Noční můra v Elm Street

• slovenský

Nočná mora v Elm Street

Horor / Thriller

USA, 1984, 91 min

Pamatuju si, že když jsem byl mrňous tak jsem u toho měl megapařezy, a když Johnnyho Deppa sežrala postel, tak jsem se rozbrečel a utek. Když jsem to po mnoha letech měl možnost shlédnout znovu už to takovej nářez není. Noční můry jsou sice pořád dobré, ale je jich dost málo a hodně z děje je omáčka kolem. Akorát výkon Roberta Englunda coby Freddyho je pořád stejně úchvatný.(29.4.2006)

Soundtrack Charles Bernstein: 1. Prologue ,2. Main Title ,3. Laying the Traps ,4. Dream Attack ,5. Rod Hanged/Night Stalking ,6. Jail Cell ,7. Confrontation ,8. Sleep Clinic ,9. Terror in the Tub ,10. No Escape ,11. School Horror/Stay Awake ,12. Lurking ,13. Telephone Terror ,14. Fountain of Blood ,15. Evil Freddy ,16. Final Search ,17. Run Nancy ,(16.5.2011)

'' Jedna, dvě Freddy jde, Fredy si jde pro tebe. Tři a čtyři- k tobě míří. Pět a šest- kříž dej v pěst. Sedm, osm- ztratíš rozum. Devět,deset-STÁT !, nikdy nechoď spát !'' Zcela po právu kultovní hororová záležitost, kam se hrabe Pátek třináctého či Halloween...(13.3.2011)

Jedna, dvě.. Freddy jde ... Tři,čtyři ...k tobě míří ... NIKDY NESMÍŠ USNOUT!!! ... ano, výstižné ... Usni si, ale pak zemři ... Freddy je dokonalé strašidelný ..(20.5.2009)

Odhodlal som sa konečne som si tento Cravenov počin pozrieť a nakoniec nie je to až také zlé ako som si spočiatku myslel, triky a masky od tvorcov projektu sú prevažne vydarené, až na harmonikové ruky Krugera, čo vyznelo smiešne. Príbehovo to je klasicky "tupá" vyvraždovačka s občasným závanom dobrého strašidelného nápadu, čo neskĺzne do premrštenej zbytočnosti a vďaka tomu to beriem ako slušný priemer čo nepokazí chuť aj pre opätovné pozretie ale pokračovania určite obídem. ║Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $25,504,513Tržby Celosvetovo $26,319,961(13.3.2008)