poster

Tanec s vlky

 • USA

  Dances with Wolves

 • slovenský

  Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  NFR 2007, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A + 5 nominací: Herec HR - Kevin Costner, Herec VR - Graham Greene, Herečka VR - Mary McDonnell, Výprava, Kostýmy . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2004)

 • Subjektiv
  ***

  Po americké občanské válce probíhala poslední fáze událostí, které nakonec vedly k faktickému zničení původního způsobu života indiánů z Plání. Právě sem byl zasazen děj Tance s vlky. Jde o jednu z těch nejvýraznějších skvrn na historii USA a v 90. letech již nebylo možné tuto skutečnost popírat. V rámci stále módnějšího, tentokrát asi i oprávněného, sypání popelu na Západ Západem vznikl i tento film. Ačkoliv reviduje (byť se značným zpožděním) pohled na americkou historii, nečiní tak demytizačně, ale jednu pohádku nahrazuje jinou. Nečiní tak naštěstí zcela tupě vedením hranice mezi dobrem a zlem po rozhraní původního a přistěhovalého obyvatelstva, nicméně nenechává diváka ani chvíli na pochybách, kde leží jeho sympatie a kteráže společnost poskytuje svým členům spravedlnost, opravdovou svobodu, kde se rodí ty nejlepší lidské vlastnosti a skutečné lidské štěstí. Svým způsobem dokonce líčí indiánskou společnost jako tu naši současnou, ovšem bez jejích negativních vlastností. Nu což, je to krásná Utopia, v té prérii. Jenže tříhodinový film, který vám nedá víc než jakýsi neurčitý pocit, jak je ten život v týpí krásný a v kasárnách děsný, neustále prodává své kostýmy a scenérie jak z turistických pohlednic, ten už zase takový úžas nebudí. Je nicméně docela vkusný, neboť i ve chvíli, kdy zobrazuje milostnou lásku, činí tak poměrně civilním způsobem. Byť divák dopředu ví (a ví o ději dopředu mnohé - bohužel u filmu, kterému dění s krajinou vévodí), že tenhle cit se zrodí, tomu zrodu věří, ten zrod se děje postupně - žádný trapný první pohled. Silné ***.(10.1.2011)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Hans John Barry: 1. Main Title (expanded)/Looks Like A Suicide (expanded) ,2. Ride To Fort Hays ,3. Journey To Fort Sedgewick/Shooting Star/The John Dunbar Theme/Arrival At Fort Sedgewick (expanded) ,4. The John Dunbar Theme ,5. The Death Of Timmons ,6. Two Socks/The Wolf Theme ,7. Stands With A Fist Remembers ,8. The Buffalo Robe ,9. Journey To The Buffalo Killing Ground ,10. Spotting The Herd ,11. The Buffalo Hunt (film version) ,12. Fire Dance ,13. Two Socks At Play ,14. Falling In Love ,15. The Love Theme ,16. The John Dunbar Theme ,17. Pawnees/Pawnee Attack/Stone Calf Dies/Toughest Dies ,18. Victory ,19. The Death Of Cisco ,20. Rescue Of Dances With Wolves ,21. The Loss Of The Journal/The Return To Winter Camp ,22. Farewell/End Title ,23. The Buffalo Hunt ,24. The John Dunbar Theme (film version),(14.5.2011)

 • Hakha
  *****

  Velkolepá podívaná od Kevina Costnera, která není pro mě ani po mnoha zhlédnutí nudná. Velice lidský film, který se u mě okamžitě nastěhoval do TOP30. Při své délce uběhne stejně tak, jako by se dívalo na poloviční film, opravdu je to silné dílo se skvělou muzikou, herci, kamerou a hlavně výpravou kde každou minutu hltám jako bych to viděl poprvé. Jednoznačně nejlepší film Kevina Costnera ve kterém hrál, a který natočil...(12.11.2006)

 • mandes
  *****

  rozpocet $22 million trzby celosvetovo $424,208,848(5.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace