Něco jako láska

Takmer ako láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

• Radko

Kto z nás by nechcel mať v živote taký vzťah? Raz za rôčik-dva s vyvoleným spáchať uletený partnerský ťah? V medziobdobí zase má tento hlavný pomer pasé. Preto medzi stretnutiami si každý z dvojice vytvára iné partnerstvá a lásky, a ani jednému to na čele nevytvára veľké vrásky. Popritom sa realizujú - či už v umení alebo v obchode. Po roku-dvoch sa stretnú: a zas všetko medzi nimi v pohode. Roky letia, roky plynú, ona má iného a on zase inú. Jeho biznis plány síce skončia v piči, ona však na umeleckých foto výstavách s úspechom fičí. Nič to, že on nemá veľké prachy, stále ich priťahujú vzájomné telesné pachy. Nie, ich vzťah nebol ani po šiestich rokoch každodennou rutinou zničený, ľúbia sa ako kedysi a vďaka občasnosti môže byť jeho falus rovnako sťa pred rokmi vztýčený.(19.8.2016)

Je to cajdák, je. Chvíľami priblblý, chvíľami extrémne presladený, ale priznávam, že ma často odzbrojil a najmä aspoň na chvíľu presvedčil, že Ashton nemusí byť len fucking chicken ( viz Personal effects ). Amanda Peet je tak trocha sestra Zuzany Fialovej, nemyslíte ?!(30.1.2009)

Hodně nenáročná romantická záležitost, které dominují některé humornější pasáže a fakt, že to ústřednímu páru šlape a sluší. Děj je stokrát omletá káva (tu okořeněná o příchuť Když Harry potkal Sally), ale výsledkem není překvapivě bezbarvá břečka bez špetky chuti, ale celkem lahodný nápoj, který už jsme měli sice nespočetkrát, ale v tom správném podání pořád docela chutná...(8.4.2005)

• Faye

Na začátku byl sex a na konci „Něco jako láska“. Ale dost zoufale se to k tomu konci vleklo.(26.7.2005)

Ideálny film na popoludnie...neskutočná pohodová atmosféra, príjemný humor a dobrí hlavní herci..takto má vyzerať správny romanticko/komediálny film(25.12.2009)