Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Profesionální, vkusné a aristokraticky strašidelné. Působivé - samotným názvem počínaje; svižnou pointou konče. Přesvědčivá Kidman a výborní dětští herci.(23.11.2005)

Mistrovské dílo dotýkající se Kubrickova The Shining. S Kubrickem pojí film i problematika nasvěcování v přítmí a odkaz na inovativní technologii čoček z Barry Lyndona, které vyrobila NASA a které dovolovaly natáčet v omezeném osvětlení při svíčkách.(17.11.2008)

ten dům není zrovna ideální domov. považují si v něm hlavně ticho. ,,měla bych vám představit děti, zatáhněte závěsy". citáty z bible, němá služebná, venku je stále mlha. a také ,,Ti", jenž jsou všude a dům je prý jejich. vyhrožují, že sundají závěsy...... . výtečně zvládnuté budování atmosféry. N.Kidman přesvědčivá jako nikdy a nikde. strach na vás dýchá i z obrazu. a hlavně, ZÁRMUTEK NAD NEBOŽTÍKEM PŘIMĚJE ČLOVĚKA K VŠELIJAKÝM VĚCEM. co jen ti služební kují za pikle? napadá vás spousta otázek. nakonec vetřelci odejdou, protože ,,tenhle dům je náš!!!" moc dobrej nápad!(18.3.2006)

Perfektní příklad atmosférické duchařiny o strašidelném domě. SPOJLER! Amenábar má můj obdiv zato, že si jen dva roky po ŠESTÉM SMYSLU klidně lajznul tu samou pointu...(19.7.2007)

Woow, tak tohle jsem opravdu nečekal. Perfektní námět, skvělý scénář, kvalitní herecké výkony (Nicole Kidman je zde opravdu báječná) a úžasná režie Alejandra Amenábare, od tohoto režiséra se máme ještě na co těšit! Vřele doporučuji!(4.4.2010)