Mapa mého světa

Map of the World, A

Mapa môjho sveta

USA, 1999, 125 min

Film jsem viděl náhodou dneska v televizi. A celkem mě překvapil ... Sigourney zahrála svou roli opravdu dobře. Ale celý film mi připadal strašně předvídatelný ... A po celou dobu jsem doufal že se děj nějak zamotá nebo nastane nějaký větší zvrat ... Bohužel jsem se dočkal jen náznaků nějaké větší změny a tudíž jsem byl ke konci trochu zklamaný ... Děj měl ale nakročeno velmi dobře a jako celkový nápad a i konečně provedení se mi zdálo dost dobré ... I když ta Sigourney to opravdu v některých scénách zachraňuje .... Tak si to shrňme ... Příběh pojednává o matce dvou dětí která je obviněna ze znásilnění díťete a musí do vězení kde se snaží přežít než bude očištěna ... Kamera nebyla nějak extra a připadala mi celkem průměrná, hudba též, výkony herců byly ale opravdu dobré a Elliottovi se film celkem povedl.(21.4.2012)

Silný a pro mě uvěřitelný příběh, Sigourney Weaver skvělá.(16.4.2009)

• danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Sigourney Weaver(9.12.2008)

Z celého filmu mám pocit, že sa film ohromne snažil zapôsobiť na diváka po všetkých jeho stránkach, ale tá snaha bola veľmi viditeľná a film miestami kĺzal do televízneho spracovania. Mnohé pasáže by mohli byť zostrihané, pričom by to kvalitu snímku určite neznížilo. Čo však celý film udržuje nad vodou je jeho výpovedná hodnota, ktorá aj napriek menším chybám filmu mala by byť prvoradá pri hodnotení.(2.11.2010)

07. 08. 2011 (244.); přátelství mezi Alicí a Terezou i přes těžkou životní situací nakonec zůstává(9.8.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jane Hamilton. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu roku 1999. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kanadském městě Brampton v Ontariu. (Terva)