Porotce

Porotkyňa

Porotca

Drama / Thriller

USA, 1996, 114 min

Děj mi tak (ne)trochu přimomíná jeden film viz Porota (1994). Každopádně už jen díky Alecu Baldwinovi v roli rozpolceného psychopata je dobré film vidět.(8.1.2005)

No že by tohle bylo zrovna nějak extra napínavý to se teda říct nedá, spíš naopak to dokáže unudit skoro k smrti, to bude asi tim, že podobných filmů už jsem viděl několik. Ale zase se musí nechat, že Demi Moore je docela dobrá, jenže všechnu její snahu sráží naprosto úděsnej Alec Baldwin a stupidní scénář, ale nakonec se to zkouknout dalo a žádnou psychickou újmu sem neutrpěl, teda aspoň myslim že ne(5.8.2006)

"Slečno, vzpomínám si moc dobře, že jsem vám dal možnost si vybrat, zda v té porotě chce být, či nikoliv.."(11.12.2015)

Další film, který se mi líbí právě proto jaký je a přesně kvůli tomu, co se většině nelíbí. Já tenhle styl devadesátek a staršího období mám rád a obzvláště některé filmy mi vyloženě sednou. Což platí i v tomto případě, kdy mě film natolik uhranul, že jsem se od něj nemohl odtrhnout. Spojuje v sobě soudní proces, vzdor, mafii, vendetu a ohrožení blízkých v takovém mixu, který se mi hodně líbil. Hlavně tím, že jsem očekával úplně jiný sled událostí a jiné vyústění příběhu. Tohle bylo milým překvapením. Pak samozřejmě krásky Demi Moore a Anne Heche, které byly moc fajn. Joseph Grodon Levitt v dětské roli, kdy jsem jej ještě míval trochu v oblibě. Skvělý Alec Baldwin jemuž psychouš sedl úplně stejně dobře jako v orok starším snímku Na ostří nože. Tenhle film mě si mě získal naplno. K tomu to zvláštní bedýnkové umění, které mě taky dosti zaujalo a rád bych z toho viděl více. 10/10(3.9.2013)

Opravdu průměrný, ničím nový film.Herecké výkony jsou přesvědčivé, k tomu Alec Baldwin si střihl poměrně slušně vyšinutého záporáře.Dabing na ČT1 byl otřesný.Vašut na Baldwina? To snad ne.(16.11.2003)