poster

Daleko do nebe

 • USA

  Far from Heaven

 • Francie

  Loin du paradis

 • Slovensko

  Ďaleko od neba

Drama / Romantický

USA / Francie, 2002, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Todd Haynes je rozhodně dost zvláštní a jedinečný režisér, ale jeho styl stejně jako témata mi příliš nesedí. Přes oblíbenou ústřední dvojici jsem kromě cca druhé třetiny neměl žádný extra dojem z filmu. Styl 50. let mohl být hlubší a působivější, ale jinak Daleko do nebe působí hodně obyčejným dojmem. Tomu pomáhá i dost jednoduchý příběh a žádné citové vázání diváka k postavám. Jak rychle film přišel, tak i odešel a já jsem od něj zůstal stejně daleko jako samotné postavy od nebe... Romance, co neprobudila moje city.(14.1.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Na můj vkus byl velmi zajímavý námět srážen až moc utahaným zpracováním a k mé smůle jsem na to koukala s dabingem, který byl vážně otřesný. Veškeré kouzlo Julianne a Dennise se vytratilo .. hráli skvěle, ale chyběla tomu šťáva.(17.11.2008)

 • Slarque
  ****

  Retro drama o homosexualitě a mezirasových vztazích s výbornými hereckými výkony (zejména Julianne Moore a Dennis Quaid), velmi povedenou hudbou, přesvědčivou režií, parádní kamerou, ale nijak objevným scénářem (70%).(19.4.2008)

 • zputnik
  ***

  Stylem natočení jde o perfektně zvládnuté "retro". Zvolené barvy, kompozice, kostýmy - to prostě nemá chybu. Tvůrcům se podařilo přesně vystihnout melodrama alá 50. léta; to, co Iva Hejlíčková ve své recenzi v Cinemě trefně definuje jako "rekonstrukci filmové reality 50. let". Problémem však je, že do této chvíle vlastně nevím, jestli je to přednost nebo slabina tohoto filmu. Příběh nabízí netradiční zpracování, ale na mně je to šíleně málo. Shrnuto a podtrženo: Pokud máte rádi "retro", tak DALEKO DO NEBE zkuste... jináč zkuste jiný kus. Problematiku diskriminace (té na základě sexuální orientace či rasy) zpracovává kopa jiných filmů daleko zajímavějším způsobem.(17.4.2005)

 • DaViD´82
  ***

  Skvělí herci, párkrát již použitý nápad, vysoká stylizovanost 50.let. Ale celé je to tak strašně chladné, že krom hlavní herecké trojice to nemá v zásadě co nabídnout.(7.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace