Daleko do nebe

Loin du paradis

Ďaleko od neba

Drama / Romantický

USA / Francie, 2002, 103 min

Velice pěkné, stylové...Julianne Moore zase zazářila, ale tak nějak nudné. Čekal jsem, že mě to vtáhne více do děje, přesto 4 zasloužené hvězdičky.(6.1.2004)

• Radko

Problémy skvele zabezpečených rodín Ameriky vždy dojímajú. Perfektný veľký barák, rodina, záhrada aj so záhradníkom, v dome slúžka. Žena pracovať nemusí, stará sa o rodinu, ktorú živí tatino. Všetko zabezpečené na úrovni strednej triedy tých čias (dnes by sa jednalo o vysoký nadštandard). Takže ostávajú problémy vzťahové - ocinko má rád iných mužov, žene je z toho nanič a pochopí ju jedine záhradník. No ten je čierny. Z toho je iný veľký problém. Americké malomesto tých čias totiž neznáša integráciu rás. Tézovité až hrôza, kostýmy sú pekné, no príbeh je našitý práve na tie problémy, ktoré sa furt riešia: homosexualita, segragácia, integrácia, nenávisť malomesta a tak. Trefný komentár: dobytek.(1.2.2017)

Padesátá léta jsou jak Stepfordské paničky. Na povrch miloučké, až patetické, ale ve skrytu duše mrchy na deset způsobů. Tenhle film je taky takový. Má zajímavé téma, ale je zasazený do doby, která je neuvěřitelně nudná. Naštěstí to tady opět zachraňuje Julianne Moore a Dennis Quaid.(31.1.2015)

• mat.ilda

Tahleta paní Whitakerová byla tak dokonalá, že se naprosto nedivím změně orientace pana Whitakera, možná byla jedinou možností, jak uniknout - její sladké "ano,drahý" by možná změnilo i svět, včetně nahlížení na rasová tabu její doby... Vážně, scénář mně přišel vyumělkovaný stejně, jako efektní ladění barev Cathyiných šatů, a rovněž tak neskutečný.(23.4.2010)

Oscar 4 nominace: Kamera, Herečka HR - Julianne Moore, Hudba, Scénář . . . . . . Zlatý Lev - výběr(3.3.2004)

• - Julianne Morre byla nominována na Oscara v kategorii hlavní herečka společně s Nicole Kidman, se kterou si zahrála ve filmu Hodiny (2002). Nicole Kidman cenu nakonec vyhrála. (R´Hell)

• - Julianne Moore bola počas natáčania filmu tehotná, čakala svoje druhé dieťa. (Fabrinka)