Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Vánoční Griswoldy mám rád. Clark jako otec rodiny se snaží, aby letos byly Vánoce perfektní a normální. U Griswoldů ale slovíčko normální neznají a tak s nimi můžeme zažít spoustu dobrodružství. Za sousedy bych je chtít nechtěl, ani Griswoldi to se sousedy moc nevyhráli. :-) Leonard z Teorie si je podobný, i když tady je ještě malej prcek.(17.12.2012)

Scénář: John Hughes .. Pro mě nejlepší a nejzábavnější část ze série o rodince Griswoldovic. Až k Vám přijedou na Vánoční svátky rodiče, tchýně a bratr, určitě si neužijete tolik co při sledování tohoto snímku! Kultovní "řezání stromečku", osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička.. Vánoční stoprocentní klasika.(8.4.2005)

Proč některé televize neustále znechucují diváky odstrašujícím dabingem? To by asi bylo na delší debatu, ale proto tu nejsme:) Jsme tu proto, že Vánoční Prázdniny jsou výborná komedie.(23.4.2003)

"POTŘEBOVALI JSME RAKEV, CHCI ŘÍCT STROMEK..." Cesta do lesa pro vánoční stromek prorážející pak větvemi okna, nesvítící žárovková výzdoba na střeše, prkna na půdě, šílená jízda na plechovém bobu, vyschlý krocan, uškvařená kočka, Clarkovo šílenství, hon na veverku, úder SWATu, výbuch zaplynovaného kanálu... Rodinným životem posedlý Clark W. Griswold v podání Chevy Chase patří bezesporu do panteonu nejlepších komediálních postav a VÁNOČNÍ DOVOLENÁ, kterou se Chase velkolepě rozloučil s pro něj úspěšnými 80. léty, byla vždy mým nejoblíbenějším a nejsjížděnějším dílem série. Griswoldovi pro jednou zůstávají doma (bohužel chybí úžasný ústřední Vacation song Holiday Road), ale vrací se bratranec Eddie i Clarkovo trapošení před prodavačkou v obchodě (v jedničce balil holku nato, že je tajný agent). Dnes už se zdaleka tak nenasměju, ale z nostalgie a protože každá druhá scéna je "kultovní", nemůžu jít pod čtyři.(11.9.2007)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

• - Na obálke magazínu People, ktorý sa Clark snaží čítať v posteli, je producent Matty Simmons. (m.a.t.o.)

• - Pri pohľade na prvýkrát rozsvietený dom zvrchu je vidieť, že tam stojí Eddieho auto. Avšak v momente, keď Clark rozkopáva soby, je vidno, že tam nestojí žiadne auto. Až odrazu sa objaví Eddie a jeho auto, hoci nebolo počuť príchod žiadneho auta. (megacik)

• - Natáčanie v obchodnom dome, kde Clark kupuje spodnú bielizeň, prebiehalo v Bullocks Wilshire Department store v Los Angeles, ktorý fungoval až do roku 1993. V súčasnosti je táto budova súčasťou školy Southwestern Law School, a pre návštevníkov je tak neprístupná. (megacik)