Tanec s vlky

Dances with Wolves

• slovenský

Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Mistrovské dílo. Co se týče režie, měl zůstat Kevin jen u jednoho filmu. Tříhodinový film, který nenudí - už to samo o sobě je výkon, ale tady je dokonalé snad vše - Costner - režisér i herec + další herci (hlavně McDonnellová), kamera, hudba (pan Barry) atd. Co více dodat: Johne Dunbare, nikdy na tebe nezapomenu!!!(7.6.2003)

Nádherný, dojímavý film od kdysi nadějného herce a režiséra. O několik let později Kevin Costner prodělal zřejmě lobotomii a zapomněl, jak se točí skvělé filmy. Ale za toto dílo má své místo v dějinách filmu jisté.(13.4.2003)

Tento film jsem viděla v kině poprvé jako puberťačka v prváku na škole a dodnes na něj vzpomínám jako na něco neuvěřitelně krásného a dojemného. Pro mé dívčí pubertální srdce jako stvořené. Celkově jsem vyrůstala v blízkém kontaktu s přírodou, četla jsem mimo jiné i Mayovky a knihy Zane Greye, takže Tanec s vlky pro mne znamenal hluboké vnitřní soucítění a spojení s dějem či s postavami...(3.7.2012)

Jeden z těch příliš velkých filmů, v nichž chybí komorní prostor pro autentické emoce. 80% Zajímavé komentáře: Melies, nash., numi(25.2.2005)

O pár minut déle a asi bych umřel nádherným blahem filmové dokonalosti.(21.1.2012)