Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Toto je presne ten typ filmu, ktorý si treba púšťať počas Vianoc...(27.12.2008)

Popravdě z téhle komedie umírám smíchy, super, super, super!(23.10.2008)

::::::::::::::::: Každý rok se těšíme s rodinou na tuto komedii, až bude o Vánocích. Díváme se na ni každý rok a pořád neztrácí svůj lesk. Nezapomenutelné scénky, hlášky a vtipné dialogy, to tvoří z téhle, na první pohled nenápadné komedie nezapomenutelný skvost. Scénář je opravdu vybroušený do posledního detailu. Jestli máte chuť na nějakou tu Vánoční komedii, tohle je naprostá správná volba. ::::::::::::::::::::(9.12.2007)

Sváteční potvrzení faktu, že osmdesátky byly vskutku divná éra, o účesech nemluvě. Zatímco u nás tiše padala železná opona, u Chevy Chase padal hlasitě vánoční stromeček, ozdoby, žebříky a příbuzní. Čekala jsi snad metafyziku? Ne, ale tohle je vážně příliš fyzické.(26.12.2010)

Nikdo nedokáže na vánoce sezvat tak velkou rodinu jako Griswoldovi. Nikdo nemá v obýváku větší vánoční strom než Griswoldovi. Nikdo nedokáže ve zdraví přežít tak velkou vánoční nepohodu jako Griswoldovi. Ničí sousedi nejsou o vánocích v takovém nebezpečí, jako ti od Griswoldů. A já ke Griswoldovým jezdím každé vánoce, abych si užil všechny vánoční tradice a nemusel přitom vstát z gauče. Požáry, výbuchy, únosy, motorová pila a sexy prodavačka spodního prádla - to jsou ty jediné správné vánoce.(24.12.2015)