Daleko do nebe

Loin du paradis

Ďaleko od neba

Drama / Romantický

USA / Francie, 2002, 103 min

Skvělí herci, párkrát již použitý nápad, vysoká stylizovanost 50.let. Ale celé je to tak strašně chladné, že krom hlavní herecké trojice to nemá v zásadě co nabídnout.(7.2.2005)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Příběh z červené knihovny natočený v kulisách červeného podzimního listí. Na chlapy zatížený manžel, rasově nezatížená nešťastná manželka a mladý černý svalnatý zahradník. A angažovaný film, který vypadá o padesát let starší. Film, který ale vůbec nebude bavit muže (ledaže by byl homosexuál nebo černoch:)). Trailer: http://www.csfd.cz/film/17684-daleko-do-nebe/videa/(17.11.2009)

• sochoking

Tak teraz ( ked píšem tento komentár ) som pekne v rozpakoch zo všetkého toho hodnotenia, ktoré tu mám možnosť vidieť, pretože nechápem, za čo sú všetky tie body. Ano, Julianne Moore zahrala noblesne, ale to je tak všetko! Celý film na mňa pôsobil dojmom pompézne načačkanej pridrblej sračky, ktorej som sa nemohol zbaviť do samotného konca. Navyše tá jeseň bola ako z omaľovánky. ( Už len chýbali zamilované, žmurkajúce očká zvieratiek.) No a niekde som asi zaspal,ked som si nemal čas všimnúť, kedy sa sformoval Dennis Quaid na buzíka. Akosi mi to celé prišlo neucelené, rozhárané a rýchle a to malo pritom skoro( ! ) 2 hodiny!(7.9.2009)

Až moc dobře jsem se v tom poznával.(15.11.2011)

Julianne Mooreovou a Dennise Quaida jsem přesvědčivěji zahrát ještě neviděl žádnou z jejich dosavadních rolí. Snímek nádherně ukazuje poměry v Americe v polovině dvacátého století, jak se společnost stavěla k homosexualitě a osobám barevné pleti. Režisér Todd Haynes obsadil do hlavních rolí již zmíněné Julianne Mooreovou, která se role starostlivé matky a manželky ujala s přehledem a předvádí svůj dosud nejlepší herecký výkon. To samé se dá řici o Dennisu Quaidovi, který se nezalekl role homosexuála, a věříte mu absolutně vše. Dennis Haysbert zahrál přesvědčivě roli ponižovaného černého otce a tak nezbývá než dát plné hodnocení. Navíc skladatel Elmer Bernstein složil dobrý soundtrack, na dnešní poměry originální.(21.7.2005)

• - Julianne Moore bola počas natáčania filmu tehotná, čakala svoje druhé dieťa. (Fabrinka)

• - Julianne Morre byla nominována na Oscara v kategorii hlavní herečka společně s Nicole Kidman, se kterou si zahrála ve filmu Hodiny (2002). Nicole Kidman cenu nakonec vyhrála. (R´Hell)