poster

Nová noční můra

 • USA

  New Nightmare

 • Slovensko

  Nová nočná mora

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1994, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ****

  Wes Craven se rozhodl napravit reputaci jedné ze svých slavných sérii a po nevydařených předchozích dílech natočil podařený comeback Freddyho Krugera. Rozhodl se však vydat novou cestičkou a připravil pro hlavní hrdiny pár pořádných hororových dnů. Tentokrát se totiž děj neodehrává jen ve filmovém studiu, ale i ve skutečném světě, kde jde opravdu o holý život. Zatímco Freddy nahání své potencionálně oběti a chce si vyskoušet své nové drápy, které jsou ostřejší než kdy dřív, snaží se všichni ostatní neusnout a uchránit se tak před tímto přízrakem. Jenže ono to není tak jednoduché, sestřičky v nemocnici nabíjí své injekční stříkačky a posílají ke Krugerovým rukavicím jednoho spáče za druhým, přitom však neustále myslí jen na vaše dobro. Wes to zvládl velice dobře a své chmurné představy převedl do povedeného scénáře, který vám ukáže, že spánek vždy neznamená jen klidné přečkání noci, ale může také přinést nepříjemnou smrt. Skvělá práce s černým humorem a plno efektivních scének, jen ten malý chlapec mě občas přiváděl do rozpaků, nemám totiž rád "dětičky, které vědí", zvláště v hororech ne. 80%(26.6.2006)

 • Superpero
  *

  Tuhle sérii mám docela rád, ale tomuhle dílu jsem nevěřil už před zhlédnutím. A nemýlil jsem se, je to fakt ultimátní sračka. jedinej světlej moment je, když Krueger začne žrát toho malýho haranta.(22.5.2007)

 • Disk
  *****

  Wesi, ty jsi zatracený génius. Tvoje poslední Noční můra nemohla skončit lépe. A perfektně sis připravil půdu pro Vřískoty. A ten malý kluk - kam se hrabe Danny z Osvícení...(30.3.2013)

 • EdaS
  ***

  Hodně nedoceněný film! Wes Craven si pohrává s realitou, herci hrají sami sebe, místo Freddyho z filmů je tu nový Freddy a skoro všechno funguje jak má. Snad jen ten konec mohl být originálnější. Škoda, že diváci nevzali Novou noční můru za svou, protože je zábavná, chytrá a znepokojující... *** 1/2(15.8.2006)

 • tron
  ***

  Zaujímavý scenár, prišiel ale príliš neskoro. Inovatívny nápad o "príbehu v príbehu" Craven lepšie použil až v nasledujúcich VRESKOTOCH, takže jeho NOVÚ NOČNÚ MORU možno odporúčať snáď len zarytým fanúšikom psychopata Freda Kruegera, ktorí sa budú baviť na citáciách v citáciách a ucvkrávať si do nohavíc zo scény, v ktorej John Saxon ako John Saxon cituje scénu z prvej NOČNEJ MORY V ELM STREET, kde hral Johna Saxon šerifa Thompsona. Na môj vkus príliš komplikované, ale atmosféra vážnie, čo je oproti odľahčenejšie ladeným predchádzajúcim dielom (za jediný "vážny" diel pokladám len úplne prvý a 50% tretieho) posun dopredu... je to ostatne len druhý diel, ktorý prebehol v réžii Wesa Cravena (trojku iba produkoval). Ostatní režiséri vôbec nepochopili, v čom je sila série.(1.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace