Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Typická americká komedie, o tom jak se slaví Vánoce v té "nejlepší" zemi. Docela dobrá zábava, ale často už je to dost ohraná písnička. Některé hlášky a scény jsou ovšem skvělé a tlemil jsem se u nich slušně. 75%(27.12.2009)

"POTŘEBOVALI JSME RAKEV, CHCI ŘÍCT STROMEK..." Cesta do lesa pro vánoční stromek prorážející pak větvemi okna, nesvítící žárovková výzdoba na střeše, prkna na půdě, šílená jízda na plechovém bobu, vyschlý krocan, uškvařená kočka, Clarkovo šílenství, hon na veverku, úder SWATu, výbuch zaplynovaného kanálu... Rodinným životem posedlý Clark W. Griswold v podání Chevy Chase patří bezesporu do panteonu nejlepších komediálních postav a VÁNOČNÍ DOVOLENÁ, kterou se Chase velkolepě rozloučil s pro něj úspěšnými 80. léty, byla vždy mým nejoblíbenějším a nejsjížděnějším dílem série. Griswoldovi pro jednou zůstávají doma (bohužel chybí úžasný ústřední Vacation song Holiday Road), ale vrací se bratranec Eddie i Clarkovo trapošení před prodavačkou v obchodě (v jedničce balil holku nato, že je tajný agent). Dnes už se zdaleka tak nenasměju, ale z nostalgie a protože každá druhá scéna je "kultovní", nemůžu jít pod čtyři.(11.9.2007)

Vánoční prázdniny a Sám doma. Dva filmy bez kterých si nejkrásnější svátky v roce nedokážu představit.(2.12.2007)

Americké komedie nemám moc rád, jsou strašně potrhlé a jsou filmovány pro lidi s jinou mentalitou a trochu odlišným pohledem na svět...ovšem existují i výjimky, nemohu nezmínit svoji nejoblíbenější - Sám doma 1, 2. Jsem rád, že i tato komedie mě zaujala, bavil jsem se a některé scény se tvůrcům skutečně povedly...Důvod mých 3* - a) přiznám se, že mě trochu ovlivnilo vysoké hodnocení v této databázi, b) před Vánoci nepoškodí trochu vypnout mozek a mrknout se i na stupidní americký humor, c) a asi nejhlavnější důvod je, že pokud se na film koukáte s někým, kdo je vám blízký, někdo, kdo je ve vašem srdci a máte ho rádi, tak pohlížíte na ten který snímek hned jinak...Takže hodnocení je na čistém středu, přičemž nebýt oněch 3 aspektů, dal bych 2*. To jest za mě vše! ;)(20.12.2008)

Chevy Chase to je taky moj mily predchodca Jima Carreyho. Jeho mimika, vtip a trapnost v jednom su totalnou lahodkou. Vianocne prazdniny jednoznacne patria kazdorocne pod vianocny stromcek. Dnes som si dal po rokoch repete a bavil som sa genialne. Vyborne gagy, minimalna zapletka, vela trapasov. Vianoce bez tohto filmu su u mna polovicne.(24.12.2007)