poster

Ti druzí

 • USA

  Others, The

 • Španělsko

  Otros, Los

 • Francie

  Les Autres

 • Slovensko

  Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Alejandro Amenábar 1. The Others [2:24] ,2. Wakey Wakey [1:44] ,3. Old Times [3:25] ,4. They Are Everywhere [2:35] ,5. Reunion [1:06] ,6. Changes [1:37] ,7. I Do Believe It [3:15] ,8. Charles [1:46] ,9. Communion Dress [1:21] ,10. No Curtains [2:48] ,11. Give Me the Keys! [1:32] ,12. The Attic [1:47] ,13. Sheets and Chains [5:49] ,14. A Good Mother [5:42] ,15. End Credits [4:10],(13.5.2011)

 • gudaulin
  *****

  Ti druzí jsou prvním snímkem režiséra Amenábara, který jsem měl možnost shlédnout, a udělal na mě velký dojem. Právě režie je to, co tenhle snímek výrazně vyzdvihuje do nadprůměru. Námět připomíná duchařský Šestý smysl, ale je to přece jen jiné, poněkud komornější a pomalejší. O to víc vyniknou detaily a herecké mistrovství Nicole Kidman počínaje a představiteli dětských rolí konče. Otevřeně se přiznám, že tenhle film Šestý smysl v mých očích překonává. Sice jen o chloupek, ale přece jen. Dobrá kamera a nasvícení dotvářejí dokonale ponurou atmosféru. Celkový dojem: 90 %. Příklad filmu, který bez nákladných triků, krvavých stříkanců a lekaček dokáže navodit hororovou atmosféru.(30.6.2007)

 • Dudek
  ****

  Ač jsem sám nevěřil, že se něco takového může stát, jsou Ti druzí na druhé zhlédnutí ještě mnohem lepší než na první. Příjemné drama jedné rodinky s nástavbou hororu je jasnou ukázkou dobře zvládnutého filmu. Samotný snímek začíná nevinně. Příběh známe jen okrajově a narozdíl od jiných žánrových kousků je nám tu nabízeno více než jedno téma. Autoři pracují s divákem, a to přímo úžasným způsobem. Pomaličku vykládají karty na stůl a když se začné zdát, že divák má vyhráno, rychle vyloží trumf. Počáteční minimalismus není na škodu, právě naopak, skvěle dokresluje komorní atmosféru rodinného dramatu. Nicole Kidman uchopila roli skvělým způsobem a hraje velmi podobně jako v Trierově Dogvillu (dokonce i obě její postavy mají stejné jméno). Samotná strašidelnost vyplývá pouze z faktu, že se jedná o horor. Ano je to tak. Ono se vlastně vcelku nic neděje. Autoři sice něco málo naznačují, ale divák se chytá do pasti zcela sám. Pokud by bylo jasně uvedeno, že Ti druzí jsou pouze dramatem, byl by počáteční přístup diváka naprosto odlišný. Atmosféru pak dokresluje veliké sídlo plné temných koutů, pochmurná atmosféra, nejistota v tom co se vlastně děje, dokonce i doba, ve které se film odehrává a v neposlední řadě komorní, kteří se nám ke konci začnou pěkně vybarvovat. Zajímavý je pak závěr, který je diametrálně odlišný od doposavadního dění. Náznaky dostávají pevné obrysy a na povrch vychází pravda, která se však ještě několikrát převrátí vzhůru nohama. Alejandro Amenábar od počáteční nevinnosti postupně přitvrzuje, ale nikdy nevyjede z jasně dané linie. Příběh graduje až do závěru a to postupně. Ti druzí nabízejí opravdu povedený divácký zážitek.(1.7.2007)

 • tron
  ****

  Ustráchaná cholerická matka (vynikajúca Austrálčanka Nicole Kidmanová s brokovnicou), pochmúrny obrovský dom na samote pri lese (večne zahalený v hmle), tajnostkárske služobníctvo, staré zažltnuté fotografie, manžel padnutý vo vojne (Christopher Eccleston napráva svoj trápny hriech zo 60 SEKÚND), svetloplaché deti, čudné zvuky na povale, večne zatiahnuté závesy, kľúčová veta „Mami, nechoď preč, bojím sa duchov“ - a oni. Tí druhí. Kto sú? Odkiaľ prišli, koľko ich je a čo chcú? TÍ DRUHÍ sú napriek všetkým prítomným klišé výborný hororový počin, ktorý vďaka šokujúcej záverečnej pointe získava úplne iný, takmer filozofický rozmer. Réžie sa skvele chopil talentovaný čílsky režisér Alejandro Amenábar (DIPLOMOVÁ PRÁCA), ktorého mysterióznu drámu z roku 1997 OTVOR OČI v roku 2001 zremakoval herec a producent Tom Cruise ako VANILKOVÉ NEBO, ktorý s kolegyňou Paulou Wagnerovou produkoval i TÝCH DRUHÝCH, čo je zaujímavé a možno i obdivuhodné, lebo presne v roku 2001 sa s Nicole rozviedol. Kino Považan 2002(10.11.2004)

 • Lynn
  ****

  Sice jsem se nebála tolik, na kolik jsem se těšila, ale příjemné mrazení v zádech bylo. Lví podíl na tom bezesporu měla výtečná Nicole Kidman. I obě dětské role byly bezchybně obsazené. Služebnictvo správně děsivé. Snímek měl tu kouzelnou (hororovou) atmosféru, a to jak díky režii, tak i scénáři a zejména kameře budující napětí doslova v každé minutě. Takže rozhodně nadprůměr, byť Shyalaman zůstal nepokořen.(11.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace