poster

Vikingové

 • USA

  The 13th Warrior

 • Slovensko

  Vikingovia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1999, 102 min

 • Lavran
  ****

  Historická nevěrohodnost a nevysvětlitelné jevy (náhlé porozumění řeči Seveřanů) se snoubí dohromady s perfektní atmosférou, suprovým hereckým obsazením a dokonalou, dokonalou, dokonalou hudbou zesnulého Jerryho Goldsmithe. Možná to není dost, ale já jsem v zásadě hodný a nenáročný. :)(6.4.2007)

 • akisha
  ***

  Chtěla bych mít schopnosti hlavního hrdiny a naučit se cizí jazyk pouze odposloucháváním za několik večerů. Chápu, že jazyková bariéra musela být nějak překonána, ale šlo to jistě i víc uvěřitelnými způsoby. Nicméně mi Vikingové přišli takoví neslaní nemastní, vlastně mě ani nezajímalo, jestli vyhraje dobro nebo zlo a na počmáraných domorodcích není pranic děsivého nebo tajemného. I když se nakrásně obléknou do medvědích kůží. Alespoň, že tam hrál ten Kulich, který měl dost chlapáckého charizmatu, i když jeho jméno moc chlapácké nebylo (Bulvoj) a Banderas také nebyl špatný, jako arab vypadal celkem věrohodně.(20.2.2008)

 • Hal_Moore
  ****

  Antonio Banderas v historickém výpravném snímku? Ano. I takové anomálie se čas od času objeví. Ale nutno podoknout, že Banderasovi role sedla náramně. Arab, který zavítá mezi Vikingy se kterými následně pojede na vandr.. to tu ještě nebylo. Atmosféra vytváří v místnosti chladno a šero, jakoby každou chvíli měla na dveře zaklepat sama ohnivá saň. Až na triky, díky kterým strhávám jednu hvězdu dolů se mi vše líbilo. Potěšila i role Vladimíra Kulicha, který Banderase hravě přehrál :D Vikingové se nemůžou rovnat spektáklům jako Statečné Srdce, Gladiátor či Rob Roy. Ale i tak stojí za to je shlédnout. Nic tím nezkazíte. Kéž by všechny výpravné historické "velkofilmy" dopadly alespoň takto. Snad se to zlepší. Uvidíme...(27.2.2006)

 • Divočák
  ***

  Nevím, co na tom všichni vidíte tak špatného. Obsazení výborné, masky a atmosféra taky. Jen ty bojové scény (zvláště ta závěrečná) mohly být o trochu dramatičtější. Já dávám lepší ***.(3.1.2006)

 • mysicka
  ***

  ...ale slibovala jsem si od toho daleko vic...(12.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace