Vikingové

Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

• Rob Roy

Námět není špatný, ale ta režie nestojí za nic. Akční scény jsou krátké a není skoro nic vidět.(10.4.2003)

• tron

"Nie som bojovník!" - "Čoskoro budeš." Pravdupovediac, od môjho prvého stretnutia s týmto príbehom (ak nerátam Crichtonovu knihu), ktoré sa odohralo v tme prázdneho kina, ubehlo už pekných pár rokov a je to neuveriteľné, ale môj postoj k tomuto v strižni miestami vskutku zmasakrovanému akčnému historickému hororu, je čoraz lepší. Nemôže za to čudný scenár (hlúpe odhalenie "požieračov mŕtvych"), strih (pochoval predsa niekoľko dejových línií a postáv) a ani réžia Johna McTiernana (ktorý to vzdal a zvyšok dotočil spisovateľ a producent Michael Crichton), ale pôsobivá atmosféra, tucet drsných Vikingov a niekoľko výborných scén (matka Wendolov, lesná chalupa). Kino Považan 1999(20.10.2004)

• TeeAge

Strašne kuskovité. Škoda za Bandiho, a za tak veľký potenciál výpravy...(30.5.2010)

Myslíš na to, čo príde, a v duchu si predstavuješ strašné veci, od akých by stuhla každému krv v žilách. Nemysli na budúcnosť a nech Ťa poteší vedomie, že nikto nežije večne. Knihu Netvori z Hmiel Michaela Crichtona som čítal a film je jej až prekvapivo verný. Rozdielov je minimum. Možno to je zásadný problém, prečo je film tak zatracovaný. Predloha nepatrí medzi najlepšie Crichtonove diela a dovolil by som si tvrdiť, že je priemerná. Film ma však bavil a aj keď nepatrí medzi najlepšie historické filmy, rozhodne patrí medzi tie lepšie dobrodružné. Bitky sú natočené dobre, atmosféra je citeľná a hudba skvelá. Ja si to hocikedy pozriem vždy rád. Chvála Bohovi, lebo vo svojej múdrosti ustanovil smrť na koniec života, a nie na jeho začiatok.70%(22.9.2007)

• Radyo

Jeden z důkazů, že Američani dokážou i z poměrně dobrého námětu udělat hroznou selanku. Některé kostýmy neměly s vikingským oděvem společné zhola nic, naprosto mě dorazil rychlokurz vikingštiny, při němž stačí sedět s několika bojovníky u ohně pár hodin, a bez problémů se naučíte jejich řeč skoro lépe, než ji umějí oni sami. Děj místy pokulhával na obě nohy, herecké výkony pochybné - proč tomu filmu vlastně dávám dvě hvězdičky ? :)(17.7.2002)