Noční můra v Elm Street

A Nightmare on Elm Street

Nočná mora v Elm Street

Horor / Thriller

USA, 1984, 91 min

Fakt, že se tento snímek stal takovým kultem a jméno Freddy Krueger zná i člověk, který neviděl ani jeden z filmů o něm, je pro mě vcelku těžko pochopitelný. Tento bizarní hororový výtvor jednoduše nebaví. Atmosféra je samozřejmě bez debat geniální (zvláště díky hudbě a výpravě), Freddy je těžce luxusní démon a scénář je relativně zajímavý, ovšem tím to asi tak hasne. Herečtí představitelé prkenní (a to přeskakuji fakt, že v patnácti vypadají na pětadvacet), tempo nestálé a vcelku tak nějak jalové. Už úvodní film není nikterak světoborné dílo, tudíž mi nad další tunou pokračování zůstává jaksi rozum stát. Freddie je skutečně legendou, ale je to spíše kvůli vzhledu a jeho ručním hračičkám, než osobnosti jako takové.(18.11.2006)

Odhodlal som sa konečne som si tento Cravenov počin pozrieť a nakoniec nie je to až také zlé ako som si spočiatku myslel, triky a masky od tvorcov projektu sú prevažne vydarené, až na harmonikové ruky Krugera, čo vyznelo smiešne. Príbehovo to je klasicky "tupá" vyvraždovačka s občasným závanom dobrého strašidelného nápadu, čo neskĺzne do premrštenej zbytočnosti a vďaka tomu to beriem ako slušný priemer čo nepokazí chuť aj pre opätovné pozretie ale pokračovania určite obídem. ║Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $25,504,513Tržby Celosvetovo $26,319,961(13.3.2008)

Tenhle horor to je jedna nekončící noční můra v podobě Freddyho Kruegera,který vraždí ve snech nic netušících obětí. Skřípající zvuk jeho nožů je tak nepříjemný a pronikavý. Brrrr,jdu si uvařit pořádný hrnek kafe a snažit se neusnout.(3.11.2008)

Jedna, dvě.. Freddy jde ... Tři,čtyři ...k tobě míří ... NIKDY NESMÍŠ USNOUT!!! ... ano, výstižné ... Usni si, ale pak zemři ... Freddy je dokonalé strašidelný ..(20.5.2009)

Za to že to je první díl a za Johnnyho.(5.4.2004)

• - Pro známou scénu, kde Freddyho ruka vyjíždí z vany a ohrožuje koupající se herečku, byla vana bez dna položena na hladinu plaveckého bazénu. Na hladině se poté postavila celá koupelna a Freddyho rukavici měl na ruce potápěč. (Veleknez)

• - V seriálu Just the Ten of Us (1988) odkáže Heather Langenkamp na film drobnou poznámkou k rezavému noži trčícímu z desky: „Vypadá jako něco z Noční můry v Elm Street.“ (HellFire)

• - Nancyna vana byla zkonstruována nad nádrží zabudovanou do podlaží. Heather Langenkamp v ní během filmu strávila 12 hodin. (HellFire)