Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 101 min

Film by byl poloviční, kdyby si Amenábar tak zručně nevypomáhal kamerou a hudbou. Právě díky tomu se to nebojím zařadit do kategorie skutečných hororů, kterých jsem zatím viděl sotva deset. Klasické lekačky ve stylu dlouhé ticho a najednou baf už mě nebaví pěkých pár let, ale tady ve mně kvůli temným tónům a statické kameře několikrát nepříjemně hrklo. Nicole na sebe strhává velké množství pozornosti, ale zároveň je tak šílená, že jí těžko můžete věřit, a tak jste v pozoru až do závěrečné pointy.(26.5.2012)

Po tomto zimomriavkovom počine by som mal všetkým doterajším duchárskym hororom, s výnimkou The Sixth Sense ubrať po hviezdičke. To som si hovoril prvé dve tretiny filmu. Ale čím bližšie bol záver, tým viac som mal vo filme jasnejšie. Proste záver ma trošku sklamal. Ale inak hrobové dielo! Ozaj husto nahodená atmosféra, Nicole hrá matku tak presvedčivo, akoby už vychovala celý detský domov a k tomu mrazivá hudba mi často rozbúchala srdce a prebudila nervy! 90%.(23.11.2006)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $96,522,687Tržby Celosvetovo $209,947,037 ║ prvý krát keď som to videl v TV tak ma to nejak zvlášť nebralo, kdež to už taká blu-ray projekcia cez video projektor z kvalitnou repro sústavou domáceho kina je úplne iné kafe, nakoniec uznávam pôsobivá ducharina /80%/(7.8.2005)

Film ve stylu Šestého smyslu? To možná ano, ale co se týče kvality, tak to prosím nesrovnávat! Chápu snahu režiséra o vybudování kvalitní atmosféry, bez přehnaných triků, či lacinných lekaček, jenže ve výsledku na nás film může občas působit trochu fádně. Na horror není příliš děsivý a na drama se tam toho tolik neděje. A prostředí tmavého domu, v kterém, neznámo proč, nesmí zůstat jediné dveře otevřeny, také není dostatečný důvod, proč valit bulvy po celých 100 minut. Nicole Kidman hrála výborně, to bezpochyb, jenže celý film to na lepší úroveň bohužel nepostaví. Závěrečná pointa byla taktéž slušná, jak už to u podobných duchařských filmů bývá (The Eye, Shutter apod.), jenže celkově prostě musím zůstat u 6/10(13.3.2008)

Perfektní oldschoolová duchařina, která z mála doluje maximum. Jednou jsem sebou pořádně ucuknul, což je o sto procent vícekrát než u většiny filmů stejného žánru. 80% Zajímavé komentáře: Dadel, genetique, ditechi, Frankie, crozet, Ywec(10.7.2005)