poster

Hawking (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2004, 90 min

 • joker.george
  *****

  Snímek mě neuvěřitelně strhl, bylo sice často vidět, že jde o televizní počin (kamera, lokace), ale to mu na působivosti a kvalitě nijak neubralo. Pomáhá mu zobrazení kratšího časového úseku z Hawkingova života a také to, že neustále někam směřuje a vyvíjí se za pomoci hudby, až dojde k bombastickému vyústění. Cumberbatch opět předvedl brilantní výkon a snad natrvalo si zpečetil místo v mých nejoblíbenějších hercích. Při vědeckých pasážích jsem se neztrácel, protože jsou vysvětleny srozumitelně.(30.1.2015)

 • Chrustyn
  ****

  I přes televizní dojem, slušně zpracovaný snímek o geniálním Stephenu Hawkingovi v dobách, kdy ho postupně ničila vážná nemoc, ale on nikdy nezapomněl pracovat se svým dokonalým mozkem. Velice dobrý výkon tehdy ještě neznámého Benedicta Cumberbatcha, který prorazil až seriálovým Sherlockem.(21.12.2013)

 • Driss
  ****

  Skvěle natočený film o soukromém životě jednoho z největších mozků dnešní doby, který se stal tváří moderní vědy nejen díky svému intelektu, ale také díky své síle překonávat svůj životní úděl o čemž právě vypráví tento poutavý snímek.(12.2.2012)

 • Anrie
  ****

  Jelikož fyzika není mé hobby a moc jí nerozumím, hlavně ne už té složitější, zkrátka většině tomu, o čem se ve filmu bavili, nedokázala jsem přesně chápat problémy, co na univerzitě měli. I přes to mě film bavil a vůbec jsem se tím netrápila, protože jsem spíš jen sledovala Cumberbatche, jak úžasně zvládá těžkou roli. A šlo mi hlavně o to, abych alespoň takto mohla vidět začátek nemoci...Jak se ti doktoři zmýlili. Hawking má můj respekt!!! A ne jen můj...! Že?(2.8.2013)

 • Morien
  ****

  Asi je prima, že: 1. tvůrci pracují s rámcovým příběhem. 2. si vybrali úzké téma a to adekvátně zpracovali, místo aby se roztahovali po celém životě. 3. je to nakonec o míření ke hvězdám. 4. hlavní herecký představitel předvedl, to co předvedl. Ale stejně je mým nejhlavnějším výstupem z filmu lítost, že nejsem chytrá.(31.1.2014)

 • - Když byla Stevenu Hawkingovi v 21. letech v roce 1963 diagnostikovaná amyotrofická laterální skleróza, lékaři dávali Stevenovi pouze dva až tři roky života. (Art_of_Can)

 • - Ve filmu se o Stephenově (Benedict Cumberbatch) nemoci divák dovídá skrze neschopnost vstát z trávníku. Ve skutečnosti mladý Stephen spadl ze schodů. Tato nehoda vedla k diagnostice smrtelně nebezpečného onemocnění. (Art_of_Can)

 • - Ve filmu se Fred Hoyle (Peter Firth) zmiňuje, že vymyslel pojem "the Big bang" pro posměch teorii velkého třesku, protože to zní jako citoslovce z kreslených pohádek. Ve skutečnosti tento termín Hoyle poprvé použil roku 1949 v rádiu BBC a zesměšnění teorie velkého třesku nebylo vůbec jeho záměrem. (80s Martin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace