Nová noční můra

New Nightmare

Nová nočná mora

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1994, 112 min

Tenhle scénář je opravdu zajímavý. Hlavní herci, režisér i producenti hrají sami sebe v příběhu, který skvěle završuje celou hororovou sérii. Bohužel film samotný až takovým vrcholem není a to zejména proto, že opravdu hororem se snímek stává až po polovině své stopáže, předtím to je chvílemi až nudný příběh, který jen občas udělá bu bu bu. Ale aspoň jsem pochopil, jak Craven dospěl k Vřískotům.(18.7.2006)

Skvělé! Tento díl se mi hrozně líbil. Hodně mě potěšil návrat Heather Langenkamp. Tento díl je také hodně strašidelný a docela i krvavý.(21.9.2013)

• iamek

Ani nasazení Cravena nepomohlo tuhle sérii postavit zpátky na nohy což je docela škoda. Poprvé v sérii mě zaujala skvělá hudba.(21.3.2010)

Craven se vrátil na místo činu velmi originálně. Heather je kouzelná a Saxon stejně charismatický jako v prvním díle. Režisér tak nechává zapomenout na předchozí sračku. Důstojné zakončení.(8.5.2010)

Musím uznať, že ide o dôstojné ukončenie ságy o zhmotnenej nočnej more Freddym. Craven sa nezaprie. Výborný scenár s prepracovaným prelínaním sna, reality a filmu a tiež niekoľko veľmi dobrých atmosferických scén. Škoda len, že samotný Freddy tu stratil svoju osobitú charizmu, ktorá ho sprevádzala v predchádzajúcich dieloch. A spolu s ňou odišiel aj čierny humor. 70/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(4.2.2016)