Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 100 min

Výborný sofistikovaný scenár, no veľmi nudné podanie. Pomaly vyvíjajúci dej zabíja atmosféru a s ňou aj celý potenciál tohto filmu. Chápem tých, čo hodnotia 4 alebo 5, no mňa osobne to nepresvedčilo.(17.5.2013)

Po tomto zimomriavkovom počine by som mal všetkým doterajším duchárskym hororom, s výnimkou The Sixth Sense ubrať po hviezdičke. To som si hovoril prvé dve tretiny filmu. Ale čím bližšie bol záver, tým viac som mal vo filme jasnejšie. Proste záver ma trošku sklamal. Ale inak hrobové dielo! Ozaj husto nahodená atmosféra, Nicole hrá matku tak presvedčivo, akoby už vychovala celý detský domov a k tomu mrazivá hudba mi často rozbúchala srdce a prebudila nervy! 90%.(23.11.2006)

Z prvních minut filmu jsem měl jakýsi takýsi rozpačitý dojem. Smrdělo mi to další ódou na téma "překombinujeme příběh a v závěru diváky vytočíme". Jsem rád, že óda v té podobě - jak jsem se obával - se nekonala. A to, co se naplnilo, mně nakonec jen a jen příjemně překvapilo. TI DRUZÍ coby minimalisticky zpracovaný horor se velmi pozvolna rozjíždí, aby v polovině nabral příjemně strašidelné tempo a v závěru překvapil pointou. Pro jistotu ten závěr zopakuji: překvapil pointou. Svým počátečním skepticismem jsem si vytvořil řadu verzí závěru. Ale s takovouto inteligentní pointou jsem fakt nepočítal. Shrnuto a podtrženo: Pokud si libujete v hororech stavějících na postupně budovaném napětí a na strachu z neznámého, tak do toho jděte. Dostane se Vám toho všeho vrchovatě + navíc s bonusem kvalitního zpracování a svěží pointy.(8.12.2004)

Možno najlepší novodobý horor. Dokonale premyslený, štýlový a na posranie strašidelný. Tá záverečná ľakačka so "škaredou pani" je možno jediná ľakačka v histórii filmu, ktorá funguje aj pri opakovanom pozretí - tak dokonale je načasovaná. Na DVD som si tú scénu pustil niekoľkokrát za sebou - a zakaždým ma myklo. Niečo také sa mi nestalo pri žiadnom inom horore. Jedinou výhradou je, že od návratu manžela je pomerne predvídateľný záverečný zvrat.(28.3.2007)

ten dům není zrovna ideální domov. považují si v něm hlavně ticho. ,,měla bych vám představit děti, zatáhněte závěsy". citáty z bible, němá služebná, venku je stále mlha. a také ,,Ti", jenž jsou všude a dům je prý jejich. vyhrožují, že sundají závěsy...... . výtečně zvládnuté budování atmosféry. N.Kidman přesvědčivá jako nikdy a nikde. strach na vás dýchá i z obrazu. a hlavně, ZÁRMUTEK NAD NEBOŽTÍKEM PŘIMĚJE ČLOVĚKA K VŠELIJAKÝM VĚCEM. co jen ti služební kují za pikle? napadá vás spousta otázek. nakonec vetřelci odejdou, protože ,,tenhle dům je náš!!!" moc dobrej nápad!(18.3.2006)

• - Tom Cruise se na filmu podílel jako producent, šlo o poslední spolupráci mezi ním a Nicole Kidman vzhledem k jejich rozvodu. Ten se uskutečnil ve stejném týdnu, v jakém měl premiéru právě tento film. (don corleone)

• - Děti mají nemoc, která se jmenuje "xeroderma pigmentosum", která je velmi raritní. Na světě ji má pouze několik tisíc lidí. (don corleone)

• - Španělsko se na filmu podílelo jako koproducent a díky tomu se film počítá do španělské filmografie. Po dvou měsícíh v kinech se tak stal celosvětově nejúspěšnějším španělským filmem všech dob. (don corleone)