Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Bezesporu kvalitní duchařina. Ale příliš mě nestrhla. 75 % Horror movie of the year(17.11.2007)

Mé druhé setkání s Amenábarem a opět skvělý filmový zážitek. Stejně jako v Diplomové práci si vystačí s málem a i tady umí mistrně navodit napětí, třeba i při takové banální situaci jako je otevírání a zavírání dveří. Několikrát jsem se opravdu slušně lekl a po celou dobu jsem byl napnutý, co přijde dále. A závěrečná pointa je opravdu velmi překvapivá a pochybuju, že by ji někdo dopředu odhadl. Ti druzí jsou jasným důkazem, že lze natočit kvalitní horor i bez makabrozních scén, stačí "jen" mít kvalitní scenář a být šikovný za kamerou. A to Amenábar je až příliš :o) Navíc to musí být renesanční člověk, nejenom že si napsal i scenář, ale také hudbu (výbornou!) a dokonce byl jedním ze členů orchestru. Už se těším na Váš další film, Mistře. Mohu vám tak říkat, ne?(16.3.2004)

ten dům není zrovna ideální domov. považují si v něm hlavně ticho. ,,měla bych vám představit děti, zatáhněte závěsy". citáty z bible, němá služebná, venku je stále mlha. a také ,,Ti", jenž jsou všude a dům je prý jejich. vyhrožují, že sundají závěsy...... . výtečně zvládnuté budování atmosféry. N.Kidman přesvědčivá jako nikdy a nikde. strach na vás dýchá i z obrazu. a hlavně, ZÁRMUTEK NAD NEBOŽTÍKEM PŘIMĚJE ČLOVĚKA K VŠELIJAKÝM VĚCEM. co jen ti služební kují za pikle? napadá vás spousta otázek. nakonec vetřelci odejdou, protože ,,tenhle dům je náš!!!" moc dobrej nápad!(18.3.2006)

• - Prvý film Alejandra Amenábara v anglickom jazyku. (TonyM)

• - V jedné scéně vyděšený Nicholas prosí Anne, aby něco řekla a ona odpoví: "Jmenuju se Anne a jdu. Jdu a jmenuju se Anne." Tato věta odkazuje na režisérův první film Diplomová práce (1996), ve kterém Angela prosí o stejnou věc Chemu a dostane podobnou odpověď. (HappySmile)

• - Film začíná tak, že Nicole Kidman čte dětem pohádku a slyšíme její hlas, jak říká: "... sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." Těmito slovy začínal pořad v rádiu BBC "Listen With Mother" (Poslouchejte s mámou), který byl vysílán od roku 1950 do 1982. Úvodní znělka začínala slovy:" Tak děti, sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." (HappySmile)