Noční můra v Elm Street

• slovenský

Nočná mora v Elm Street

Horor / Thriller

USA, 1984, 91 min

Obhorený šialený vtipálek v štýlovom svetríku a klobúku a neodmysliteľnou rukavicou s nožmi. Zrod kultového monštra. Craven prišiel s nápadom, ktorý sa stal základom kvalitnej hororovej série. Horšie je to už s jeho réžiou. V podstate som sa celý film nudil.(20.5.2006)

Pamatuju si, že když jsem byl mrňous tak jsem u toho měl megapařezy, a když Johnnyho Deppa sežrala postel, tak jsem se rozbrečel a utek. Když jsem to po mnoha letech měl možnost shlédnout znovu už to takovej nářez není. Noční můry jsou sice pořád dobré, ale je jich dost málo a hodně z děje je omáčka kolem. Akorát výkon Roberta Englunda coby Freddyho je pořád stejně úchvatný.(29.4.2006)

Za to že to je první díl a za Johnnyho.(5.4.2004)

Tenhle horor to je jedna nekončící noční můra v podobě Freddyho Kruegera,který vraždí ve snech nic netušících obětí. Skřípající zvuk jeho nožů je tak nepříjemný a pronikavý. Brrrr,jdu si uvařit pořádný hrnek kafe a snažit se neusnout.(3.11.2008)

'' Jedna, dvě Freddy jde, Fredy si jde pro tebe. Tři a čtyři- k tobě míří. Pět a šest- kříž dej v pěst. Sedm, osm- ztratíš rozum. Devět,deset-STÁT !, nikdy nechoď spát !'' Zcela po právu kultovní hororová záležitost, kam se hrabe Pátek třináctého či Halloween...(13.3.2011)