poster

Vikingové

 • USA

  The 13th Warrior

 • Slovensko

  Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

 • Jamal
  ***

  Co musíte vědět, když se vydáte za Vikingi, kteří jsou povolováni na záchrannou misi : jeden z nich nesmí být seveřan, takže zřejmě budete mít smůlu jako Ahmed íbn …. ( íbn znamená syn ) (( ::, a vydáte se zabít legendární tvory mezi medvědem a člověkem, kteří se objevují když padne mlha, kteří ukousávají lidem hlavy a kteří mohou vytvořit ohnivou saň, které se všichni tak bojí, protože pak to bude znamenat pro všechny konec. Toto všechno si prožijete a postavíte se všemu stejně jako Ahmed a snad se i naučíte odezírat ze rtů seveřanům, aby jste si s nimi alespoň trošku rozuměli.(6.11.2006)

 • Lavran
  ****

  Historická nevěrohodnost a nevysvětlitelné jevy (náhlé porozumění řeči Seveřanů) se snoubí dohromady s perfektní atmosférou, suprovým hereckým obsazením a dokonalou, dokonalou, dokonalou hudbou zesnulého Jerryho Goldsmithe. Možná to není dost, ale já jsem v zásadě hodný a nenáročný. :)(6.4.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Přirovnal bych to k plastickému chirurgovi, který udělá obstojný nový nos (předloha Eaters of the Dead), aby ho pak pacientovi v okamžiku, kdy vyjde z kliniky na ulici, úderem pěstí zlomil (dotočné Crichtona). Pominu-li detaily dráždící mě u historických filmů v podobě kontur rtů a pěstěných nehtů severských žen, či Banderasovu tvář neustále vypadající jako by před minutou dotočil reklamu pro Gillette, nelze si nevšimnout, že Vikingové absolutně nedrží pohromadě jako celek a krom "Stavitelské pře" nenabídnou jediný zapamatování hodný moment, což přičítám právě vměšování se do práce McTiernana, chabé výpravě a částečně i nechtěné komičnosti Antonia. Ohledně rychlokursu vikingštiny se musím zastat autorů. Čekali jste snad, že se polovina filmu bude věnovat probírání gramatiky, normanských nepravidelných sloves či poslechu mluveného slova z kazetového přehrávače? Ibn byl vzdělaný muž a barbarský jazyk očividně neměl velkou slovní zásobu (zabít, kůň, prasožrout, Valhalla). Vždyť ti kucí ani neuměli psát..(9.9.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Old Bagdad ,2. Exiled ,3. Semantics ,4. The Great Hall ,5. Eaters of the Dead ,6. Viking Heads ,7. The Sword Maker ,8. The Horns of Hell ,9. The Fire Dragon ,10. Honey ,11. The Cave of Death ,12. Swing Across ,13. Mother Wendol's Cave ,14. Underwater Escape ,15. Valhalla/Viking Victory ,16. A Useful Servant ,(13.5.2011)

 • Dadel
  *

  Docela bych chtěl vidět tenhle film před brutálními zásahy producentů. Ten film nedává vůbec žádný smysl. Kdybyste náhodně zpřeházeli jednotlivé scény, výsledek by nebyl příliš odlišný.(28.5.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace