poster

Hawking (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2004, 90 min

 • JJ.Gibson
  ***

  Spojení Cumberbatch - Hawking, zní neodolatelně a co se týče hereckého projevu Benedicta Cumberbatche je tomu vskutku tak. Myslím, že předvedl velice dobrý výkon. Ale tím nějak vše ostatní na tomto snímku nějak pohasíná. Přijde mi, že se scénáristi drželi zbytečně moc zkrátka, až dalo by se říci komorně. Sice to není film, kde by vše mělo být pompézní, ale něco navíc, nějaká příběhová linka, která by lépe dotvářela příběh snímku jako celku, mi zde chyběla. Hawkingovi sice fandíte celou dobu, ale ještě to chtělo něco navíc, aby si Vás získal úplně. Aspoň tak to vidím já...(8.1.2015)

 • DaViD´82
  ****

  Dramatizace (se všemi klady i zápory, které z takového kroku plynou) osudů Stephena Hawkinga v období kdy se dostává na Cambridge, potkává budoucí ženu, dozvídá se diagnózu a žije tedy v domnění, že mu zbývá sotva pár let života a jen tak mimochodem přitom všem pátrá po "počátku času". To vše zastřešuje Cumberbatch výkonem, o kterém se jinak než v superlativech vyjadřovat snad ani nedá; což ostatně neplatí pouze o něm, ale i o Tomu Wardovi a Michaelu Brandonovi.(26.3.2011)

 • BoXBe
  ****

  Není to kdovíjak úchvatná nebo originální filmová podívaná, ale protože téma mám rád, nemůžu nic vytknout někomu, kdo chce poctivě natočit dva roky z nejosudovějších jednoho z největších velikánů posledních století.(30.11.2014)

 • koxin
  *****

  Překvapivě krátké a stručně zachycené období života jednoho s nejvýznamnějších fyziků všech dob, počínaje prvním příznakem jeho nemoci, konče odevzdáním práce s dokázáním teorie velkého třesku. Nemohl jsem si tento film představit lépe, opravdu skvěle stručně a bez zbytečné omáčky okolo zachycuje to nejdůležitější a necpe do vás nějaké nedůležité okamžiky, jak tomu v jiných životopisných filmech bývá ačkoli by neuškodilo na konec pár záběrů skutečného S. Hawkinga někdy v pozdější době. Cumberbatch důstojně zvládl velmi těžkou roli, o to radši ho teď mám!(25.5.2014)

 • Anrie
  ****

  Jelikož fyzika není mé hobby a moc jí nerozumím, hlavně ne už té složitější, zkrátka většině tomu, o čem se ve filmu bavili, nedokázala jsem přesně chápat problémy, co na univerzitě měli. I přes to mě film bavil a vůbec jsem se tím netrápila, protože jsem spíš jen sledovala Cumberbatche, jak úžasně zvládá těžkou roli. A šlo mi hlavně o to, abych alespoň takto mohla vidět začátek nemoci...Jak se ti doktoři zmýlili. Hawking má můj respekt!!! A ne jen můj...! Že?(2.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace