Nová noční můra

New Nightmare

Nová nočná mora

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1994, 112 min

Skvělé! Tento díl se mi hrozně líbil. Hodně mě potěšil návrat Heather Langenkamp. Tento díl je také hodně strašidelný a docela i krvavý.(21.9.2013)

Ačkoli nemám tyto "nastavované" kaše rád,musím říct,že tento díl mě docela příjemně překvapil.Freddy tady trochu změnil vizáž,místo obličeje popálenin,vypadá,jako by akorát neměl kůži,díky čemuž vypadá mnohem víc démonicky.Jinak ve filmu hraje většina hlavních protagonistů z prvního dílu,mě osobně docela překvapilo,že Robert Englund zahraje dobře i sympaťáka,naprosto odlišného než je Freddy(ne že by Freddy nebyl sympaťák :-) ).Přesto Craven prvním dílem ukázal,že dokáže využít možnosti a místy ,jak se říká,vařil z vody.I tak se dá říct,že Nová noční můra celkem důstojně zakončila celou sérii.(20.6.2006)

Freddy's daddy is BACK! Upřímně, tohle je teda dost podceněný poslední díl! Takhle, neříkám, že to je na stejně dokonalé úrovni, jako kultovní jednička, ale kvalitou se jí tento díl přiblížil asi nejvíc. Návrat Wese Cravena za kameru je hodně, hodně znát. Naštěstí v tom dobrém slova smyslu. Scény jsou zase napínavé, lekačky opět povedené a Freddy ještě děsivější! K tomu si připočtěte fakt, že ti nejlepší herci z této série jsou zpět a vyjde vám parádní horor, který si krásně hraje s realitou (bylo fajn vidět Roberta jako herce, ne jako Freddyho a podobně.) Během filmu si není možné nevzpomenout na jinou Wesovu sérii, Scream, která nápad s odkazy sama na sebe a hraní si se žánrem vzala ještě dál. Zhodnocení po všech dílech této série: Upřímně, pokud můžete, sežeňte si tyto filmy. Ale pusťte si pouze první, třetí, čtvrtý a tento díl. Na ty ostatní můžete zapomenout, jsou to průměrné horory s jedním dost podprůměrným kouskem. Nicméně Freddy je legenda po právu a zřejmě nikdo jiný neumí tak krásně říct "Bitch!". 80 %.(28.11.2011)

Jestli je něco hustý, tak tohle. Krueggera mam vskutku rad a tohle je jeden z nejlepsich dilu, i kdyz v poradi uz asi 7. Je to perfektne pojate, vtipne, napinave, obcas se i leknete. Paradni hudba, Englund jako "herec Kruegger" je perfektni. Jedine co mi vadilo je prilisna slozitost deje, ktery se az brutalne zamotava.(27.6.2006)

Velice nedoceněný snímek. SPOILERY následují:) Ten moment, kdy vám v půlce dojde, že sledujete film o vzniku scénáře na film, který právě sledujete, opravdu stojí za to! A vůbec celý ten nápad o přesunu monstra mimo film, do reality (která je opět jen filmovou realitou), je na svou dobu velmi originální. Na předchozí filmy se nedívá z hlediska kontinuální návaznosti, ale jako materiál určený ke zkoumání (jaký to má všechno smysl?, proč to někoho zajímá a proč to někdo jiný dělá?), ironickému pošťouchnutí ("konečně ta rukavice nevypadá jako plácačka") i fandovské poctě k 10.výročí od prvního dílu.(10.1.2016)