Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Komedie není můj oblíbený žánr, ale tahle patří k nejlepším, jaké jsem viděl. Klasika, která neztrácí na kouzlu ani po takové době. Chevy Chase je naprostej magor a oni vlastně snad všichni ostatní :-D....Komedie, která krom několika mála dalších získala můj obdiv.(4.9.2011)

Jestliže existují filmy, bez kterých bych si Vánoční svátky nedokázal představit, je to právě tenhle a "Skála" :). Vážně...Rodinná sešlost v domě pitomce s velkým srdcem Clarka, babičky a dědečkové, dětičky a výborný Randy Quaid...Humor od začátku do konce a i nějaké to morální poselství...Pro mě už natrvalo klasika.(2.2.2004)

No, myslím, že vianočná pohoda a usporiadanosť panuje u každého určite väčšia, než u streleních Griswaldovcov. Najmä záverečná polhodinka, keď Clarkovi (Chevy Chase) začínajú praskať nervy, je božská. A keďže v žiadnych iných roliach už nevynikol, táto postava a vôbec celá rodinka bude pre mňa vždy jedna za 'najfunny' v kinematografii. 85%.(26.12.2007)

• - Na konci filmu, keď manžel tety Bethany (Mae Questel) škrtne zápalkou a vybuchne kanál, vymrští ho to dopredu. Pri detailnom zábere, keď letí, vidno, že je pripevnený na tenkom lane. (DJ Rocco iNc)

• - Film, který Russ sleduje, když přijíždí jeho prarodiče, je Život je krásný (1946). (Valsadora)

• - V prvom zábere, keď Eddie vypúšťa septik, stojí auto na druhej strane cesty, prednou časťou k vyhodeným sobom. V druhom zábere, keď Eddie zdraví suseda, je už iné auto otočené opačne k vyhodeným sobom. (megacik)