Mapa mého světa

Map of the World, A

Mapa môjho sveta

USA, 1999, 125 min

Z celého filmu mám pocit, že sa film ohromne snažil zapôsobiť na diváka po všetkých jeho stránkach, ale tá snaha bola veľmi viditeľná a film miestami kĺzal do televízneho spracovania. Mnohé pasáže by mohli byť zostrihané, pričom by to kvalitu snímku určite neznížilo. Čo však celý film udržuje nad vodou je jeho výpovedná hodnota, ktorá aj napriek menším chybám filmu mala by byť prvoradá pri hodnotení.(2.11.2010)

Děti. Kdepak, neuhlídáte je ! Vlastní - ani cizí. Nedokážete u nich stát na stráži 24 hodin ... den za dnem. Nejste Superman ... ani Superwoman. Jenomže to vědomí vám nijak nepomůže - pokud se stane tragédie. Ale filmařům je to málo. Nejspíš potřebují demonstrovat pravdivost rčení "Co tě nezabije, to tě posílí". Netvrdím, že to neplatí. Jen nejsem Sigourney Weaver, neohrožená bojovnice proti "Vetřelcům" všeho druhu - bojovnice, která se prostě nevzdává ... a když už, tak jenom na chvilku. Tudíž jsem se asi tak v polovině stopáže od jejího neradostného příběhu odpoutala - zaujala jsem daleko pohodlnější pozici nezúčastněného diváka ... a tím pádem jsem nepropadla všeobjímající depresi, číhající za bukem. Víte ... jen tak mezi námi: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Happy-end je prakticky vyloučen. Harmonické manželství rovněž ... u obou rodin. Jistěže vztah mezi partnery může vcelku bezproblémově fungovat ... NAVENEK. Podle toho, co jsem měla možnost vidět ... a slyšet, nic nezabránilo sounáležitosti a porozumění, aby si potichu nesbalily kufry a společně neodkvačily někam do nenávratna. A protože uvolněný prostor nemohl zůstat dlouho prázdný, záhy je nahradily chlad a odcizení. Natrvalo. I když na první pohled to tak nevypadá ... a scénárista i režisér se mě usilovně snažili přesvědčit o něčem jiném ... 3,5*(13.7.2014)

Silný a pro mě uvěřitelný příběh, Sigourney Weaver skvělá.(16.4.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $523,025(13.2.2007)

07. 08. 2011 (244.); přátelství mezi Alicí a Terezou i přes těžkou životní situací nakonec zůstává(9.8.2011)