Zběsilý útěk

Running Scared

Zbesilý útek

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 117 min

rozpočet : $15 million tržby celosvetovo : $9,299,676(13.4.2007)

• brit84

Tenhle film je neuvěřitelná pakárna. Ještě nikde jsem neviděl tolik drsňáků pohromadě. Od malých děcek, přes všechny ženský a samozřejmě úplně všichni chlapi se chovají jako naprostí suveréni, kterým slovo strach nic neříká. Je přece tak normální a přirozený, když vám někdo do obličeje míří bouchačkou nebo když máte někoho zabít. Tenhle film od odpadu zachránil jen Roden, kterej byl fakt nechutnej a doufám, že tak mistrně to zahrál podle scénáře. Tenhle film si hrdě vystavím mezi největší sračky co jsem viděl.(18.6.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $6,855,137Tržby Celosvetovo $9,380,029/55%/(27.8.2007)

Šokující akční thriller, který v sobě (dle mého) skrývá víc, než se na první pohled zdá. Ten hojný výskyt č...áků, kurev a pr..elí může někoho snadno odradit, u mě se to naštěstí nepovedlo a musím říct, že ke konci jsem zůstala na obrazovku zírat s otevřenou pusou. Celou dobu jsem měla úplně nervy v kýblu. Výborná kamera a především příběh natřískaný různými druhy parchantů, až si říkám, že je škoda to narvat do jediného filmu. Na druhou stranu to pak na diváka více zapůsobí. Alespoň pro mě je to šílená depka, po které musím přemýšlet, kolik je na tom světě zla (domácí násilí, mafie, prostituce, pedofilové, úplatní policisté...). Kramer má zřejmě hodně nápadů a nijak jimi nehodlá šetřit. Ale co, tady se to vyplatilo. Mimochodem jednoznačně nejlepší část je s Verou Farmigou, která objeví útočiště zvrhlíků. PS:Rodena musí mít Američané už nadobro zapsaného v paměti jako toho českého psychopata..(28.9.2012)

Scénář: Wayne Kramer .. ŠÍLENÁ vizuální lahůdka. Děti, děvky, gangsteři, zkorumpovaní fízlové, negři, pedofilové .. ve scénáristickém mixéru to hezky čvachtá, ingredience se propojují a chuť výsledného produktu je neobyčejně povznášející. Paul Walker se svým výkonem po několika šlápnutích mimo hlásí o extratřídu a jeho sekundanti na tom nejsou o nic hůře. Silně sugestivní jízda je na počátku odpálená tak, že míří až na metu nejvyšší, bohužel mírný protivítr a to hlavně v hokejové aréně a opakovaně v samotném rozuzlení děje celek přibrzdí a zastaví na konečných, zcela zasloužených 85%.(22.8.2006)

• - Lék, podle něhož najde Oleg (Cameron Bright) adresu bytu Deze a Adele, je Zovirax. Užívá se k léčbě oparů. (Othello)

• - Režisér Wayne Kramer byl příjemně překvapen, že film dostal od MPAA hned na první pokus označení R místo NC-17, které očekával. (Othello)

• - Film se točil i v Praze, jež se musela tvářit Americky. Autobusové nádraží Florenc se například proměnilo v americké přelepením nápisů na cedulích. (Siriuss)