Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Taková ta osobní kultovka s výborným dabingem(vyhněte se tomu na Primě!!!), kterou si rád pustím každé Vánoce.Hodně pravdivá komedie o tom jak se většina rodin snaží s přemáháním stvořit tu pravou vánoční atmosféru.Přijede geniálně sarkastická tchýně Doris Roberts, senilní tetička se strýčkem a samozřejmě nesmí chybět addamsova rodinka bratrance Eddieho ve svém rozpadajícím se karavanu a zvracejícím čoklem: "Ano, nádherné vánoční ráno.Sníh na střeše, rodina v pohodě a kripl vypouštějící své hovna do mého kanálu!" "Zdar Clarku.Hajzl už byl plnej!" _ Vše se samozřejmě toho večera 24. prosince zvrhne... Všechny ty gagy vám neřeknu ale dojde i na výbuch kanálu a zásahovou jednotku.Jednoduchý, přiblblý filmeček ale nějakým způsobem ho miluju.(23.10.2005)

To byla hustá úleťárna, sice to nebylo tak zábavné jako Sám doma ale i tak je to neskutečná prdel, nemám slov, Chevy Chase na Hrad :)(24.12.2016)

Jeden z mála vánočních filmů, které dokážu snést, a zároveň jeden z nejlepších. Když Vánoce po americku, tak takhle. Ho ho ho!(25.12.2007)

Pár těch Bláznivých dovolených jsem kdysi viděl, ale pletou se mi dohromady..tady jsem však rozpoznal jednu scénu, která je ikonická dodnes a překvapilo mě, že i dneska je to taková odlehčená zábava před Vánocemi, která potěší...70%(21.12.2015)

Scénář: John Hughes .. Pro mě nejlepší a nejzábavnější část ze série o rodince Griswoldovic. Až k Vám přijedou na Vánoční svátky rodiče, tchýně a bratr, určitě si neužijete tolik co při sledování tohoto snímku! Kultovní "řezání stromečku", osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička.. Vánoční stoprocentní klasika.(8.4.2005)

• - V scéne, keď sa Clark (Chevy Chase) chystá jazdiť na snežnom tanieri, leští ho, aby šiel na ňom oveľa rýchlejšie. Pri detailnom zábere vidno, že spodná plocha taniera je hladká. V ďalšej scéne, v ktorej Clark už jazdí na tanieri, sa prehupuje zo strany na stranu. Pri detailnom zábere vidno, že spodná plocha taniera má klzáky, ktoré tam predtým neboli. (DJ Rocco iNc)

• - V prvom zábere, keď Eddie vypúšťa septik, stojí auto na druhej strane cesty, prednou časťou k vyhodeným sobom. V druhom zábere, keď Eddie zdraví suseda, je už iné auto otočené opačne k vyhodeným sobom. (megacik)

• - Po príchode Bethany jej Ellen postupne vyzliekla celý kabát. Avšak v momente, keď Clark nasadí parochňu strýkovi Lewisovi, má Bethany znova ešte časť ruky v kabáte a Ellen jej ho znova vyzlieka. (megacik)