Queen v Budapešti (koncert)

• Maďarsko

Varázslat - Queen Budapesten

• SK název

Queen v Budapešti

• EN název

Queen Live in Budapest

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

Queen si jako první anglická skupina zahráli za železnou oponou.27. července na Nepstadionu natáčeni už od překroční hranic Jánosem Zsombolyaiem.Skvělá atmosféra, skvělý výkon celé skupiny i publika.Bylo vlastně první a zároveň poslední ve východním bloku kdo je viděli živě.A jakoby to věděli, užívají si každou minutu a divák s nimi.(19.6.2005)

Tehdy jediný koncert legendárních Queenů ve východním bloku. Strhující atmosféra ze zaplněného stadionu, strhující vystoupení rockové legendy, pohledy do zákulisí koncertu, prohlídka města a krátké rozhovory s členy kapely a převážně pak s Fredie Mercurym. Byly mi teprve 3 roky, takže sem ještě nemoh navlíct rockerský obleky a nemoh sem zajet poslechnout si osvědčené "fláky", ale z vyprávění vím, že spousta lidí se na ten koncert od nás vypravilo a pro tehdy dva oddělené světy, západní a východní, to byl jistě nezaměnitelný a nezapomenutelný zážitek. I přesto, že na mě působil pouze přes televizní obrazovku, měl jsem pocit jako bych v to davu stál, jako bych slyšel We Will Rock You a všechny ostatní skladby na živo. Pro fanouška Queenů je tohle pětihvězdičková povinnost.(1.9.2004)

Jeden z nejlepších koncertů Queen, lepší atmosféru jsem viděl snad jen v Milton Keynes nebo v Japonsku.(1.12.2007)

The Show Must Go On...(11.12.2008)

Milujem Queen !(27.9.2007)

Nejlepší koncert Queen.(12.12.2008)

TECHNICKÁ POZNÁMKA: Tento film bol u nás uvedený pod originálnym názvom MAGIC: QUEEN IN BUDAPEST. A nejedná sa o nejaký videofilm, ale poctivú kinoprodukciu, ktorá za "komančov" napĺňala sály. (3.1.2006)(3.1.2007)

Příznávám, že nejsem nějakým oddaným fanouškem legendárních Queen, ale tohle galapředstavení je fenomenální nářez a koncert s velkým K, který se snad ani jinak než pěti hvězdičkami ohodnotit nedá. Navíc potěší nevšední prohlídka Budapešti.(27.4.2008)

Nejlepší forma Queen předvedená v tehdejším socialistickém bloku. Excelentní koncert a ta elektrizující energie v hledišti!(16.1.2008)

S Wembley nejlepší koncert Královny....(1.3.2006)

Další skvělý koncík od Queenů. Seznam skladeb je hodně podobný tomu z Wembley, i když obohacený o maďarskou hymnu a "ochuzený" o několik rock´n ´rollových coververzí. Kapela ve výborné formě jako vždy, Brian May nudí svým Brighton Rock sólem jako vždy, no prostě skvělý Queeni tak jak je známe. Koncert je proložen několika krátkými vstupy, které mapují pobyt kapely v Budapešti ale narozdíl od jiných DVD jiných hudebních skupin jich je pouze několik (4 nebo 5) a jsou krátké, takže nenarušují plynulost koncertu.(20.5.2009)

Na tomto koncertu lituju snad jedné jediné věci - škoda že mi v roce 1986 nebylo víc a nemohl jsem zajet do Maďarska... Vidět Queen s Freddiem se mi tak už nikdy nepoštěstí a to, co vystoupilo v Praze je už skutečně jen torzo... P.S. Že šlo skutečně o kinofilm se můžete přesvědčit mj. zde: http://obchod.kinosvetozor.cz/images/6159i.jpg(7.7.2007)

No, nekamenujte mě, ale já tohle nepovažuju za nejlepší koncert všech dob!(1.8.2008)

Dokonalost sama!! Miluju tuhle skupinu!!(22.12.2010)

Neskutečné.....být tam je hudební sen, co se už bohužel nesplní(4.8.2008)

Wembley bylo skvělé, ale Budapešť nejspíš vzhledem k historické důležitosti považuji asi za nejlepší koncert mé nejoblíbenější skupiny. Závidím všem Čechům a Slovákům, kteří měli tehdy tu možnost být na místě činu.(3.12.2008)

Hungarian Rhapsody! Kdo tam byl, zažil hudební nebe.... pouze moje máma to skoro celé prospala a vzbudila se až na přídavek. Omlouvá ji pouze to, že přijeli do Budapeště o den dřív, protože neměli lístky, a na nádraží v Budapešti se příliš nevyspali:-)))(27.3.2013)

Tento koncert určitě také přispěl k pádu železné opony. Tak vypadala ta nejlepší hudba na západ od našich hranic.(31.12.2008)

Jaká škoda že jsem nikdy nemohl vidět Queen naživo, tak alespoň pořádná náplast - Queen v Budapešti, díky Freddie.(9.1.2009)

Už jen za ten úchvatný medailonek s Freddiem ---> 100%. --- EDIT: 2. 11. 2012 viděno v Třinci - kino Kosmos, výborný obraz (viděla jsem na Freddiem každý chloupek) a zvuk na plné pecky (až jsem pak byla mírně nahluchlá :-), atmosféra skoro jako kdybych tam opravdu byla, Fred pobíhající s vlajkou, pak v královském plášti... NEZAPOMENUTELNÉ. LEGENDÁRNÍ. GENIÁLNÍ.(20.12.2011)

<< předchozí 1 2 3