Hawking (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2004, 90 min

Není to kdovíjak úchvatná nebo originální filmová podívaná, ale protože téma mám rád, nemůžu nic vytknout někomu, kdo chce poctivě natočit dva roky z nejosudovějších jednoho z největších velikánů posledních století.(30.11.2014)

aj ja, ako asi väčšina divákov som trochu Hawkinga poznal,, alebo aspoň počul o tom to géniovi čudákovi, pohybujúcom sa na vozíčku, usmerňujúc pohyb už len ústami. Nepotrebujem siahať hlboko do vedomostí z fyziky (bŕŕŕ´´) a ani som sa pri tom filme o to ani nepokúšal, jednoducho som sledoval super výkon pána Cumberbatcha a to ma panečku oslovilo.(3.6.2014)

Po zhlédnutí Hawkinga jsem se musela sama sobě zasmát, protože jsem z něj měla úplně stejný pocit jako z Einstein and Eddington - nevyrazí to sice člověku dech, ale příjemně ho ten film pohladí. Získal si můj zájem i sympatie, a tím myslím celý příběh, nejen hlavní hrdina.(29.11.2012)

Kdyby někdo někdy náhodou pochyboval o hereckých kvalitách Benedicta Cumberbatche, řekněte mu, ať se podívá na Hawkinga. Atraktivně zpracovaný film, díky kterému získáte alespoň částečnou představu o tom, jaký slavný fyzik byl na počátku své profesní kariéry. A že ačkoliv vám mohou znít veškeré teorie o počátku vesmíru jakkoliv senzačně, stejně pro vás budou jednou velkou neznámou...(8.2.2014)

Já věděl, že tady nesáhnu vedle. Přestože jsem se mnohokrát ztrácel v terminologii, tak při jakékoliv vyslovené myšlence Hawkinga v geniálním podání Benedicta mi to bylo úplně fuk. Zápal a nadšení pro fyziku Cumberbatch přesně do této postavy přenesl a jeho životní osud se kterým se statečně pral a pořád pere, musí dostat každého. Škoda, že si tato zákeřná nemoc vybrala právě Stephena.(15.9.2012)