Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Při tomhle filmu mi šel mráz po zádech i po druhém zhlédnutí. Pomalé tempo filmu vůbec neškodí, právě naopak... postupně si buduje atmosféru a když se k tomu přidají skvěle vybraní herci a neskutečně vynikající závěr, tak by si tuto lahůdku fanoušci duchařin neměli nechat ujít....(27.2.2006)

můžete mi prosím někdo povědět, u kterých scén jste se báli?? nemůžu si pomoc, ale já se spíše nudila.. Kidman mě stále nepřesvědčila, že je dobrá herečka.. ale tady se ukázala, jako slušná.. ale atmosféru, kterou měla vyvolat, u mě neuspěla.. vadilo mi, jak jenom stále křičí na tu nebohou holčičku a na své služebnictvo, které je od začátku pochybné.. mělo to několik slibných náznáků.. a teda úžásnou pointu.. za kterou dávám 2* navíc.. ale jinak mě to nepřesvědčilo :( a mám pár otazníků, na které si bohužel neumím odpověděť.. dám tomu ještě jednu šanci.. uvidíme co mi na podruhé předvedou ;)(12.7.2009)

Dnes už není příliš zvykem natáčet horory bez jediného speciálního efektu, postavené pouze na tíživé, postupně gradované atmosféře strachu, úzkosti a ohrožení. A pokud ano, pak pouze pod taktovkou „exotického“ režiséra, nezkaženého hollywoodským pohledem na věc. Po M.Nightu Shyamalanovi ( Šestý smysl ) tak přichází Španěl Alejandro Amenábar se svou elegantní variací na strašidelný dům. Skromnému hereckému obsazení jednoznačně dominuje Nicole Kidman, jejíž Grace je dokonalou negací kurtizány Satine z Moulin Rouge. Milující matka a pravověrná katolička vyzařuje odhodlání porvat se s osudem, ovšem brzy vytušíme její vnitřní nejistotu a jedno strašlivé tajemství. Pokud vás nechávají chladnými všelijaké digitální zrůdičky a chcete se v kině opravdu bát, pak jsou Ti druzí filmem pro vás. Až se budete vracet potemnělým parkem domů, budete mít o čem přemýšlet.(22.5.2002)

Pry film ve stylu Sesteho smyslu . Bohuzel me to tak neprislo. Nedoakzal me udrzet v napeti – pomale tempo spise nudi.(30.7.2002)

• Renton

Scénář: Alejandro Amenábar .. Tyhle duchařské báchorky mi už lezou na nervy! Bát se není čeho, pointy jsou podprůměrné a po mistrovských kouscích žánru z posledních let - 6 Smysl či Kruh - mě další pokusy většinou pouze nudí. Celý film se odehrává ve tmě, což je sice dáno povahou scénáře, ale pokud se ve tmě rádi nebojíte či nechcete obdivovat zručnou práci osvětlovačů, nebudete se asi také bavit. Kromě řemeslné stránky a slušného hereckého výkonu Nicole Kidman se jedná o nepovedený film.. "Zemřeli jsme na tuberkulózu před více než půl stoletím..". To se radši někde nakazím, než znovu tohle! 30%.(1.8.2005)