poster

Kurýr 2

 • Francie

  Transporter 2

 • Francie

  Transporteur II, Le

 • Slovensko

  Kuriér 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie / USA, 2005, 88 min

 • Lateef
  **

  Jason Statham musel být v minulém životě hasič, protože s hadicí zachází s neochvějnou a mnohdy milimetrovou přesností. Koordinátor bojových scén Cyril Rafaelli připravil opravdu luxusní scénu, která patří určitě k vrcholům filmu. Akčních výstupů tu lze napočítat mnohem více, ale oproti tomuto chutnému obědu již působí jako malé přesnídávky. Pak se tu prohání, demolují a létají vzduchem nablýskané karosérie a k tomu všemu tu běhá dračice Lola a zabíjí jako o život. Vypadá to, že jde o mega akčňák, že?? Jenže teď přichází to horší. Nevím, co pan Besson vyhulil, ale obyčejný cíčko to asi nebylo. Takových ´what the hell´ scén v jednom filmu jsem dlouho neviděl, tyhle mentáloviny už fakt opouštějí hranici tolerantnosti i velkým nadhledem obdařeného diváka. Totální úlet! Příště bych prosil se důkladněji zaměřit a ještě přidat ve fightech, protože sledovat bombermana Stathama v obleku, kterak udílí své bleskové kopy a mrštné otočky s razancí těžkotonážního bucharu, je prostě žrádlo. 32 miliónů dolarů(rozpočet)/85 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.5.2006)

 • Reiniš
  **

  Cool Statham se rube s ďábelskou záporačkou Kate Nauta...To je asi to nejoriginálnější, co tvůrci v tomto mdlém pokračování dokázali vymyslet. Příběh je jedno velké klišé a akční scény jsou nereálné a přehnané až běda. Tomu všemu nasadili korunu neschopní herci ve vedlejších rolích. Škoda, protože Kurýr mohl být docela slibnou filmovou sérií, ale za tohle by se styděl snad i Segal s Van Dammem.(27.12.2007)

 • Hellboy
  **

  Když už dojde na akci, tak docela stojí za to, ale je jí zoufale málo! I přes pouhých 88 minut je to nuda se strašně neoriginálním a nezábavným příběhem a nedovedu si představit, že bych se na tento film ještě někdy podíval.(12.5.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - První Kurýr nebyl v kinech příliš úspěšný, proto pokračování dostalo zelenou až po vynikajicích prodejích DVD, které čím dál častěji tahají filmové producenty z močálu neúspěchu. (DaViD´82)

 • - Frankovo (Jason Statham) auto mení počas únosu Jacka (Hunter Clary) typ - raz je to model Audi W12 L, inokedy obyčajné Audi A8 L. (Codname)

 • - Snímek je věnován pomocnému kameramanu Michaelu Stoneovi (Terminátor 3: Vzpoura strojů, Kurýr 2), který zemřel při automobilové nehodě měsíc před uvedením snímku do kin. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace