poster

Tanec s vlky

 • USA

  Dances with Wolves

 • Slovensko

  Tanec s vlkmi

Dobrodružný / Drama / Western

USA / Velká Británie, 1990, 181 min (SE: 224 min, Director's cut: 237 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Není pochyb o tom, že Tanec s vlky je Costnerovo vrcholné dílo, co do režie (zde je až zarážející ona propast mezi Tancem s vlky a jeho dalšími filmy), tak herectví. Kevin Costner odvedl obrovský kus dobré práce, když s vyjmečným citem natočil tento 3 hodinový epos, ukazující divoký západ z úplně opačného hlediska. Zpočátku jemný, milý a přirozený, s příchodem vojáků kontrastně hořký a na konci silně emocionální - tak by se dal charakterizovat průběh. Po celou dobu je však Tanec s Vlky až nepříjemně pravdivý, protože pro indiány v době kolonizace opravdu nebylo nidke žádné místo... Přesto díky občasné zdlouhavosti/nudě se nemohu zbavit pocitu, že od tak velké klasiky a jednoho z předních filmů CSFD jsem čekal malinko víc. 8/10(10.6.2008)

 • KevSpa
  *****

  Bravurní režijní kousek Kevina Costnera, který už bohužel znovu nezopakoval, při pohledu na Postmana se spíše naskýtá otázka, kde se v něm vzala ta genialita, při režii této jeho prvotiny.(24.5.2002)

 • Kaka
  *****

  Kevin Costner oplýval v roce 1990 vážně genialitou, když dokázal natočit a hlavně zahrát něco takovéhleho. Costnerův nejlepší film. John Barry složil jeden z nejlepších soundtracků všech dob a i scénář se povedl na jedničku. Všechny Oscary zasloužené a konec dojemný. Epická freska, která definovala moderní western.(8.11.2003)

 • Matty
  ****

  Jeden z těch příliš velkých filmů, v nichž chybí komorní prostor pro autentické emoce. 80% Zajímavé komentáře: Melies, nash., numi(25.2.2005)

 • Zeck
  *****

  Dokonalý film, který je ve svém žánru naprostá a ojedinělá perla. Costner brilantním hereckým výkonem a úchvatnou režií doslova vtáhne diváka do duše kmene Lakotů (Siouxů) a vyvolá v něm neuvěřitelnou touhu být jeho součástí. Zvláště pro znalce této tématiky a obdivovatele indiánů je tento film prostě lahůdka, protože jsou zde vylíčeni ještě jako hrdí a samostatní lidé, kteří nejsou utlačovaní bělochy, i když je děj zasazen do druhé poloviny 19. století, kdy byli poslední volně žijící indiáni definitivně zlomeni (jediná jejich potrava bizoni systematicky vyvražděni vládou a Siouxové v podstatě také). Nádherný film s dokonalou režií, poselstvím a vypovídající hodnotou. Škoda, že tak jak končí tento film, neskončil i osud Lakotů. 100%(13.7.2012)

 • - Ve filmu si zahrál i William Costner, Kevinův otec. Ztvárnil postavu, která střelí do čela konfederačního vojáka. Ten se snažil Dunbara (Kevin Costner) sestřelit z koně na začátku filmu. (Hermi14)

 • - Úplně poslední scéna, která se točila, byla ta, kdy Kevin Costner (John Dunbar) přijíždí se zprávou o bizoním stádu. Costnera vidíme na koni pouze v kalhotách a košili, zbytek štábu byl kvůli mrazivému počasí “řádně” ošacen. (džanik)

 • - John Barry souhlasil s tím, že zkomponuje hudbu, ihned poté, co si přečetl scénář.  (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace