Zkrocená hora

Brokeback Mountain

Skrotená hora

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2005, 134 min

nenechala jsem se zlakat timto filmem v dobe uvedeni do kin.. uz kvuli tomu humbuku kolem.. nechala jsem to vysumet - a nelituju.. tenhle film je ohnostrojem citu a emoci.. je o lasce, kterou tam nejdeme snad uplne vsude..(30.10.2006)

• Mr.Apache

Krásná příroda a jedna slizce upachtěná scéna sodomie, po níž jsem to vypnul a DVD věnoval Douglasovi. Hodnotit mi tedy logicky nepřísluší. Vzhledem k nesporné popularitě snímku však očekávám brzký vznik sequelu. Zkrocená hora 2 se bude od jedničky lišit asi stejně jako Aliens od Vetřelce. Očekávejme proto mnohem více kovbojů, více stanů a v nich mnohem více akce. Myslím, že fanoušci si něco takového určitě zaslouží.(30.6.2011)

Předesílám, že Ang Lee patří k mým úplně nejoblíbenějším režisérům.... Tentokrát si zvolil téma vztahu dvou mužů, kteří žijí v podstatě "normální" život, ale jejich vzájemné citové pouto z mládí je silnější, než všechno co kdy poznali. V dané době je ovšem oficiální přiznání takového vztahu prakticky nemožné, takže se jejich plný projev citů soustředí na pár společných dní v roce strávených na Brokeback Mountain.... I když mám k tomuhle tématu dost odtažitý vztah, tak nad mojí nechutí zvítězilo na celé čáře zpracování. Skvělá režie, výborné vedení herců a jejich bezchybné výkony ve mně zůstanou ještě dost dlouho..... Nevím, co si akademici budou při hlasování léčit, ale tohle je opravdu vážný kandidát na zlatou sošku (určitě za režii).... Je to tak 90%, ale jak říkám, pro Anga Lee mám slabost...(22.2.2006)

Scénář: Larry McMurtry, Diana Ossana .. Žádný přehnaný hype, přetvářka nebo růžové příkrasy, ale pouze hodně dobrý film o zvláštním vztahu dvou lidí. Láska má mnoho podob, pěkných začátků, různých nástrah a smutných konců. O tom všem je tento film. Komorně natočený, mistrně zrežírovaný, protkán krásnými záběry, minimalisticky přesnou a velmi pěknou hudbou a silným příběhem. Nebýt mírného protahování některých scén, formální chybu bych nenašel. Zato bezchybné jsou herecké výkony. Milenci Gyllenhaal a Ledger jsou zkrátka dokonalí a věřit se jim dá každé gesto, dialog i akt. Nebudu řešit Oscar ambice a šance byť v jakémkoliv kategorii .. to vyřeší skupina jiných a Vám nezbude než je jen suše akceptovat.(27.2.2006)

Soundtrack Gustavo Santaolalla: 1. Opening - Gustavo Santaolalla ,2. He Was A Friend Of Mine - Willie Nelson ,3. Brokeback Mountain 1 - Gustavo Santaolalla ,4. A Love That Will Never Grow Old - Emmylou Harris ,5. King Of The Road - Rufus Wainwright ,6. Snow - Gustavo Santaolalla ,7. The Devil's Right Hand - Steve Earle ,8. No One's Gonna Love You Like Me - Mary McBride ,9. Brokeback Mountain 2 - Gustavo Santaolalla ,10. I Don't Want To Say Goodbye - Teddy Thompson ,11. I Will Never Let You Go - Jackie Greene ,12. Riding Horses - Gustavo Santaolalla ,13. An Angel Went Up In Flames - The Gas Band ,14. Its So Easy - Linda Ronstadt ,15. Brokeback Mountain 3 - Gustavo Santaolalla ,16. The Maker Makes - Rufus Wainwright ,17. The Wings - Gustavo Santaolalla ,(12.5.2011)