Vikingové

Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

• Djkoma

Co je tady špatně? Vždyť film točil McTiernan společně(?) s Crichtonem. Dva režiséři ať sebelepší tak to málo kdy dělá dobře. Na filmu se to bohužel viditelně podepsalo a jako by se dělil na úplně dva odlišné snímky. v Jednom je Antonio Banderas velký bojovník, který bojuje proti "zvláštním lidem" a v druhém se Antonio promenáduje s mečem v dešti a jen tak porůznu kouká. Film nedrží pohromadě, jak by měl a rozhodně je to na škodu, když máte tak slušné obsazení a docela poutavý námět. Neříkám, že mělo jít o megahit, ale rozhodně to mohl být kvalitní snímek, který si oblíbí (nebo aspoň nezhnusí) milovníci vikingů a Banderase.(30.7.2004)

• Tom Hardy

Jeden z mála filmů, jehož dokoukání mi v několika momentech činilo skutečné potíže...(30.10.2002)

Napodruhé o hodně lepší. Poctivá dobrodružná řežba se skvělým Antoniem Banderasem. 80%.(4.1.2006)

Vikingové nefungujou ani jako horor, ani jako historickej film, kterej má bejt sondou do jejich života. Tohle mohl bejt trhák, ovšem jak je u filmů podle Crichtonových knih zvykem… Tři za Banderase a Vikingy. Když byli v akci, dalo se na to koukat.(11.8.2005)

Historická nevěrohodnost a nevysvětlitelné jevy (náhlé porozumění řeči Seveřanů) se snoubí dohromady s perfektní atmosférou, suprovým hereckým obsazením a dokonalou, dokonalou, dokonalou hudbou zesnulého Jerryho Goldsmithe. Možná to není dost, ale já jsem v zásadě hodný a nenáročný. :)(6.4.2007)