Daleko do nebe

Loin du paradis

Ďaleko od neba

Drama / Romantický

USA / Francie, 2002, 103 min

Padesátá léta jsou jak Stepfordské paničky. Na povrch miloučké, až patetické, ale ve skrytu duše mrchy na deset způsobů. Tenhle film je taky takový. Má zajímavé téma, ale je zasazený do doby, která je neuvěřitelně nudná. Naštěstí to tady opět zachraňuje Julianne Moore a Dennis Quaid.(31.1.2015)

Oscar 4 nominace: Kamera, Herečka HR - Julianne Moore, Hudba, Scénář . . . . . . Zlatý Lev - výběr(3.3.2004)

Poměrně vydařený film. Vizuálně je nádherný. Nicméně celý film směřuje k nějakému vyústění, které se ale nedostaví. Žádný závěr, prostě nic. Docela mně překvapilo, když se spustili konečné titulky a ono fakt nic.(17.11.2004)

Retro drama o homosexualitě a mezirasových vztazích s výbornými hereckými výkony (zejména Julianne Moore a Dennis Quaid), velmi povedenou hudbou, přesvědčivou režií, parádní kamerou, ale nijak objevným scénářem (70%).(19.4.2008)

Jako retro je to vynikající, výprava a to všechno se podařilo. Ale jinak mi to přijde dosti přeceňované - Dennis Quaid sice svého homosexuálního manžela zahrál přesvědčivě, ale co proboha Julianne Moore, to podala podle mě spíše průměrný výkon a to byla nominovaná na Oscara. A ty dialogy mi přišly mega jak z porna nebo telenovely, ale tak to tehdy možná bylo.(29.10.2005)