poster

Tanec s vlky

 • USA

  Dances with Wolves

 • Slovensko

  Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Film, je tak trošku tanec s filmovým uměním a tanec velmi , velmi zdařilý.Kevin Costner stvořil naprosto překrásný snímek, doplněn o úžásnou hudbu Johna Barryho, některé tance by nemuseli končit je Vám toiž při nich nádherně.Nezbývá než říci-Děkuji."Obdivuji" se našim distributorům jak se dokaží vyhýbat Director's cut .Psáno 14.7.2006.(14.7.2006)

 • RHK
  *****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Westernový multioscarový příběh o vpádu bílých barbarů mezi moudré indiány ve velmi příjemné režii Kevina Costnera a s opravdu nádhernou kamerou Deana Semlera. Costner v roli neohroženého poručíka, který se dostal na osamělou ztracenou vartu do opuštěné posádky v zemi Siouxů, kde mu jedinými společníky byli jeho kůň a toulavý vlk. Krásná pohledy na divočinu Západu, perfektní herectví, skvěle vystavěný příběh o přátelství lidí různých kultur. Jediným mínusem filmu je trochu nadměrná stopáž, což se později stalo Costnerovým režijním (zlo)zvykem. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1747-tanec-s-vlky-dances-with-wolves/videa/(11.3.2009)

 • Radek99
  *****

  Nádherné, dojímavé, opravdové dílo, svým způsobem vlastně antiwestern, vždyť Costnerův film popisuje genocidu indiánů. Tahle traumatizující epocha americké historie, součást šedé zóny života dnešních Američanů, kterou si dnešní generace fyzicky ani nepamatují, se snaží Američané dnes pochopit a nějakým způsobem omluvit a nově přiznat i svou vinu. Popírá se tak zavedený žánr westernu jako oslavy hrdinného boje neohrožených bílých osadníků, vždy s patřičnou dávkou vlastenectví a nacionalismu, kde indiáni byli vždy schematicky vykresleni jen jako figury s negativním nádechem. Costnerův film, podobně jako řada obdobně spřízněných demytizačních antiwesternů (např. Malý velký muž), ukazuje indiány a dobu osidlování amerického západu v poněkud jiném světle. Přiznává tradičnímu životnímu stylu indiánských kultur vysokou míru opodstatněnosti a dokonce přitažlivosti pro bílého kolonizátora (hlavní hrdina je původně dokonce voják - agresor), nevšední harmonii a propojení s přírodou a jejími ročními cykly... Americké osadníky naopak zobrazuje nejenom jako neohrožené, morální a zásadové hrdiny, ale i jako nemilosrdné kolonizátory a nelítostné barbary... Filmové účtování s vlastní problematickou minulostí. Navíc Costnerova režie je velice vkusná, s citem pro poetiku přírody i koexistenci s ní, jeho hlavní hrdina je zahrán přesvědčivě až bravurně a ani scénář nevykazuje žádná výrazně slabá místa. Hlavně ve svém finálním vyznění jde prostě o ÚŽASNÝ film... Podobné filmy: Malý Velký Muž, Poslední Mohykán, Mé srdce pohřběte u Wounded Knee(27.3.2007)

 • Matty
  ****

  Jeden z těch příliš velkých filmů, v nichž chybí komorní prostor pro autentické emoce. 80% Zajímavé komentáře: Melies, nash., numi(25.2.2005)

 • genetique
  ****

  Čakal som viac. Dve hodiny pekného príbehu mohlo vyvrcholiť oveľa exkluzívnejšie, pohnútky scenáristu boli totiž od začiatku jasné, takže záver ma trošku uspával. Ale inak veľmi zručne natočený a sympaticky zahraný filmík, ktorý dokáže potešiť hlavne niekde medzi srdcom a dušou. 80%.(18.7.2006)

 • - Kvůli obtížnosti se během výuky lakotštiny pominuly aspekty mluvnického rodu. Když pak rodilí Lakotové (“Siouxové”) viděli hotový film, byli překvapeni tím, že lakotští válečníci mluví jako ženy. (džanik)

 • - Studio chtělo film zkrátit na 140 minut, ale Costner prosadil více než tři hodiny. (Kulmon)

 • - Úplně poslední scéna, která se točila, byla ta, kdy Kevin Costner (John Dunbar) přijíždí se zprávou o bizoním stádu. Costnera vidíme na koni pouze v kalhotách a košili, zbytek štábu byl kvůli mrazivému počasí “řádně” ošacen. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace