poster

Nová noční můra

 • USA

  New Nightmare

 • Slovensko

  Nová nočná mora

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1994, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  ****

  Wes má zase zlé sny a tak se opět pustil do psaní. Bodejť by taky ne, když se mu neustále zjevovala Rachel Talalay s vystrčeným prostředníčkem, jak dřepí nad mrtvolou kotelníka a křičí "Freddy is dead!". A na pomoc mu přispěchali i staří známí... Craven pojal závěr Kruegerovské série lehce sebeparodicky. Děj se točí kolem natáčení nového dílu Můry a divák tak dostává pocit, že sleduje dva filmy zároveň. Členové štábu začínají umírat za podivných okolností a noční můry pronásledují Heather Langenkamp i jejího náměsíčného syna. Ovšem Craven nezůstává jen u špatných snů a k šíření hrůzy užívá i telefony a televize. Robert Englund se tentokrát objeví dvakrát, a to v roli filmového i nového, "opravdového", Freddyho, který sice dostal hrůznějšího vzhledu (a nového svetru), ale ztratil na humoru. Mile působí otcovský vztah Johna Saxona k zoufalé Heather, který pramení z jejich první spolupráce na prvním a třetím díle Kruegerovské série. Snad jen závěr je poněkud uspěchaný a zmatený. Přesto i teď, po deseti letech, Craven dokazuje, že mu Freddy zůstal hluboko pod kůží, a že o nápady nemá nouze. Lepší závěr ´sme si ani nemohli přát.(25.6.2006)

 • kingik
  **

  Tohle je jeden z nejméně vydařených filmů Wese Cravena a smutné je, že je to zrovna horor s hororovou ikonou, kterou kdysi přivedl do horového světa.V tomto filmu skoro nic nefunguje. Freddy už nevraždí ve snu a prezentace, že jde jen o filmovou postavu ztvárněnou Robertem Englundem je až téměř zoufalá. Ani režijně to Craven příliš nespasil. Není se čeho leknout a o nějaké hororové atmosféře si může film nechat jenom zdát. Jediné co bych viděl jako pozitivum je snaha příběh nějakým způsobem inovovat a neopakovat již x krát viděné. Jenže na Wese Cravena to byl pokus velmi chabý. 40%(27.1.2011)

 • gogos
  ****

  Jestli je něco hustý, tak tohle. Krueggera mam vskutku rad a tohle je jeden z nejlepsich dilu, i kdyz v poradi uz asi 7. Je to perfektne pojate, vtipne, napinave, obcas se i leknete. Paradni hudba, Englund jako "herec Kruegger" je perfektni. Jedine co mi vadilo je prilisna slozitost deje, ktery se az brutalne zamotava.(27.6.2006)

 • Tuxedo
  ***

  Film se na začátku trochu vleče a pořádná akce je až na konci, ale i tak se zachovala atmosféra jedničky. A s vynikající hudbou je to místy i mrazivé.(6.2.2004)

 • Xmilden
  **

  Freddy si zašel na plastickou operaci a výsledkem je nový facelift. Oslava 10.letetého výročí mohla klidně dopadnout mnohem líp. Originalitou se nešetří, ale nesympatický mladý hrdina a podivný scénář dělají divy. Kouzlo je to tam a přestože v celé sérii se každý díl vyznačoval trošku něčím jiným. Tenhle je nejdelší a tím pádem se nejvíce vleče. Digitální triky mu přitom vůbec nesluší. Série měla skončit 4. dílem. Sedmička = 35% PS: Ani remake se nepovedl. Nechte proto Freddyho už spát. Do 21. století se už moc nehodí. : N3, N1, N4, N5, N7, N2, N6(25.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace