Daleko do nebe

Ďaleko od neba

Drama / Romantický

USA / Francie, 2002, 103 min

• mandes

rozpočet : $13.5 million tržby celosvetovo : $29,027,914(13.2.2007)

Retro drama o homosexualitě a mezirasových vztazích s výbornými hereckými výkony (zejména Julianne Moore a Dennis Quaid), velmi povedenou hudbou, přesvědčivou režií, parádní kamerou, ale nijak objevným scénářem (70%).(19.4.2008)

Snad si ani nevybavím žádný jiný film, který by snahu o zachycení doby pojal tak dobře i v rámci technického ztvárnění. Že by pohyby kamery, její kompozice, střihové přechody i barevné technicolorové pojetí podrobil celku a tím vytvořil opravdu téměř dokonalé retro v nejpodstatnějším slova smyslu. A za to si Todd Haynes zaslouží můj obdiv. Julianne Moore se pro podobnou roli prostě narodila (Hodiny, Single man) a její ztvárnění role tak sedlo ke zmíněnému pojetí naprosto ideálně. Far from Heaven asi nebude vyhovovat úplně každému, má naléhavě pomalé tempo, ale pro mě je to přesně ten film, z kterého bych byl v nočním klubu na ČT 2 neuvěřitelně nadšený. 7/10(2.11.2015)

• heyda

Jedno velký klišé včetně té melodramatické hudby. Jediná zajímavá zápletka se týká vztahu mezi Moorovou a Haysbertem. Nicméně herecky je to dost přehrávané a vizuálně příliš přebarvené. Na nedělní odpoledne se to dá snést, ale upozorňuji, že je to hlavně pro dívky a ženy s romantickou duší. 40%(12.6.2016)

• golfista

Jediné s čím mohu s ostatními hodnotiteli souhlasit je, že se jedná o velmi stylový film (i když těch červených listů na stromech už chvílemi bylo až moc). Ale to je taky všechno. Jak píše Cinema já vlastně nevím přesně proč tenhle film vzniknul.... Po skončení jsem si položil otázku - a to je hergot všechno ?! Co tím básník chtěl říct ? Že byla v americe doba předsudků o "negrech" a o "buzících" ? To snad víme a byly o těch tématech natočeny desítky lepších filmů. Film měl evidentně obrovské ambice, ale nenaplnil je. Takže - pokud na konci cítím, že jsem byl okraden o čas (byť "hezkými" obrázky a místy výbornými hereckými výkony), nemůžu hodnotit naprůměrně. P.S.- a nominace za scénář je asi vtip ....(20.3.2004)