Paříži, miluji Tě

Paris, I Love You

Paris Je T'Aime

Romantický / Drama / Povídkový

Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara, Sergio Castellitto, Miranda Richardson, Leonor Watling, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Hippolyte Girardot, Yolande Moreau, Nick Nolte, Ludivine Sagnier, Maggie Gyllenhaal, Aïssa Maïga, Fanny Ardant, Bob Hoskins, Olga Kurylenko, Elijah Wood, Emily Mortimer, Alexander Payne, Rufus Sewell, Melchior Derouet, Natalie Portman, Gérard Depardieu, Ben Gazzara, Gena Rowlands, Margo Martindale, Adel Bencherif, Wes Craven, Emilie Ohana, Hélène Patarot, Cyril Descours, Leïla Bekhti, Julien Beramis, Walid Afkir, Morgane Slemp, Sara Martins, Julie Bataille, Florence Muller, Nino Kirtadze, Lionel Dray, Laetitia Spigarelli, Hervé Pierre, Axel Kiener, Frankie Pain, Jean-Christophe Barc

Těžce nevyrovnaná, stylově nesourodá a příběhově nijak nepospojovaná změť mnoha rychlopovídek navázaných na Paříž a její jednotlivé části. Filmařské kapacity nekapacity, zaujalo mě toho tam minimum. A můj vlastní dojem z města se tu téměř s ničím neshodoval.(23.5.2011)

Kolísavou kvalitu povídek vyvažuje zejména úžasné pařížské prostředí přímo stvořené pro tenhle typ příběhů a vyprávění. Mezi nejlepší počiny se řadí americký turista v metru bratří Coenů, španělská chůva Waltera Sallese a Daniely Thomas a osamělí mimové Sylvaina Chometa.(11.11.2011)

Paříž, město lásky, umění. Originální dílo jako Paris, je t'aime se dá natočit všude, láska si nevybírá, ale v nádherné Paříži to má větší kouzlo a doslova! ___ LÁSKA - téma 18ti segment a každý pohled je tak jiný, proto vznikly příběhy zajímavé , zvláštní (Christopher Doyle - Porte de Choisy segment), divné (Vincenzo Natali - Quartier de la Madeleine), smutné (Isabel Coixet - Bastille), čistě romantické (Gurinder Chadha - Quais de Seine), srandovní (Coeni - Tuileries) a ty, které vás z čista jasna zasáhnou (Tykwer - Faubourg Saint-Denis segment). __ U herců vede charismatický Nick Nolte, krásna Natalie Portman a Juliette Binoche, pro kterou jsem nenašel vhodné slovo, které by se spojovalo s jejim vystupem... Paříži, miluji Tě - Geniální počin!(12.4.2008)

Filmy odehrávající se v mém nejmilejším městě si nikdy nenechám ujít, ale díky tomu už mám bohužel i své favority, kteří mi nejvíce sednou a nic mě pak nepotěší víc, než další dávka přesně „v tom mém“ stylu. Paříži, miluji tě mě sice potěšil, ale bohužel mi nenaservíroval žádný příběh, který by se trochu podobal atmosféře „lásky v Paříži“ jak ji zachycoval François Truffaut třeba v Ukradených polibcích… Co se dá dělat, je to zkrátka ryze současný film se vším všudy, např. plný ulpívání na detailech a libování si v lidské nedokonalosti až ošklivosti (a mě jako naschvál víc vyhovují staré filmy s dokonalými lidmi) :), prolínaný jen příležitostnými velkými celky na celou Paříž. Načasování všech příběhů v tomto pořadí bylo prostě skvělé, ačkoli upírská část v Sin City stylu ucelený ráz poměrně narušila (přizná si i fanoušek upírů). Mezi milé povídky osobně řadím: Quais de Seine, Tour Eiffel, Pigalle, Père-Lachaise, Faubourg Saint-Denis a 14ème arrondissement… - těch příběhů z paneláků a pohledů do světa imigrantů, pouličního násilí a drog na mě bylo docela moc. :((3.5.2008)

Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly vždy dobré. Povídek je moc, a většina z nich skončila příliš brzy, aniž bych si všiml nějaké pointy. Dobré byly povídky od Gurinder Chadhy, Coenů, Vincenza Nataliho a Alexandra Payna, a skutečně skvělé pak pouze dvě - od Sylvaina Chometa (příběh o dvou zamilovaných mimech - hned se pozná, že tento hraný snímek režíruje animátor) a Toma Tykwera (vztah slepého mladíka a začínající herečky ve velmi zrychleném flashbacku). Příště raději méně (a delších) povídek, s'il vous plait.(5.3.2007)