Queen v Budapešti (koncert)

• Maďarsko

Varázslat - Queen Budapesten

• slovenský

Queen v Budapešti

Queen Live in Budapest

Hudební / Dokumentární

Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min

Jaká škoda že jsem nikdy nemohl vidět Queen naživo, tak alespoň pořádná náplast - Queen v Budapešti, díky Freddie.(9.1.2009)

Už jen za ten úchvatný medailonek s Freddiem ---> 100%. --- EDIT: 2. 11. 2012 viděno v Třinci - kino Kosmos, výborný obraz (viděla jsem na Freddiem každý chloupek) a zvuk na plné pecky (až jsem pak byla mírně nahluchlá :-), atmosféra skoro jako kdybych tam opravdu byla, Fred pobíhající s vlajkou, pak v královském plášti... NEZAPOMENUTELNÉ. LEGENDÁRNÍ. GENIÁLNÍ.(20.12.2011)

Další skvělý koncík od Queenů. Seznam skladeb je hodně podobný tomu z Wembley, i když obohacený o maďarskou hymnu a "ochuzený" o několik rock´n ´rollových coververzí. Kapela ve výborné formě jako vždy, Brian May nudí svým Brighton Rock sólem jako vždy, no prostě skvělý Queeni tak jak je známe. Koncert je proložen několika krátkými vstupy, které mapují pobyt kapely v Budapešti ale narozdíl od jiných DVD jiných hudebních skupin jich je pouze několik (4 nebo 5) a jsou krátké, takže nenarušují plynulost koncertu.(20.5.2009)

Tehdy jediný koncert legendárních Queenů ve východním bloku. Strhující atmosféra ze zaplněného stadionu, strhující vystoupení rockové legendy, pohledy do zákulisí koncertu, prohlídka města a krátké rozhovory s členy kapely a převážně pak s Fredie Mercurym. Byly mi teprve 3 roky, takže sem ještě nemoh navlíct rockerský obleky a nemoh sem zajet poslechnout si osvědčené "fláky", ale z vyprávění vím, že spousta lidí se na ten koncert od nás vypravilo a pro tehdy dva oddělené světy, západní a východní, to byl jistě nezaměnitelný a nezapomenutelný zážitek. I přesto, že na mě působil pouze přes televizní obrazovku, měl jsem pocit jako bych v to davu stál, jako bych slyšel We Will Rock You a všechny ostatní skladby na živo. Pro fanouška Queenů je tohle pětihvězdičková povinnost.(1.9.2004)

Nejlepší koncert Queen.(12.12.2008)

• Brian May

• - Záznam zachycuje první koncert skupiny Queen za železnou oponou. (Lajty)

• - Při závěrečném fragmentu britské hymny se Mercury tradičně objevoval zahalen do britské vlajky mající na rubu zástavu země, ve které Queen vystupovali. Před zmíněným číslem musel být v zákulisí člen domácího filmového štábu, který dohlédl na to, aby Freddie nevystoupil na pódium s maďarskou vlajkou vzhůru nohama. (Cherish)

• - Koncert v Budapešti bol súčasťou posledného turné Queen v zostave so spevákom Freddiem Mercurym. (Raccoon.city)