poster

Vikingové

 • USA

  The 13th Warrior

 • Slovensko

  Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

 • paascha
  *

  Oh, it was a really shit:-/!!! Tohle řekla moje kámoška z GB, když viděla toto veledílo. Nezbývá, než souhlasit, really shit(16.7.2007)

 • Dadel
  *

  Docela bych chtěl vidět tenhle film před brutálními zásahy producentů. Ten film nedává vůbec žádný smysl. Kdybyste náhodně zpřeházeli jednotlivé scény, výsledek by nebyl příliš odlišný.(28.5.2002)

 • akisha
  ***

  Chtěla bych mít schopnosti hlavního hrdiny a naučit se cizí jazyk pouze odposloucháváním za několik večerů. Chápu, že jazyková bariéra musela být nějak překonána, ale šlo to jistě i víc uvěřitelnými způsoby. Nicméně mi Vikingové přišli takoví neslaní nemastní, vlastně mě ani nezajímalo, jestli vyhraje dobro nebo zlo a na počmáraných domorodcích není pranic děsivého nebo tajemného. I když se nakrásně obléknou do medvědích kůží. Alespoň, že tam hrál ten Kulich, který měl dost chlapáckého charizmatu, i když jeho jméno moc chlapácké nebylo (Bulvoj) a Banderas také nebyl špatný, jako arab vypadal celkem věrohodně.(20.2.2008)

 • Marigold
  ***

  Musím se přiznat, že ve své době mě film dostal, neboť jsem zrovna silně ulítával na vikingském black metalu a pouhé vyslovení jména Odin či Valhalla ve mně vyvolávalo návaly emocí. S odstupem času vidím hlavně film s velmi zajímavým námětem, který ale totálně pohřbil nelogický střih. Pusťte k tomu autora předlohy a je z toho binec, kterému možná rozumí on sám, ale divák z toho musí být na větvi. Nechybělo mnoho a Vikingové byli skvělým dobrodružným filmem z exotického prostředí. Takhle zůstává rozmazaný patvar s dobrým Banderasem a několika pěknými sekvencemi. Jako celek ale nepopsatelně sypké... Pane Crichtone, držte se probůh pera (svého)!!!(1.2.2004)

 • genetique
  ***

  Je síce pravda, že s týmto scenárom by sa toho asi dalo veľa narobiť, ale ako to mohli takto zvrzať, to nechápem. Banderas sa mi ako bojovník zo stredoveku páčil skoro tak ako Crowe, no to je spolu s hudbou asi tak všetko. Nulové napätie, logickosť v nájazdoch na pevnosť, či pri dobíjaní jaskyni tiež žiadna, otrasné dialógy, čomu odpovedajú aj tržby. 60%.(30.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace