Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Atmosféra byla brrrnkající na nervy, k tomu vynikající scénář a naprosto excelentní výkon Nicol. Bez trhání ručiček, nožiček, hlaviček, obludiček a hektolitrů kečupu a vida, jde to taky.(20.12.2013)

Jo tak tohle me hodne mile prekvapilo. Film si drzi vybornou atmosferu uz od prvniho zaberu, kdy Kidman vykrikne. Herci jsou paradni, hlavne Nicole je fakt vyborna, ale i ostatni jsou nadprumerny. Az do konce to vypada, ze film nebude, co se tyce originality, necim vyjimecnym, ale pak pride zaverecna fakt necekana pointa, ktera celej film postavi na hlavu a film tak ziska dost na originalite, protoze nic podobneho tu jeste nebylo. Sice jsem cekal, ze nekdo mrtvej je, ale to co mi reziser predlozil jsem fakt necekal. Po celou dobu ma film hodne slusne tempo a i kdyz se odehrava na vcelku malym prostoru tak nenudi a je fakt napinavej. Chtel jsem dat 4*, ale tohle je po dlouhe dobe fakt poradnej horor, takze tu 1* pridam. Dalsi dukaz toho, ze nikde nemusi litat nejaky zrudy, aby byl film strasidelnej.(20.11.2005)

Perfektní oldschoolová duchařina, která z mála doluje maximum. Jednou jsem sebou pořádně ucuknul, což je o sto procent vícekrát než u většiny filmů stejného žánru. 80% Zajímavé komentáře: Dadel, genetique, ditechi, Frankie, crozet, Ywec(10.7.2005)

Zlatý Lev - výběr(23.1.2006)

ten dům není zrovna ideální domov. považují si v něm hlavně ticho. ,,měla bych vám představit děti, zatáhněte závěsy". citáty z bible, němá služebná, venku je stále mlha. a také ,,Ti", jenž jsou všude a dům je prý jejich. vyhrožují, že sundají závěsy...... . výtečně zvládnuté budování atmosféry. N.Kidman přesvědčivá jako nikdy a nikde. strach na vás dýchá i z obrazu. a hlavně, ZÁRMUTEK NAD NEBOŽTÍKEM PŘIMĚJE ČLOVĚKA K VŠELIJAKÝM VĚCEM. co jen ti služební kují za pikle? napadá vás spousta otázek. nakonec vetřelci odejdou, protože ,,tenhle dům je náš!!!" moc dobrej nápad!(18.3.2006)

• - Strašidelná tvár, ktorá sa v jednej scéne zjaví za Grace, je časť preraffaelistického obrazu "The Wounded Cavalier" (presnejšie "Tvár puritána") z roku 1855, ktorý namaľoval William Shakespeare Burton. Tvár patrí hercovi Eduardovi Noriegovi. (TonyM)

• - Režisér filmu se objeví na jedné z fotografií mrtvých lidí, kde jsou zachyceni tři muži. Alejandro Amenábar je ten napravo s knírkem. (don corleone)

• - Španělsko se na filmu podílelo jako koproducent a díky tomu se film počítá do španělské filmografie. Po dvou měsícíh v kinech se tak stal celosvětově nejúspěšnějším španělským filmem všech dob. (don corleone)