Vikingové

The 13th Warrior

Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

Tento film mě přikoval k sedadlu ... Nejvíce mě na něm upoutaly: fantasy děj a napětí... Krásné přírodní scenérie a příjemně zvolená filmová hudba vytvořily pro mne velice příjemný divácký zážitek :-) aneb líp než Peytl bych to nenapsala, vystihl to zcela přesně i za mě ;-)(29.8.2011)

• Cival

Docela vtipnej velkopropadák. Ale hlavně těžkej paskvil, jehož kouzlo je založeno na bojových scénách. Ty jsou chytře natočeny v absolutní tmě, takže z nich není nic vidět - a my nemůžeme být zklamaní. Možná.(16.6.2002)

• Amarcord_1

41% - Prazvláštní paskvil, který u mě doplatil na příliš velká očekávání. Kdysi dávno jsem byl na Vikinzích s přáteli v kině, a kromě pocitu nevyužitého potenciálu filmu si pamatuji už jen znechucení dámské časti naší výpravy z bojových scén (které nešetřily nesmyslnou drastičností), a pobavení pánské části z výkonu Banderase. Možná trochu neobjektivní kritika, ale víc mi toho z filmu v hlavě fakt nezůstalo. Aspoň, že TA HLAVA mi zůstala...(5.4.2006)

Musím se přiznat, že ve své době mě film dostal, neboť jsem zrovna silně ulítával na vikingském black metalu a pouhé vyslovení jména Odin či Valhalla ve mně vyvolávalo návaly emocí. S odstupem času vidím hlavně film s velmi zajímavým námětem, který ale totálně pohřbil nelogický střih. Pusťte k tomu autora předlohy a je z toho binec, kterému možná rozumí on sám, ale divák z toho musí být na větvi. Nechybělo mnoho a Vikingové byli skvělým dobrodružným filmem z exotického prostředí. Takhle zůstává rozmazaný patvar s dobrým Banderasem a několika pěknými sekvencemi. Jako celek ale nepopsatelně sypké... Pane Crichtone, držte se probůh pera (svého)!!!(1.2.2004)

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Old Bagdad ,2. Exiled ,3. Semantics ,4. The Great Hall ,5. Eaters of the Dead ,6. Viking Heads ,7. The Sword Maker ,8. The Horns of Hell ,9. The Fire Dragon ,10. Honey ,11. The Cave of Death ,12. Swing Across ,13. Mother Wendol's Cave ,14. Underwater Escape ,15. Valhalla/Viking Victory ,16. A Useful Servant ,(13.5.2011)