Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Ta velká hacienda, ve které se celý film odehrává už se předemnou ve filmu někdy objevila, nemůžu vystát tu myšlenku, že jsem jí už někde viděl..jenže kde. Každopádně i tak jsou Ti druzí výborná duchařina, pro někoho, respektive pro tiskaře obalů na dvdčka je to gotický horor, i když nevím co je na tom gotického, ale budiž, i tak je to nářez nevídaný, kterých by mohlo být jen víc a víc, protože přesně takovéhle filmy já mám rád. Nic nervydrásajícího, se zvláštním příběhem, a opravdu hodně povedeným závěrem. Právě ty závěry se mi na těchto filmech velice líbí, jsou nápadité a hlavně když už se film podobného ražení natočí, tak se většinou závěr nezkazí a vždycky dokáže překvapit. Je dost možné, že mě chvíli rozčilovala Nicole Kidman, ale později jsem s ní docela v tom domě žil, a věřil jsem jí i ty nervíky, které ke konci filmu z ní tekly proudem, a nebylo se čemu divit, ze mě tekly taky.(16.2.2009)

Možno najlepší novodobý horor. Dokonale premyslený, štýlový a na posranie strašidelný. Tá záverečná ľakačka so "škaredou pani" je možno jediná ľakačka v histórii filmu, ktorá funguje aj pri opakovanom pozretí - tak dokonale je načasovaná. Na DVD som si tú scénu pustil niekoľkokrát za sebou - a zakaždým ma myklo. Niečo také sa mi nestalo pri žiadnom inom horore. Jedinou výhradou je, že od návratu manžela je pomerne predvídateľný záverečný zvrat.(28.3.2007)

V tomhle žánru vysoké hodnocení dávám zřídka, ale u Others v čele s výbornou Nicole Kidman jsem nemusel o nízkém hodnocení přemýšlet. Nejen vynikající režie a hudba, o kterou se postaral Alejandro Amenábar, ale i výborně herecky ztvárněný řemeslo, které se velmi přiblížilo duchařskému Sixth Sense. ČISTÁ kamera, žádné kulisy - žádné triky.(5.5.2012)

• - Film je zvláštnym mixom rôznych kultúr, ktoré sa podieľali na produkcii. Austrálska herečka v ňom hrá Angličanku, napísal ho a zrežíroval Španiel s podporou Američanov. Príbeh sa odohráva na anglickom ostrove Jersey, ktorý leží pri francúzskom pobreží, ale film sa točil v Španielsku. (TonyM)

• - První týden promítání v USA se film umístil na 4. místě návštěvnosti, po sedmi týdnech se dokonce vyšplhal na 2. místo. (HappySmile)

• - Scénář byl napsán původně ve španělštině Alejandrem Amenabarem a posléze přeložen do angličtiny. (don corleone)