Porotce

Porotkyňa

Porotca

Drama / Thriller

USA, 1996, 114 min

Opravdu průměrný, ničím nový film.Herecké výkony jsou přesvědčivé, k tomu Alec Baldwin si střihl poměrně slušně vyšinutého záporáře.Dabing na ČT1 byl otřesný.Vašut na Baldwina? To snad ne.(16.11.2003)

Kdyby ten film byl aspon o půl hod kratší. Několikrát jsem měla chut raději to vypnout a jít spát, nicméně zvědavost byla silnější. Porotce je průměrné drama, s výborným Baldwinem (který mě tady naprosto dostal), ale trochu unylou Moore. Nicméně na večerní pokoukáníčko, když ráno nemusíte nikam, je to docela dobré.(16.3.2009)

No že by tohle bylo zrovna nějak extra napínavý to se teda říct nedá, spíš naopak to dokáže unudit skoro k smrti, to bude asi tim, že podobných filmů už jsem viděl několik. Ale zase se musí nechat, že Demi Moore je docela dobrá, jenže všechnu její snahu sráží naprosto úděsnej Alec Baldwin a stupidní scénář, ale nakonec se to zkouknout dalo a žádnou psychickou újmu sem neutrpěl, teda aspoň myslim že ne(5.8.2006)

Rozpočet $44miliónovTržby USA $22,754,725Tržby Celosvetovo $63,050,000(22.9.2009)

• Djkoma

Variance na Dvanáct rozhněvaných mužů s jednou rozhněvanou matkou od rodiny, kterou vydírají a ona tak úmyslně skrze americký platný soudní systém jednoho hlasu přesvědčí všechny ostatní o své pravdě a nejednoznačnosti důkazů. Vedle pěkné, ale ne tolik nafintěné Demi Moore zde za pozornost stojí pouze Alec jako nejlepší herec z klanu Baldwinů. Jeho chladný vrah milovník se vcelku povedl, ale nic nemění na slabé promyšlenosti, lehkému odhadování následujících kroků postav i příběhu vedoucí k obyčejnému závěru.(7.8.2009)