Pýcha a předsudek

Orgueil et préjugés

Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 127 min

Absolutní feel good film o velké a pravé lásce (s několika vážnějšími momety), který si s - pro mě "neživotným" - dílem Jane Austen poradil velmi koukatelně, citlivě a vtipně. Na film režijního debutanta vynikající , na produkci Working Title (skoro) překvapivé. Poprvé jsem neměl pocit, že Keira je jen pěkná tvářička, ale i herečka. Ty její přemýšlivé kukuče vypadaly velmi důvěryhodně. Pravým králem filmu však pro mě je Donald Sutherland - ten chlap se od Vládců loutek, kdy jsem ho jako naprostý filmový elév zaregistroval poprvé:-), stále zlepšuje:-)! Vadila mi jen přílišná délka a redukce vedlejších postav na figurky (nejvíce to bohužel odnesla mamkovská Brenda Blethyn). Každopádně ideální film na návštěvu kina ve dvou!(27.1.2006)

Oscar 4 nominace: Herečka HR - Keira Knightley, Výprava, Kostýmy, Hudba(4.2.2006)

Čo som si nemohol nevšimnúť boli veľmi pekné texty, ktoré spríjemňujú pôžitok z filmu, ako to bolo napríklad aj pri filme Jane Eyre. Joe Wright vybral krásne prostredie pre natáčanie s krásnym hereckým obsadením na čele s Keirou Knightley, ktorá Pride and Prejudice ťahala naozaj sympaticky.(1.11.2011)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $38,405,088Tržby Celosvetovo $121,147,947Tržby za predaj DVD v USA $79,563,153Keira Knightley s jej nevinné hravými pohľadmi tomu dáva úžasný náboj, ktorý ale naráža o chladný múr v podobe herca Matthewa Macfadyena. Je to pozerateľné ale celkovo dejovo točiace sa len na jednom mieste, strašne tomu chýba hútnejší príbeh. /60%/(30.1.2010)

• Bebacek

Ne, ne, ne a ještě jednou NE! Jsem naprostý ignorant - Jane Austenová si mě nezískala, knížkou jsem se prokousávala dlouho a těžce (a to si objektivně myslím, že jsem knihomol), film není ani o trochu lepší. Užvaněný (zlaté Gilmorky!), až nehezky literární, otrocky se držící předlohy a ve své druhé polovině nudně rozplizlý. Bingley ve mě evokoval představu nagelovaného Kryštofa Hádka (to se do kostýmního filmu moc nehodí, ne? :) ), pozérský pan Darcy se neustále tvářil, jako by právě šlápl do hovna a Keira? Nechápu, co na ní všichni vidíte. Obzvlášť v tomto filmu byla ošklivá jak noc..!(27.1.2007)