Prozacový národ

• Německo

Prozac Nation - Sex, Pillen und Lou Reed

Drama / Psychologický

Německo / USA, 2001, 95 min

Hmm...depresia sem, depresia tam, zoberme si zopar tabletiek a vsetko bude fajn.... :) Doost dobre.(20.6.2008)

Téměř neznámý film, který by si větší publicitu zcela jistě zasloužil, protože to, co Christina předvádí, je neskutečné! I já patřila k těm, kteří ji v očích měli vždy spíše jako Wednesday z Addams Family, i přes to, že odvedla více výraznějších rolí, ale tohle je obrovskej kus práce, který mě mrzí, že nebyl lidmi doceněn. Navíc je film plný známých tváří, kteří ji skvěle sekundují. Scéna, kdy stojí ve škole a vše kolem ní je zrychleno (vlastně i ona sama), je báječná! Jestli Woody Allen neopisoval, když pak obsadil Christinu a Jasona do filmu Cokoliv .. ;)(13.10.2008)

Christině Ricci jsem žral všechno od těch jejich koziček až po vyvalený kukadla.(4.7.2012)

Film, z kterého šel místama mráz po zádech. Chvílema to bylo na mě i moc drsný, ale zase musim uznat, že Christina to zahrála skvěle. Tenhle film ve vás prostě něco nechá ať chcete nebo ne. 80%.(22.2.2014)

• LINKIN

O depresích ale studené jak psí čumák. Z režisérského pohledu naprosto nezvládnuté (čti odfláknuté) zpracování nám ani v nejměnším nedávám možnost ztotožnit se s emocemi hlavní postavy. Bylo mi jedno, jak to s Lizzie dopadne, jestli se zabije nebo ne, co vlastně prožívá. Celou dobu sem si řikal, že si za to ta koza může sama. Přitom téma antidepresiv poskytuje velmi silný podklad pro scénáristy. Dalo se zabrousit více do sociálních problému současných "United states of depresion" a zkritizovat, třeba i satiricky a nadčasově, tehdejší generaci Bruce Springsteena. Nemůžu si odpustit srovnání s Requiem for a dream. Tam deprese z obrazovky doslova sálá, divák prožívá všechno s hlavními postavami a na konci je tak emocionálně rozcupován, že do sebe musí kopnout pořádnýho panáka. Zde se absolutně netlačí na pilu, přitom právě u tohohle typu filmu je toho zapotřebí. No a drogové opojení v doprovodu skladby Perfect day od Lou Reeda bylo fakt už tím největším WTF momentem celého filmu.(11.12.2009)