poster

Pýcha a předsudek

 • Velká Británie

  Pride & Prejudice

 • Francie

  Orgueil et préjugés

 • Slovensko

  Pýcha a predsudok

Romantický / Drama

Velká Británie / Francie, 2005, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  *****

  Nadherne sklbenie ucty ku kosatej predlohe a jej silnym kvalitam (vysperkovane bozske dialogy, cit pre vykreslenie postav) v kombinacii s vybornym formalnym spracovanim, kde popri nadhernej vyprave kazdy akord hudby (od baroknych klasik az po hravu roztopasnost skladieb pre vidiecke zabavy) a kazdy zaber ako i jazda kamery presne sprostredkovavaju pocit lahkosti, elegancie ale i sofistikovanosti a jemnosti pribehu, podtrhnute skvelymi hereckymi vykonmi. Podobne nadneseny pocit krasy v srdci mavam vacsinou pri juhokorejskych romantickych komediach, takze ti co ma poznaju, vedia aku poctu som teraz vlastne filmu zlozil :-)(5.2.2006)

 • viperblade
  ****

  Knihu jsem nečetl, takže nemohu srovnávat, ale myslím si, že herecké výkony jsou dobré, (zvláště Keira se v této roli našla), ale mimo to musím vyzdvihnout dokonalou práci s kamerou.(11.11.2007)

 • Shushika
  ****

  Absolutní feel good film o velké a pravé lásce (s několika vážnějšími momety), který si s - pro mě "neživotným" - dílem Jane Austen poradil velmi koukatelně, citlivě a vtipně. Na film režijního debutanta vynikající , na produkci Working Title (skoro) překvapivé. Poprvé jsem neměl pocit, že Keira je jen pěkná tvářička, ale i herečka. Ty její přemýšlivé kukuče vypadaly velmi důvěryhodně. Pravým králem filmu však pro mě je Donald Sutherland - ten chlap se od Vládců loutek, kdy jsem ho jako naprostý filmový elév zaregistroval poprvé:-), stále zlepšuje:-)! Vadila mi jen přílišná délka a redukce vedlejších postav na figurky (nejvíce to bohužel odnesla mamkovská Brenda Blethyn). Každopádně ideální film na návštěvu kina ve dvou!(27.1.2006)

 • Enšpígl
  ****

  Musím uznat, že přenos Anglie z konce 18 století do mého doupěte zvládl Joe Wright na výbornou. Především úžasné dialogy doslova léčily moje ouška. To bych fakt doporučil poslouchat panu Topolánkovi, aby si obohatil svůj zoufale primitivní až fekální slovník. Naprostým šokem pak pro mě bylo sledovat způsoby seznamování muže a ženy v té době. Tanec jako jediný společensky přijatelný způsob na seznamování. No, hezky se na to koukalo, ale jak bych se seznámil tenkrát já, taneční analfabet, už tam nebylo. Zřejmě by pak na mém náhrobku stálo "zemřel jako panic, protože neuměl tancovat." Samotný příběh je ukázkovej cukrářskej výrobek, ale díky skvěle zahraným partům, tady bych si dovoli vypíchnout dvě jména, Donalda Sutherlanda, za to jakým způsobem ztvárnil roli otce jsem měl sto chutí vyhlásit březen /měsíc, kdy jsem film viděl / za měsíc otců a Keiru Knightley, díky jejímu hereckýmu výkonu jsem pochopil, že i žena je člověk, byť se to na první pohled nemusí vždy tak jevit:) Film, který si sám našel moje oči a uši a přes ně zaťukal na moje srdce.(12.3.2008)

 • Matty
  ****

  Osobně dávám přednost drsnějším světům, než je ten idylicky austenovský, plný dobromyslných duší, přiměřeně komických figurek a samozřejmě i oné „upejpavosti“. Občasné nesmělé pousmání a nanejvýš něžný dotyk rukou. Všichni sice mluví striktně spisovně a oblékají se do nevzhledných kostýmů, avšak rozum, cit a ono pověstné „míti filipa“ je poplatné kterékoliv době. Chcete se bavit, dojímat a nemít přitom pocit, že sledujete pokleslou kulturu? Chcete vědět, jaký výkon vynesl Keiře nominaci na Oscara? Chcete vidět pravý protiklad Domina? Nebojte se říct ano, ano, ano a pro jednou dát valem očekávání něčeho nevídaného, šokujícího a extravagantního. Bohudík za trochu poklidnosti. 80% Zajímavé komentáře: Marius, Mahalik, wipeout, tangerine1(26.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace