Nová noční můra

Nová nočná mora

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1994, 112 min

• Spinosaurus

Geniální propagace prvního dílu a všech herců-neherců.(5.11.2007)

Zajímavý nápad, ale nuda. Heather (Nancy) tu hraje sama sebe a s tím jak Wes Craven píše novou Noční můru, Freddy jí skrze hrdinčina malého syna začne pronikat do reality. Wes si s tím pohrál, ale moc to nedopadlo. Fred je jiný, ďábelštější, ale moc se na něj nedostane, většinu filmu se totiž řeší ten kluk a jeho zlé sny, kterých přitom ani nejsme svědky(!). A jelikož chybí i pořádná atmosféra, Heather to prostě neutáhne.. Je to sice TA Nancy, ale jako herečka za moc nestojí a hrozně rychle se okouká (už ve trojce mě štvala). Tak tedy pro mě zklamání – oproti dílu 6 to není blbost, ale zkrátka mě to ničím pořádně nezaujalo. Přesto vnímám jako relativně důstojné zakončení série – má blíže ke svaté jedničce. 6/10.(29.5.2010)

Craven musel vědět, že se v New Nightmare pouští na tenký led a spoustu fandů popudí, ale já jsem s filmem více než spokojený. Vynikající nápad, kdy se příběh NOES prolíná do života představitelů hlavních rolí, je trošku zabitý mytologií kolem postavy nového Freddyho a několika podivnými hereckými výkony. Především režisér by měl pro příště zůstat pouze za kamerou. Nejsilenjsi jsou pak bezesporu momenty, ve kterých se oba světy prolínají. Když se z Johna Saxona najednou zas stal šerif....paráda.(25.1.2004)

Craven se vrátil na místo činu velmi originálně. Heather je kouzelná a Saxon stejně charismatický jako v prvním díle. Režisér tak nechává zapomenout na předchozí sračku. Důstojné zakončení.(8.5.2010)

Narozdíl od jiných, v osmdesátých letech také zrozených, sérií Halloween a Pátek třináctého o sobě nemůžu říct, že bych byl fanouškem Noční můry, po výtečné jedničce a snad ještě lepší trojce jsou pro mě totiž ostatní díly tak trochu nuda a odmyslet si samotného Freddyho, který v každém z těch slabších dílů dělá minimálně polovinu práce, jednalo by se o docela slušnej kentus. Jenže právě postava Freddyho Kruegera je (možná paradoxně) tak neskutečně zábavná a kultovní, že není na místě Noční můry jakkoliv odzívat, Robert Englund tu podává výkon hodný na Oskara. Můj osobní žebříček: 1.díl, 3.díl (výtečné), 4.díl, 6.díl (dobré), 5.díl, 7.díl (průměrné), 2.díl (slabé).(31.8.2013)

• - Ve scénáři byla původně scéna s noční můrou Freddyho (Robert Englund). Ten v ní měl uvíznout v pavoučí síti a měl se zde objevit obří pavouk Freddy. Nakonec se scéna zrušila, protože neseděla do celkového konceptu. (facojurka)

• - Wes Craven uvažoval nad znovuobsazením Johnnyho Deppa, který si zahrál v prvním díle, ale bál se ho oslovit. Později, když už byl film hotový, se oba setkali a Wes se Deppa ptal, zda by v tom filmu byl ochoten hrát. Depp odvětil, že je velká škoda, že nebyl osloven, protože by neodmítl. (Ghostface2)

• - Herci Heather Langenkampová i John Saxon nosí ke konci filmu stejné oblečení jako v Noční můře v Elm Street. (BLStryker)