Kosar, Sandor Stern (původní scénář)
  • novoten

Pitomost na n-tou, kde jediná sympatická postava začne postupem času přecházet na temnou stranu a v té chvíli tak končí veškeré soucítění s rodinou. Naštěstí se divák v Amityville nestačí ani pořádně ohřát a už přijde finále a tím i vysvobození. Výsledek horší než ubohý Texas Chainsaw Massacre. Horrorové dno občas problikne i v áčkové produkci.(19.2.2006)

• AngelAngie

Zajímavý námět .. bohužel zcela nevyužit.(25.5.2008)

• Dudek

Hodně velká ptákovina. Jeden starý dům, v něm malá holčička a tajemný hlas. Z velkého potenciálu však neschopný režisér nedokáže vůbec těžit. Snímku chybí napětí, atmosféra a bát se u něj určitě nebudete. Funkční lekačku jsem zaznamenal jen jednu a fungovala pouze kvůli kvalitě zvuku. Nebýt schopného herce v hlavní roli, jehož talent je však použit jen minimálně - a vcelku zajímavého - ne však originálního - hudebního doprovodu, byl by to jasný odpad.(10.8.2005)

I když obsazení nabádá k teenagerovské vyvražďovačce, jde o psychologickou hru, která se opírá o vynikající "dospělé" výkony Raynoldse a George. Režijně to hodně připomíná Texaský masakr motorovou pilou, přičemž Douglas klade větší důraz na budování mentální nestabily, která pramení i z naprosto běžných zvuků, které dům skýtá. Výsledný dojem trošku kazí akční závěr (ostří uvěřitelného psychothrilleru se na konci přeci jen mírně ztupí) a především pak dovětek s holčičkou, který tam rozhodně být nemusel. Výsledný dojem je tak 3.5*, přičemž ke 4 se přikláním z toho důvodu, že je mi sympatické, že film má svým pojetím mnohem blíže ke Kruhu, nežli k laciné teen lekačce, kterých je teď jak šafránu...(12.7.2005)

• flanker.27

Mnohem víc než samostatný film to připomínalo takovou pracovní demonstraci nejklasičtějších postupů při natáčení filmů se strašidelným domem. Jestli si u nějakého filmu můžete odškrtávat v seznamu očekávaných scén, je to tady (je jich asi 315). Taky asi tak 315 filmů, ze kterých nový The Amityville Horror čerpá a asi 315 důvodů, proč tenhle film nevidět (i když za distribuční název tvůrci nemůžou). Tak například logika. Proč George ten šeptající krb vlastně poslouchá? Snad jen postava Melissy George (doslova postava, ne charakter) přitáhnou pozornost. Jinak naprosto nenapínavá hloupá nuda.(15.6.2008)

• - Film je poslední produkovaný samostatným studiem MGM, všechny další snímky už totiž nesou název studia Dimension/MGM. (imro)

• - Tento film je natočen podle skutečné události, která se stala v roce 1974 v New Yorku na Long Island. (veverčák)

• - David Lutz tvrdil, že jeho nevlastný otec, George Lutz, sa zaujímal o satanizmus a mágiu. Skeptici nevysvetliteľné udalosti, ktoré sa stali v dome, pripisujú práve tomu, že si tie udalosti len namýšľal, pretože to chcel zažiť na vlastnej koži. Zaujímavosťou však je, že on aj jeho manželka prešli detektorom lži. (Karush)