Noční můra v Elm Street

A Nightmare on Elm Street

Nočná mora v Elm Street

Horor / Thriller

USA, 1984, 91 min

Dokonalost sama ;-) Freddy se stal legendou, ale žádný díl Noční Můry už nepřekonal nejlepší jedničku. Našla se i malá role pro J.Deppa. Wes Craven dal základ jedné z největších a nejlepších hororových sérií a za to mu děkuji. 10/10*(4.4.2008)

Slušná atmosféra aj napriek prvoplánovému scenáru a pousmiatiuhodnými trikmy ;-)(12.6.2010)

Americký režisér a scénarista Wesley Earl Craven stvoril v roku 1984 týmto svojim kreatívnym filmovým počinom nezabudnuteľnú, kultovú, horrorovú osobnosť. Zrodil sa Freddy Krueger - ťažkými popáleninami znetvorený maniakálny vrah detí, ktorý post-mortem zabíja, prostredníctvom snov, teenagerských obyvateľov Elm Street. Samozrejme, že má ku tomu svoje pádne dôvody. Prvá časť série "Nightmare on Elm Street" je veľmi významné dielo svetovej horrorovej kinematografie. *****(23.12.2016)

Čekal jsem víc. Mimo okamžiky, kdy někdo velmi příjemně krvavě a promyšleně zemřel, jsem se nedočkal ničeho zajímavého. Žádná strašidelná atmosféra ve kterou jsem doufal. Pro mě tedy zůstává Freedie a jeho Noční můra jen filmem nenaplněných očekávání. Velká škoda.(18.2.2007)

• Morien

(1001) Velký problém tohohle filmu vidím v té naprosto otřesné osmdesátkové produkci. Protože i když si myslím, že spousta starých věcí může být kvůli své neumělosti a naivitě proklatě stylová a zábavně špatná, tak tahle strašná syntetizátorová hudba v kombinaci s napomádovanými účesy nějakým způsobem účinkuje tak, že mi vstávají všechny chlupy na těle, ale určitě ne tak, že by se mi to líbilo. Takhle na mě film působí, jako by pár dost dobrých nápadů (třeba natočení a sestříhání Tininy smrti, potom Nancy v koupelně, gejzíry a jazyky a tak) bylo umístěno do velkého smotku skelné vaty a já si měla do něj skočit, abych se k těm scénám dostala. Když už mě má svědit a pálit celé tělo, tak bych za to chtěla víc. (Ať jsou si klidně nagelovaní, ale jinou hudbu, prosííím.)(16.8.2009)

• - Při závěrečné scéně se střecha auta sklopila rychleji než se očekávalo. Překvapení herců je skutečné. (Witta)

• - V prvotní verzi scénáři se lze dopídit, že původně měl být Freddyho svetr červeno-žlutý. (DareDeer)

• - Tehdy neznámého a nezkušeného Johnnyho Deppa do filmu protlačil jeho kamarád Nicolas Cage. (Edgerton)