Něco jako láska

• SK název

Niečo ako láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Nezáväzná romantická plytčina, ukazujúca vývin mladíckeho vzťahu-nevzťahu v rôznych, rokmi vzdialených životných úsekoch. Ale robí to s takou ľahkosťou a nepremyslenosťou, že sa potenciál námetu načisto vytráca. Slabučký, rutinne a autorom bez životných skúseností zbuchnutý scenár. Herci sú príjemní. Cieľové publikum: 16-22 a ani noha naviac. Tí starší môžu siahnuť po BEFORE SUNSET.(26.6.2005)

Hodně nenáročná romantická záležitost, které dominují některé humornější pasáže a fakt, že to ústřednímu páru šlape a sluší. Děj je stokrát omletá káva (tu okořeněná o příchuť Když Harry potkal Sally), ale výsledkem není překvapivě bezbarvá břečka bez špetky chuti, ale celkem lahodný nápoj, který už jsme měli sice nespočetkrát, ale v tom správném podání pořád docela chutná...(8.4.2005)

Byla sobota ráno, já ještě pospával, moje ruka zapnula televizi a přepnula na HBO. Zrovna začínal nějaký film, tichý hlas řekl Něco jako láska a já ucítil romantiku, na kterou jsem zrovna nebyl moc připraven. Pohled na Ashtona Kutchera tomu moc nepomohl, i když řekl jsem si proč to nezkusit. Poté se objevila Amanda Peet. Možná to není herečka známá, ale moc hezká(ty očka :)). Tak jsem se rozhodl vstanu a budu se dívat, posunul jsem se o kousek víš, abych hezky viděl a díval se. Netradiční pojetí romantického příběhu, v kterém se skáče po docela slušných časových intervalech (půl, 2 a 3 roky) byl tak příjemný a osvěžující, že se mi přestalo chtít spát. Začal jsem chápat obě dvě postavy a jejich láska se mi začala dostávat příjemně pod kůži. Film ukázal, že ne všechno v životě se děje, jak by jsme chtěli, a že opravdová láska přetrvá roky. Amanda a Ashton mě hereckými výkony velmi potěšili a doufám, že se jednou oba sejdou znovu, aby mě mohli potěšit trochou příjemné romantiky.(30.12.2006)

• Faye

Na začátku byl sex a na konci „Něco jako láska“. Ale dost zoufale se to k tomu konci vleklo.(26.7.2005)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,845,719Tržby Celosvetovo $42,886,719(6.11.2009)

Nečekaně hezký film.(29.5.2008)

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $42,886,719(5.1.2007)

Ze začátku velmi příjemné, uvěřitelné a dokonce i osobní, ale postupem času se dostaví klišé, vtip ustoupí a s ním i jakákoli specifičnost. A zůstaneme u předvídatelné romantiky, která sice donutí k úsměvu, ale ke druhému zhlédnutí nebo milým vzpomínkám ani ne... Ale díky nahotě v úplňku nebo kytaře nakonec vše odpuštěno ke smířlivým 60%.(22.7.2005)

• Flipper

Ak niečo ako láska je vybúrenie sa po rokoch, dôsledkom predchádzajúcich frustrácií v sexuálnom živote tak zbohom. Načo sa stretnúť raz po rokoch, keď stretnutí môže byť viacero (aby som udržali akú takú minutáž)? V každé nové stretnutie musí byť samozrejme intenzívnejšie, aby sme sa stretli znova a bla bla bla do konca sa len naťahuje, že tlačítko FAST FORRWARD treba stískať neustále. Amande Peetovej sa veriť dá, ale Káčerovi ani za mak a možno je aj chyba, že sa skoro dve hodiny dej beha okolo nich a nikde nezavadí.(17.5.2011)

Nemůžu si pomoct, ale připadalo mi to dobře napsané a jemně vtipné. A co na filmu cením, tak taky "odžité", protože znám pár párů, kde ten vývoj vztahu byl taky na pokračování:-) Věkovou kategorii bych tedy směle protáhl až k šedesátce. Kdo ví, co nás v budoucnu čeká:-) IMHO umí Kutcher překvapit, jeho klackovité herectví-neherectví se pro tohle skvěle hodí. (70%)(27.6.2005)

Má to takový jemný styl vyprávění, něco jako od Woodyho Allena. Příjemné překvapení.(27.10.2005)

Něco na způsob Určitě, možná nebo Vadí, nevadí, jen v poněkud odlehčenějším tónu. Dost se mi zamlouvala proměna charakterů obou hlavních postav v průběhu let, nicméně dějových zvratů (ten se zasnoubil, ta chystá svatbu, ten je zadaný, pak zas ta) bylo poněkud moc a časové skoky mi přišly trochu nepřehledné.(20.2.2011)

Niečo ako... film. Škrípu mi zuby, taká je škoda nedotiahnutého scenára, pretože hlavná dvojka hraje úžasne.(29.12.2009)

Férovejch sedmdesát za jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního roku. A to jsem ještě dneska ráno nadával na všechny letošní debilní romantický filmy, který mě vytočily prakticky všechny a hele, ono se i letos urodilo něco, co si rád někdy pustím znova, něco co si na nic nehraje, něco co se nesnaží vymýšlet převratné myšlenky a je prostě "pouze" přirozené a "obyčejné". A hlavně!!!!!! Já sám jsem něco podobnýho zažil, akorát to netrvalo šest let. :)(24.11.2005)

Jemně humorné, příjemně zahrané, atypicky napsané. Určitě nikomu nechybí fekální úlety z posledních let a tahle standardní vztahová romance sic propírá klasická klišé, ale tvůrci nám k tomu nabízejí originální prvky, které natolik sedí ústřední dvojici Amanda Peet - Ashton Kutcher. Právě oni dva dodávají celému filmu vnitřní půvab, zažitá pravidla žánru vyznívají díky nim zcela jinak (citovému vývoji v rozmezí sedmi let by moc lidí asi jinak neuvěřilo). Nejdůležitějším bodem pak zůstává věrohodnost řady ústředních situací. Hodnocení navíc zcela jistě pomáhá i soundtrack, včetně skladby Hands of Time od Groove Armada!!(19.7.2006)

Krásná Amanda Peet..(12.2.2011)

Je to prumer, ktery neurazi. Ma par moc hezkych momentu a dobrou hudbu. Emily me sice neskutecne vytacela a nechapu, jak by o holku s takovym chovanim mohl nekdo stat, ale roztomily nouma Oliver byl celkem koukatelny. Ashton me na vystave fotek vazne rozneznil a jeho pevecke cislo s kytarou bylo tresnickou na dortu. Po pokusech o zpev v aute jsem necekala, ze da byt jen notu ciste. Slusny vykon.(13.5.2010)

První "normální" film po spoustě historických musela být romantická komedie. A musím přiznat, že docela mile překvapila. Děj se sice táhl, ale vzhledem k mému nepříjemnému zlozvyku kompletně se vžívat do hlavních hrdinů happy end vždycky dost zahřeje u srdce:))(13.5.2011)

• Deimos

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +námět, pár herců -zpracování, hudba, délka filmu/// Ashtona můžu, ale tenhle film nějak ne. Řeknu to česky, tenhle film mě dost nudil. Sice se jedná v zajetých kolejích romantických komedií o malou změnu náhledu na daný materiál, ale to zpracování, ten vleklí a plitký děj. Jen tak tak jsem to přetrpěl a nebýt herců, tak sáhnu po jedné hvězdičce. Tady se něco fakt nepovedlo./// Celkem 35%///(9.3.2007)

• Roman.Ticka

Zatím mě Kačer o svých kvalitách moc nepřesvědčil, pořád je tím pověstným ocáskem. Amanda má pěkné oči, ale jinak toho moc nepředvedla. Příběh plytký jako talíř a celkově nuda. Jediné, co mě zasáhlo jak šíp, byla nádherná rajská hudba od Groove Armada - Hands of time...(19.2.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10