Tanec s vlky

Dances with Wolves

• slovenský

Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Obvykle s vlky netančím, ale pokud bych si měl vybrat mezi opětovným sledováním Costnerova veledíla a tancem s vlčí smečkou, tak se dobrovolně vrhnu do nekoordinovaných vibrací svého těla. Adrenalin u mne totiž vždy hravě vítězil nad nudou a hlavně by to netrvalo tak dlouho.(24.7.2011)

NFR 2007, Oscar 7 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A + 5 nominací: Herec HR - Kevin Costner, Herec VR - Graham Greene, Herečka VR - Mary McDonnell, Výprava, Kostýmy . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2004)

Costner v zivotni forme. Predlouhe a presto kratke. Film nabidl uplne jiny pohled na divoky zapad nez vetsina westernu - ale daleko vice realisticky a mnohem propracovanejsi. Zaver musi dojimat i otrleho cynika.(5.8.2002)

|| Scenár: Michael Blake | Hudba: John Barry | Produkcia: Jim Wilson, Kevin Costner, Jake Eberts | Distribúcia: Orion Pictures | Štúdio: Tig Productions | Rozpočet: 22 miliónov $ | Tržby: 424,208,848 $ || Spolu s Posledným samurajom najlepší film o hľadaní vysnenej životnej harmónie - až do chvíľe, kým ju nezničia idealistické samoľubé pudy tých či oných kultúr... Vtedy sa mi vždy zvýši adrenalin od nervov, a pýtam sa znova a znova: K čomu je to dobré, že si niektorý nie sú schopný podať fajku mieru? ...Niektorí to proste nezvládajú.(24.4.2011)

O pár minut déle a asi bych umřel nádherným blahem filmové dokonalosti.(21.1.2012)