poster

Hawking (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2004, 90 min

 • koxin
  *****

  Překvapivě krátké a stručně zachycené období života jednoho s nejvýznamnějších fyziků všech dob, počínaje prvním příznakem jeho nemoci, konče odevzdáním práce s dokázáním teorie velkého třesku. Nemohl jsem si tento film představit lépe, opravdu skvěle stručně a bez zbytečné omáčky okolo zachycuje to nejdůležitější a necpe do vás nějaké nedůležité okamžiky, jak tomu v jiných životopisných filmech bývá ačkoli by neuškodilo na konec pár záběrů skutečného S. Hawkinga někdy v pozdější době. Cumberbatch důstojně zvládl velmi těžkou roli, o to radši ho teď mám!(25.5.2014)

 • Morien
  ****

  Asi je prima, že: 1. tvůrci pracují s rámcovým příběhem. 2. si vybrali úzké téma a to adekvátně zpracovali, místo aby se roztahovali po celém životě. 3. je to nakonec o míření ke hvězdám. 4. hlavní herecký představitel předvedl, to co předvedl. Ale stejně je mým nejhlavnějším výstupem z filmu lítost, že nejsem chytrá.(31.1.2014)

 • JJ.Gibson
  ***

  Spojení Cumberbatch - Hawking, zní neodolatelně a co se týče hereckého projevu Benedicta Cumberbatche je tomu vskutku tak. Myslím, že předvedl velice dobrý výkon. Ale tím nějak vše ostatní na tomto snímku nějak pohasíná. Přijde mi, že se scénáristi drželi zbytečně moc zkrátka, až dalo by se říci komorně. Sice to není film, kde by vše mělo být pompézní, ale něco navíc, nějaká příběhová linka, která by lépe dotvářela příběh snímku jako celku, mi zde chyběla. Hawkingovi sice fandíte celou dobu, ale ještě to chtělo něco navíc, aby si Vás získal úplně. Aspoň tak to vidím já...(8.1.2015)

 • joker.george
  *****

  Snímek mě neuvěřitelně strhl, bylo sice často vidět, že jde o televizní počin (hlavně to bylo vidět na kameře nebo lokacích), ale to mu v mých očích nijak nestrhávalo na působivosti a kvalitě. Snímku pomáhá i kratší časový úsek z Hawkingova života, takže mě nenudil, ale hlavně to, že snímek neustále někam směřuje a vyvíjí za pomoci hudby, až dojde k ,,bombastickému'' vyústění. Benedict Cumberbatch opět předvedl brilantní výkon a snad natrvalo si zpečetil místo v mých nejoblíbenějších hercích, ale celkově si na představitele rolí nemohu stěžovat. Při vědečtějších pasážích by jste se ztrácet neměli, protože jsou vysvětleny srozumitelně...(30.1.2015)

 • Chrustyn
  ****

  I přes televizní dojem, slušně zpracovaný snímek o geniálním Stephenu Hawkingovi v dobách, kdy ho postupně ničila vážná nemoc, ale on nikdy nezapomněl pracovat se svým dokonalým mozkem. Velice dobrý výkon tehdy ještě neznámého Benedicta Cumberbatcha, který prorazil až seriálovým Sherlockem.(21.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace