Queen v Budapešti

(koncert)
  • Česko Queen: Magic Tour v Budapešti (více)
Hudební / Dokumentární
Maďarsko / Kanada / USA, 1987, 90 min (Alternativní 59 min)

Nezapomenutelný koncert rockové kapely Queen na budapešťském Népstationu v červenci 1986. Byl to jeden z prvních velkých koncertů západní kapely v tehdejším východním bloku. Do jeho rozkladu ještě zbývaly tři roky, ale mezi 80 000 diváky už bylo i několik fanoušků z tehdejšího Československa. Ti si tak mohli užít hity jako Radio Ga Ga, We Will Rock You nebo Bohemian Rhapsody na vlastní oči a uši. Tyto a další písně rozhodně nemůžou chybět v hodinovém sestřihu z tohoto koncertu. Navíc málokdo asi tušil, že se jedná o jedno z posledních živých vystoupení zpěváka kapely Freddieho Mercuryho s kapelou. Po skončení The Magic Tour už s kapelou nikdy nevystoupil. (Česká televize)

FrajerTom

Koncert neskutečného historického významu - Queen se jako první skupina takového formátu představila za, do té doby nedobytnou, železnou oponou.. A chlapci se no to jaksepatří připravili - Freddie pravděpodobně nikdy nezpíval na živo lépe než právě tady.. Skvělá skladba těch největších pecek spolu s raritními kousky, kterým vévodí maďarská lidová folková písnička Tavaszi Szel.. ()

klima777

Bráno z nezaujatého hlediska nebyli Queen příliš dobrá kapela. Samozřejmě, líbí se mi Bohemian Rhapsody, líbí se mi prakticky celé Innuendo. Jenže jako instrumentalista byl jasně rozpoznatelný pouze Brian May. A celek by mnohdy nestál za zlámanou grešli, kdyby... Kdyby tu nebyl ještě Rtuťovitý Béďa, jenž svým unikátním hlasem, neskutečným charismatem, nasazením a způsobem, jakým dokázal pracovat s publikem, záchránil cokoliv. Záznam z Budapešti zcela odkrývá sílu jeho osobnosti a fakt, že si byl onoho kouzla vědom. Vylezl na pódium a proměnil se v "kinga", "parní válec" i patetického citlivku. Obecenstvo mu zobalo z ruky (ne jen maďarské, žijící za lehce korodující železnou oponou) a jiskry létaly. Mnohdy šlo o záležitosti nevkusné a podbízivé. No a co? Tohle je ztělesnění pop-kultury a její moci (která může otupovat i osvobozovat zároveň). Tohle je Bulsara v oslnivé formě a spoustě z nás chybí. ()

Johgas

Skvělý koncert - stála jsem frontu na lístky do kina Lípa v Liberci, abych mohla vidět Freddieho pobíhat po pódiu s obrovskou maďarskou vlajkou. Jediný koncert Queen v socialistickém bloku, snímek dobře zachycuje neopakovatelnou atmosféru a nadšení publika. Koncert je prokládaný medailonky jednotlivých hudebníků, kde zase exceluje Freddie - jeho konverzace při projížďce po Dunaji: Hm, to je budova parlamentu? A je to na prodej? A kolik to má ložnic? :-) Závěrečná God Save the Queen a Freddieho exhibice v hermelínovém plášti a s korunovačními klenoty na komanče musela působit jak rudý hadr na býka:-) ()

LucillaK

Freddie, Brian, Roger a Deacy v Budapešti. V době tuhého komunismu - to byl opravdu velký úspěch. Mrzí mě, že jsem jejich koncert nemohla zažít na vlastní uši, kůži, vjemy, prostě na celé tělo! Když se cítím mizerně, tak si to pustím a pokaždé to ve mě probudí obrovskou energii, vůli a samozřejmě obrovské emoce. Queen, to je věčnost. Alespoň pro mě byli, jsou a budou věční. ()

filmmovier

Neskutečná pecka. Geniální. Skvostné. Dechberoucí. Absolutně úžasné. Neskutečná show. Queen a zejména sám Freddie v absolutní životní formě, koncert plný těch absolutně největších hitů (jedna pecka za druhou) a neskutečná atmosféra, rozdováděné publikum... Neskutečná záležitost, nevídaná show. 100%. ()

• Vystúpenie sa uskutočnilo na Népstadione a pozrieť si ho prišlo 80 tisíc fanúšikov. (Raccoon.city)
  • Tracklist:
    20. Radio Ga Ga
    21. We Will Rock You
    22. Friends Will Be Friends
    23. We Are The Champions
    24. God Save The Queen (Shorty_)
  • V hodinovom zostrihu sú vynechané nasledujúce skladby: "Who Wants to Live Forever" / "Guitar Solo" / "Is This the World We Created" / "Tutti Frutti" / "Friends Will Be Friends". (Rozjimatel)