poster

Mapa mého světa

 • USA

  Map of the World, A

 • Slovensko

  Mapa môjho sveta

Drama

USA, 1999, 125 min

 • Doom351
  ***

  Film jsem viděl náhodou dneska v televizi. A celkem mě překvapil ... Sigourney zahrála svou roli opravdu dobře. Ale celý film mi připadal strašně předvídatelný ... A po celou dobu jsem doufal že se děj nějak zamotá nebo nastane nějaký větší zvrat ... Bohužel jsem se dočkal jen náznaků nějaké větší změny a tudíž jsem byl ke konci trochu zklamaný ... Děj měl ale nakročeno velmi dobře a jako celkový nápad a i konečně provedení se mi zdálo dost dobré ... I když ta Sigourney to opravdu v některých scénách zachraňuje .... Tak si to shrňme ... Příběh pojednává o matce dvou dětí která je obviněna ze znásilnění díťete a musí do vězení kde se snaží přežít než bude očištěna ... Kamera nebyla nějak extra a připadala mi celkem průměrná, hudba též, výkony herců byly ale opravdu dobré a Elliottovi se film celkem povedl.(21.4.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $544,965Tržby Celosvetovo $670,000(19.11.2009)

 • pakobylka
  ***

  Děti. Kdepak, neuhlídáte je ! Vlastní - ani cizí. Nedokážete u nich stát na stráži 24 hodin ... den za dnem. Nejste Superman ... ani Superwoman. Jenomže to vědomí vám nijak nepomůže - pokud se stane tragédie. Ale filmařům je to málo. Nejspíš potřebují demonstrovat pravdivost rčení "Co tě nezabije, to tě posílí". Netvrdím, že to neplatí. Jen nejsem Sigourney Weaver, neohrožená bojovnice proti "Vetřelcům" všeho druhu - bojovnice, která se prostě nevzdává ... a když už, tak jenom na chvilku. Tudíž jsem se asi tak v polovině stopáže od jejího neradostného příběhu odpoutala - zaujala jsem daleko pohodlnější pozici nezúčastněného diváka ... a tím pádem jsem nepropadla všeobjímající depresi, číhající za bukem. Víte ... jen tak mezi námi: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Happy-end je prakticky vyloučen. Harmonické manželství rovněž ... u obou rodin. Jistěže vztah mezi partnery může vcelku bezproblémově fungovat ... NAVENEK. Podle toho, co jsem měla možnost vidět ... a slyšet, nic nezabránilo sounáležitosti a porozumění, aby si potichu nesbalily kufry a společně neodkvačily někam do nenávratna. A protože uvolněný prostor nemohl zůstat dlouho prázdný, záhy je nahradily chlad a odcizení. Natrvalo. I když na první pohled to tak nevypadá ... a scénárista i režisér se mě usilovně snažili přesvědčit o něčem jiném ... 3,5*(13.7.2014)

 • Pavlík
  ****

  07. 08. 2011 (244.); přátelství mezi Alicí a Terezou i přes těžkou životní situací nakonec zůstává(9.8.2011)

 • neneka
  ****

  Silný a pro mě uvěřitelný příběh, Sigourney Weaver skvělá.(16.4.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jane Hamilton. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Kanadském městě Brampton v Ontariu. (Terva)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu roku 1999. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace