Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Nejlepší horor od Přichází satan!. Nicole Kidman hraje dokonale, a prakticky sama táhne celý Amenábarův autorský snímek. Bez krve, bez efektů - jen ryzí filmařina a vyděšení diváci.(7.11.2002)

Bezesporu kvalitní duchařina. Ale příliš mě nestrhla. 75 % Horror movie of the year(17.11.2007)

Z prvních minut filmu jsem měl jakýsi takýsi rozpačitý dojem. Smrdělo mi to další ódou na téma "překombinujeme příběh a v závěru diváky vytočíme". Jsem rád, že óda v té podobě - jak jsem se obával - se nekonala. A to, co se naplnilo, mně nakonec jen a jen příjemně překvapilo. TI DRUZÍ coby minimalisticky zpracovaný horor se velmi pozvolna rozjíždí, aby v polovině nabral příjemně strašidelné tempo a v závěru překvapil pointou. Pro jistotu ten závěr zopakuji: překvapil pointou. Svým počátečním skepticismem jsem si vytvořil řadu verzí závěru. Ale s takovouto inteligentní pointou jsem fakt nepočítal. Shrnuto a podtrženo: Pokud si libujete v hororech stavějících na postupně budovaném napětí a na strachu z neznámého, tak do toho jděte. Dostane se Vám toho všeho vrchovatě + navíc s bonusem kvalitního zpracování a svěží pointy.(8.12.2004)

Sice jsem se nebála tolik, na kolik jsem se těšila, ale příjemné mrazení v zádech bylo. Lví podíl na tom bezesporu měla výtečná Nicole Kidman. I obě dětské role byly bezchybně obsazené. Služebnictvo správně děsivé. Snímek měl tu kouzelnou (hororovou) atmosféru, a to jak díky režii, tak i scénáři a zejména kameře budující napětí doslova v každé minutě. Takže rozhodně nadprůměr, byť Shyalaman zůstal nepokořen.(11.12.2005)

Woow, tak tohle jsem opravdu nečekal. Perfektní námět, skvělý scénář, kvalitní herecké výkony (Nicole Kidman je zde opravdu báječná) a úžasná režie Alejandra Amenábare, od tohoto režiséra se máme ještě na co těšit! Vřele doporučuji!(4.4.2010)

• - Nicole Kidman přemlouvala údajně režiséra, aby si vybral jinou herečku, protože se nechtěla pouštět do tak temné role po živelné roli v Moulin Rouge. (don corleone)

• - Strašidelná tvár, ktorá sa v jednej scéne zjaví za Grace, je časť preraffaelistického obrazu "The Wounded Cavalier" (presnejšie "Tvár puritána") z roku 1855, ktorý namaľoval William Shakespeare Burton. Tvár patrí hercovi Eduardovi Noriegovi. (TonyM)

• - Dům, který se měl podle příběhu nacházet na ostrově Jersey, leží ve skutečnosti na severu Španělska u města Santander. (don corleone)