Kurýr 2

Transporter 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie / USA, 2005, 88 min

• Gemini

Tentokrát jsem s hodnocením musel jít níž, protože v situaci rovnaké absence nějakého rozumného příběhu se v pokračování adrenalinových příhod vyřídiče Franka Martina umně nasnímané a nastříhané, silně nápadité a hravé bitky a honičky střídají s naprosto dementními CGI záběry, které s železnou pravidelností zazdívají vyvrcholení akčních sekvencí. Děje se to způsobem tak intenzivním (potažmo nechutným), že ani pohled na více odhalené než zahalené fešné tílko a tvářičku Kate Nauty to nemá šanci zachránit. A nepomohly by větší kvéry ani větší...jiné atributy. A jen tak mimochodem, neumí chodit na podpatkách. Oddechové akčňáky mi nejsou cizí, ale čeho je málo, toho je prostě málo. 50% za ty kousky, na které se dobře dívá.(7.8.2008)

• gudaulin

Film, který ve svém scénáři zcela rezignuje na jakoukoli logiku, ignoruje fyzikální zákony a přesto je ve své zjevné naivitě a neskrývané blbosti vcelku zábavný jednak tím, že si na nic nehraje a jednak přítomností Jasona Stathama, který se do rolí podobných akčních supermanů nadmíru hodí. Jemu prostě stačí ukázat svůj sveřepý obličej a procedit hlubokým hlasem několik úsečných vět, aby byl fanoušek akčních filmů spokojený. Celkový dojem: 35 %.(25.6.2009)

• Hellboy

Když už dojde na akci, tak docela stojí za to, ale je jí zoufale málo! I přes pouhých 88 minut je to nuda se strašně neoriginálním a nezábavným příběhem a nedovedu si představit, že bych se na tento film ještě někdy podíval.(12.5.2009)

• Gilmour93

Pravidlo č.1: Netoč druhý díl, když nejsi přesvědčen, že trumfneš první.. Že Frank Martin skáče se svým Audi A8 z domu na dům, proráží betonové zdi a demontuje bombu z podvozku za letu hákem jeřábu, to dokážu ještě odpustit. Že ono auto hned poté vypadá, jak by právě vyjelo z myčky sousedící s autoklempířstvím, to také. Ale neodpustím Bessonovi, že mě chce bavit opakovaným vtipem, který už dávno přestal býti vtipným.(26.4.2010)

Druhý díl o Kurýrovi, který by mohl být v klidu Jamesem Bondem (ta nezranitelnost je tu až zarážející :-)) se mi dost líbil. Až do 3/4 filmu jsem si říkal, že tu vykouzlím nějaké 4 hvězdy, ale pak přišla scéna s letadlem a tak mizerné grafické zpracování, že mi to zkazilo celý filmový zážitek. Mimo tohohle kiksu nám ale tento film má relativně co nabídnout. Ať už Jasona, který, pokud nezabředne někam do pochybných filmů, se stane prototypem akční hvězdy těchto let, či Kate Nautu a její spodní prádlo. Ptáte se mě, jestli má smysl podívat se na Kurýra 2? Já říkám, že ano. Ale jen v případě, že vám nevadí některé přehnané akce a místy dost zběsilý střih.(13.12.2009)