Porotce

Porotkyňa

Porotca

Drama / Thriller

USA, 1996, 114 min

Další film, který se mi líbí právě proto jaký je a přesně kvůli tomu, co se většině nelíbí. Já tenhle styl devadesátek a staršího období mám rád a obzvláště některé filmy mi vyloženě sednou. Což platí i v tomto případě, kdy mě film natolik uhranul, že jsem se od něj nemohl odtrhnout. Spojuje v sobě soudní proces, vzdor, mafii, vendetu a ohrožení blízkých v takovém mixu, který se mi hodně líbil. Hlavně tím, že jsem očekával úplně jiný sled událostí a jiné vyústění příběhu. Tohle bylo milým překvapením. Pak samozřejmě krásky Demi Moore a Anne Heche, které byly moc fajn. Joseph Grodon Levitt v dětské roli, kdy jsem jej ještě míval trochu v oblibě. Skvělý Alec Baldwin jemuž psychouš sedl úplně stejně dobře jako v orok starším snímku Na ostří nože. Tenhle film mě si mě získal naplno. K tomu to zvláštní bedýnkové umění, které mě taky dosti zaujalo a rád bych z toho viděl více. 10/10(3.9.2013)

Rozpočet $44miliónovTržby USA $22,754,725Tržby Celosvetovo $63,050,000(22.9.2009)

• HareS

Typický film, akých sa v 90. rokoch vyrojilo v Amerike požehnane. Ďalší príklad nekvalitnej snímky, v ktorej Demi Moore opäť predviedla, aká je ZLÁ herečka. 35%(27.7.2009)

Zpracováním rutinní thriller, ovšem s docela zajímavým námětem a velmi dobrým A.B. v roli >Učitele< - sebevědomého a chladnokrevného psychopata, zabijáka a muže pro zvláštní úkoly... Dobrá je docela překvapivě i D.M. coby matka v ohrožení. Jinak není třeba hledat v tomhle typickém hollywoodském produktu víc, než v něm je. Snad jen jedno naučení - že čím si kdo zachází, tím... Zkrátka a dobře, >učitelé, nechte děti na pokoji...< ;-)(5.8.2006)

Ne že by to bylo bůhví co, ale thriller je to dobrý. Vadí mi, že si na scénáři nedali moc záležet, nebo dali, ale výsledek jde do průměru. Alespoň si zde zahrála Demi, kterou mám celekm v oblibě. Hodnocení: 55%(20.8.2008)