Sonic Youth: Sleeping Nights Awake

Hudební

USA, 2007, 82 min

ono pro fanousky sonicu je to jiste bajecny film a kdyby me nekdo natocil takovyhle film o coldplay nebo o fratelis tak bych byl nadsen a bylo by plno bodu a pak bych se jeste chvili radovalk ale pak by toho bylo dost. ale tento film pro lidi ktery maji radi jen indie rock a povrchove znaji sonic youth byl mozna az moc zbytecne dlouhy spis to byl zaznam z koncertu nez dokument ty se tam objevily vzdy na 5 minut pak 15nactiminutove hrani a pak zase 5 minut kdy se bavi o buritos(17.10.2008)

Sonic Youth jsou pro mě hudební bozi, takže jsem si dokument náležitě užil. Částečně mi umožnil nahlédnout na SY zase s trošku jiného úhlu, což je fajn. Na druhou stranu pro mě bylo trochu frustrující sledovat, jak se tu studenti občas ptají na hlouposti a přitom je mnoho zajímavějších a důležitějších věcí, na které by se dalo zeptat... :) Film nenudí, člověk se dozví něco málo ze zákulisí a přitom shlédne i něco z koncertu.. Správný fanoušek nebude zklamaný, jenom by to chtělo dokument, který půjde trochu hlouběji...(23.8.2009)

Mě to jako fanouška Sonic Youth potěšilo, ale rozhodně nejde o nic převratnýho (narozdíl třeba od Beastie Boys - Awesome I Fuckin Shot That). Možná škoda, že rozhovory měly tak málo prostoru a střih by rozhodně mohl být dynamičtější, ale najdou se i vtipný momenty a SY to hraje hezky (hlavně jsem byl rád za Tom Violence), takže náhodou docela ok.(18.10.2008)