poster

Paříži, miluji Tě

 • Francie

  Paris, je t'aime

 • slovenský

  Paríž, milujem ťa

 • anglický

  Paris, I Love You

Romantický / Drama / Povídkový

Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Hrají:

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara, Sergio Castellitto, Miranda Richardson, Leonor Watling, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Hippolyte Girardot, Yolande Moreau, Nick Nolte, Ludivine Sagnier, Maggie Gyllenhaal, Aïssa Maïga, Fanny Ardant, Bob Hoskins, Olga Kurylenko, Elijah Wood, Emily Mortimer, Alexander Payne, Rufus Sewell, Melchior Derouet, Natalie Portman, Gérard Depardieu, Ben Gazzara, Gena Rowlands, Margo Martindale, Adel Bencherif, Wes Craven, Emilie Ohana, Hélène Patarot, Cyril Descours, Leïla Bekhti, Julien Beramis, Walid Afkir, Morgane Slemp, Sara Martins, Julie Bataille, Florence Muller, Nino Kirtadze, Lionel Dray, Laetitia Spigarelli, Hervé Pierre, Axel Kiener, Frankie Pain, Jean-Christophe Barc
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Osmnáct pařížských distriktů plus dvaadvacet režisérů se rovná osmnácti "pařížským" pohledům na lásku v rozpuku, v úpadku, za zenitem, neexistující, chtěnou, k rodině a v mnoha dalších jejích tvářích. Nesporně zajímavý projekt, ale při množství povídek je jasné, že kvalita nemůže být konstantní. Mile tedy potěší, že žádný z příběhů není vyloženě špatný. Na druhou stranu nepříjemně překvapí, že při takové kadenci zvučných jmen je jen několik málo příběhů něčím výjimečných, obvzláště v první polovině. Většina má sice něco do sebe, ale minimum z nich vás donutí přemýšlet i za rámec stopáže. Tedy o tom jak daná situace začala či naopak pokračovala. Vypíchl bych Sylvaina Chometa, jehož příspěvek rozhodně patří k tomu nejlepšímu, ale i tak ho neanimovaná podoba zbytečně brzdí v rozletu a poté vrchol celého filmu v podobě povídky Toma Tykwera. Již kvůli ní to stojí za vidění. Paris, je t'aime měl být ve výsledku emocionálně silný zážitek. Což sice krom dvou či tří momentů není, ale nutně to neznamená, že by šlo o špatný nebo průměrný snímek. Třeba proto, že každý si tu ten svůj segment, který ho osloví, zajisté najde.(13.12.2007)

 • larelay
  ***

  Bohuzial nemozem dat viac. Par nadhenych poviedok este netvori dobry celok...Kedze je to 50:50, musim sa priklonit k trom hviezdam.(9.8.2007)

 • Superpero
  ***

  Se všemi povídkovými filmy je to prostě stejné. Něco vám sedne, něco ne. Tady těch dobrých byla určitě aspoň polovina. Některé mně opravdu chytly za srdce. Bohužel našla se tu i opravdová nicneříkající vata.(15.6.2008)

 • AngelAngie
  *****

  1: Tahle povídka mi téměř nic neříkala, přišla mi až příliš jednoduchá a jestli v téhle jednoduchosti bylo nějaké větší kouzlo, tak mi opravdu uniklo, dle mého tam nebylo ani to nejmenší, 30% // 2: Pro někoho až moc typická happyendovská slaďárna, pro mě krásně vykreslený „klasický příběh“, který se v dnešní spleti až neuvěřitelných situací občas ztrácí, je to škoda, protože kouzlo je nezaměnitelné, 80% // 3: Gaspard Ulliel je zatraceně sexy a spolu s Eliasem McConnellem by u mě zcela určitě vyhráli cenu jako největší fešáci celého snímku, jeho ukecanost a snaha narovinu vše říct, přitom mít zábrany a jen nevinně naznačovat, neměly chybu, 90% // 4: Steve Buscemi se do téhle role jako vždy perfektně hodil a i když tuhle bratrskou režisérkou dvojici příliš nemusím, pokud by točili takového krátkometrážní snímky, milovala bych je, 80% // 5: Nádherné, strhující, smutné, dechberoucí, při pohledu emigrantky směrem na svoji zaměstnavatelku, se mi chtělo skoro brečet, mistrovky zahrané, 90% // 6: Tak tohle opravdu ne, nedávalo mi to vůbec smysl, přišto mi to příliš trhané, rozházené, 30% // 7: Velmi realistické, silné téma, které bylo natočeno s velkou lehkostí a nenásilně, velmi něžně ukázalo, že láska i nemoci přechází, opravdu krásné, 80% // 8: Tenhle snímek stojí celý na výkonu Juliette Binoche a já jsem strašně ráda, že po tom odpadu, co jsem s ní viděla posledně, můžu prohlásit, že tohle je snímek jí hoden, 90% // 9: Tak tenhle kousek nepotřebuje slovní komentář, stejně tak jako nepotřeboval sám o sobě slova, 90% // 10: Jeden z mých největších oblíbenců opět boduje. Jeden záběr, spostu slov, krásná pointa .. 90% // 11: Snímek, který mě svým zpracováním pohltil snad úplně nejvíc, 90% // 12: Tohle dílo pro mě nemělo jednu jedinnou chybu, 100% // 13: Tenhle film na mě působil jako bonboniera, velmi chutná, ale něco chybělo , 70% // 14: Upírská lovestory, která vlije krev do žil, krása, 80% // 15: Nádherná pocta Oscaru Wildeovi, ona ústřední dvojice byla bezchybná, 80% // 16: Tohle dílo komentovat nehodlám, pro mě je to božstvo nad božstvo, 100% // 17: Velmi inteligetní, ironické, sarkastické, přesto bravurní dílo, 80% // 18: Nádherné zakončení něčeho, co v mém srdci zůstane navždy, 90%(11.8.2008)

 • Malarkey
  **

  S přítelkyní jsme si udělali hezký večír. Pizza, vínečko a film Paříži, miluji Tě. Očekávali jsme totiž fantastický romantický příběh, nebo v tomto případě hezky natočené romantické příběhy. Nakonec jsme ale dostali ze začátku neskutečně nudné scény, herce, příběhy a nápady, kdy Paříž sice v hledáčku je, ale spíše jen obrazně, než prakticky. Zklamán jsem film nakonec dokoukal sám a i když tam pár zajímavých nápadů bylo, ve výsledku mě to prostě nezaujalo. Koncept dobrý, režisérů hodně. Možná je to právě ten problém. Pořád tomu ale odpad dávat nebudu. Nezapomenu totiž na dvě úžasné povídky: tu o mimech a o slepém klukovi. Ty mě dojali...na 14 minut z celého filmu je to ale zatraceně málo.(26.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace