Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Plně souhlasím s tím, co už bylo řečeno - výborná komedie plná povedených gagů, ale ten dabing! První verze, kde Chevyho Chase namluvil Tomáš Juřička, je povedená, za tu druhou (se sípavým hlasem přesluhujícího Petra Olivy) bych věšel! Praktická ukázka toho, jak může špatný dabing poškodit dobrý film.(20.2.2003)

Chevy Chase a jeho rodinka opět nezklamala!! Tenhle díl navíc považuji za nejlepší z celé série.Tohle je přesně ten typ filmu, bez kterého si neumím představit Vánoce..... opravdu jedna z nejlepších komedií o vánocích ......(25.9.2007)

Tenhle film si moje maminka pravidelně pouští už asi n-tým rokem vždycky na Vánoce, a já, přestože už ho znám nazpaměť, většinou taky neodolám a podívám na něj po n+1-té. A pořád je hodně zábavný. Jedna z nejlepších opravdu bláznivých komedií všech dob. Bohužel existují 2 verze dabingu, a ta, co šla v TV zabíjí spoustu dobrých vtipů, takže si radši pořiďte originál s titulky a máte zábavu jistou.(23.2.2003)

Chevy Chase to je taky moj mily predchodca Jima Carreyho. Jeho mimika, vtip a trapnost v jednom su totalnou lahodkou. Vianocne prazdniny jednoznacne patria kazdorocne pod vianocny stromcek. Dnes som si dal po rokoch repete a bavil som sa genialne. Vyborne gagy, minimalna zapletka, vela trapasov. Vianoce bez tohto filmu su u mna polovicne.(24.12.2007)

Jestliže existují filmy, bez kterých bych si Vánoční svátky nedokázal představit, je to právě tenhle a "Skála" :). Vážně...Rodinná sešlost v domě pitomce s velkým srdcem Clarka, babičky a dědečkové, dětičky a výborný Randy Quaid...Humor od začátku do konce a i nějaké to morální poselství...Pro mě už natrvalo klasika.(2.2.2004)