Něco jako láska

Takmer ako láska

Niečo ako láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Romantické filmy určitě nepatří mezi žánr, který vyhledávám, ale upřímně řečeno tenhle film se mi líbil. Jednak Ashtona i Amandu mám jako herce docela rád a zde jsem jim to jejich zamilování docela věřil a to si myslím je u těchto filmů podstatné. Jinak jsem se i docela zasmál tak proč ne 65%.(20.2.2011)

Jemně humorné, příjemně zahrané, atypicky napsané. Určitě nikomu nechybí fekální úlety z posledních let a tahle standardní vztahová romance sic propírá klasická klišé, ale tvůrci nám k tomu nabízejí originální prvky, které natolik sedí ústřední dvojici Amanda Peet - Ashton Kutcher. Právě oni dva dodávají celému filmu vnitřní půvab, zažitá pravidla žánru vyznívají díky nim zcela jinak (citovému vývoji v rozmezí sedmi let by moc lidí asi jinak neuvěřilo). Nejdůležitějším bodem pak zůstává věrohodnost řady ústředních situací. Hodnocení navíc zcela jistě pomáhá i soundtrack, včetně skladby Hands of Time od Groove Armada!!(19.7.2006)

Byla sobota ráno, já ještě pospával, moje ruka zapnula televizi a přepnula na HBO. Zrovna začínal nějaký film, tichý hlas řekl Něco jako láska a já ucítil romantiku, na kterou jsem zrovna nebyl moc připraven. Pohled na Ashtona Kutchera tomu moc nepomohl, i když řekl jsem si proč to nezkusit. Poté se objevila Amanda Peet. Možná to není herečka známá, ale moc hezká(ty očka :)). Tak jsem se rozhodl vstanu a budu se dívat, posunul jsem se o kousek víš, abych hezky viděl a díval se. Netradiční pojetí romantického příběhu, v kterém se skáče po docela slušných časových intervalech (půl, 2 a 3 roky) byl tak příjemný a osvěžující, že se mi přestalo chtít spát. Začal jsem chápat obě dvě postavy a jejich láska se mi začala dostávat příjemně pod kůži. Film ukázal, že ne všechno v životě se děje, jak by jsme chtěli, a že opravdová láska přetrvá roky. Amanda a Ashton mě hereckými výkony velmi potěšili a doufám, že se jednou oba sejdou znovu, aby mě mohli potěšit trochou příjemné romantiky.(30.12.2006)

• Skip

Skoro po celou dobu, co jsem na tenhle film koukal, mi letělo hlavou slovo: impotentní. A přesně takový je tenhle film, který se nemůže rozhodnout, co je to vlastně zač. K tomu navíc velmi vlažné herecké výkony, ale když se tak podívám na tu sestavu, nedalo se vlastně ani nic moc čekat. Sečteno podtrženou nuda s malými záblesky něčeho trošku zajímavého.(6.2.2011)

Na první pohled jde o běžný příběh lásky. Avšak s precizním podáním. Ohromil mě nejen scénář i herci samotní. Celou dobu jsem jim to věřila a do poslední chvíle jsem nevěděla a doufala. Bravo.(7.3.2010)